204- لقمه کوچک

بین این همه مطالب اینترنتی که صرفا به درد وقت‌گذرونی می‌خوره، طبیعتا نوشته‌های بسیار خوبی هم پیدا می‌شه. خاطرات مربوط به علامه کرباسچیان رو می‌خوندم. دیدم یکجایی به یک نفر گفته‌اند: «مشکلات گوارشی تو مال روش اشتباه غذاخوردنته. لقمه رو کوچیک بردار و کاملا بجو.» این جمله بدجوری روی من اثر کرد. چون معمولا در خوردن دستپخت همسرم افراط می‌کنم. (هرچند چاق نمی‌شم.) از همون روز ما دو نفر داریم سعی می‌کنیم به این دستور عمل کنیم و هی به هم یادآوری کنیم که فراموش نکنیم. اثراتش معجزه‌آساست. حجم غذاخوردن ما خیلی کمتر شده، راحت‌تر دست از غذا می‌کشیم، همسرم چند مشکل گوارشی داشت که برطرف شده، من هم خیلی راحت‌تر میل به پرخوری رو از دست می‌دم .. خلاصه این که لقمه رو کوچک بردارید و خوب بجوید.

/ 5 نظر / 3 بازدید
فاطمه

سلام...خوبه بعد از مدتها اين نتيجه گيری رو کرديد!! ازتون بعید بود آقای دکتر! البته بعضی اوقات ما به شوخی می گيم..لقمه رو ۲۲ بار می جوی ۱۲ بار با اين طرف دهان و ۱۲ بار با اون طرفی...بعد از آسياب شدن...قورت می دی....

فاطمه

ای وای سوتی دادم...۲۴ بار می جويم..!! که با دو تا ۱۲ جور در بياد...از دانشجوی رياضی بعيد بود...

سلام

سلام٬ ياد رو کم کنی‌های پر خورها در خوابگاه بخير. اگرچه فقط بعضي اوقات که برای ديدن دوستان به خوابگاه سر مي‌زدم شاهد اين رو کم کنی‌ها بودم ولی يادم نمي‌رود که بعضی بچه‌ها را می‌گفتند که از گردن به پايين٬ فقط معده هستند. ميدونی چه کسانی رو می‌گم که؟

سعيد

سلام فکر کنم تا چند وقت ديگه توی ابران با تمهيدات مدبرانه مهندس احمدی نژاد مشکلات ناشی از پرخوری کاملا مرتفع بشه . حتی مشکلات مربوط به خوردن غذا هم حل ميشه. بجاش بايد جنبش هوميوپاتی فکری برای مشکلات ناشی از معده های هواسوز تک گانه نسوز کنه از فکر غذا هم تعجب می کنن. با اين وجود تاکيد می کنم که انرژی هسته ای حق مسلم ماست.

حسين

سلام با ارادت زياد. علی جان کاش اين دستورالعمل طلايی سالها پیش برای چند نفر که خودتتان مطلعيد کشف شده بود. آنان که ساندویچ را مانند هویچی که در اب هویچ گیری وارد می شود می خوردند...