511- نوروز هندی

جای دوستان خالی، چند روز اول نوروز را به ایالت کرالا (Kerala) در جنوب غرب هندوستان رفته بودیم. منطقه‌ای بسیار سرسبز با پوشش گیاهی جنگل‌های گرمسیری (درختان نارگیل و موز ...) با جمعیتی حدود 34 میلیون نفر.

راستش زندگی در دبی، آنقدر سطح توقع آدمی را از کیفیت مراکز خرید و تمیزی شهر و استانداردهای مناسب اتوبوس و تاکسی و مغازه و خدمات بانکی و توریستی و سرویس بهداشتی و هتل و ... بالا می‌برد که دست کم در آسیا، کمتر جایی می‌تواند شگفتی آدمی را برانگیزد اما ...   میوه‌های خوشمزه و کاملا تازه، غذاهای هندی عالی که برای افرادی با ذائقه‌ی ماجراجو بسیار دلچسب است، طبیعت زیبای منطقه با جنگل‌های سرسبز و دریاچه‌های زیبا، ساحل گرم، گوناگونی گل‌ها و پرندگان و گیاهان و مناظر ... مردمان ساده و کم‌توقع و فروتن ... چرخیدن در ایالت معابد و الهه‌ها و خدایان، دیدن هم‌زیستی هندو و مسلمان و مسیحی ... گوناگونی مراکز ماساژ و آیورودا و یوگا ... می‌تواند اوقات خوشی برای یک جهانگرد به یادگار بگذارد.  

اگر برای تمدد اعصاب و استراحت، خواستید به جایی آرام و ساکت مسافرت کنید و چند روزی از هیاهوی زندگی روزمره به دور باشید این ایالت هند گزینه‌ی مناسبی است. خود ما این اقامت‌گاه را انتخاب کرده بودیم و از آن راضی بودیم.

/ 3 نظر / 6 بازدید
امیرعلی

سلام! خیلی دوست دارم سفری طولانی به هندوستان داشته باشم و با این کشور پر رمز و راز از نزدیک آشنا بشم. عجالتا کاش شما مفصلتر و جزئی تر از این سفر بنویسید.

ناصر

ای جهانگرد ... ای توریست ... ای اقشار مرفه که پول برای مسافرت به نقاط دور دارید ...! خوشحالم که خوش گذشته ... ما که پول رفتن تا شاعبدالعظیم هم نداشتیم چه برسد به هند و ماچین !

سینرژی

سلام با امیر علی موافقم. سفرنامه ی خودت رو بنویسی، حتما خواندنی خواهد بود.