326- روزانه

1- اینجا امارات است یا مازندران؟ چندین روز است هوا بارانی است. گاه چند دقیقه یا یکساعت چنان باران می‌بارد که انگار روزهاست باران می‌بارد. بعد یکساعت چنان آفتاب می‌شود که انگار همیشه آفتاب بوده! هیچگاه پاییز اینجا این‌طوری نبود.

 

2- به خاطر روز ملی امارات (2 دسامبر) و عید قربان (هفته بعد) کل مدارس و بخش زیادی از شرکت‌ها و بانک‌ها و موسسات دولتی از پریروز (سه شنبه) تا آخر هفته بعد تعطیل هستند. حدود ده روز! اینجا خوششان می‌آید که در تعطیلی‌ها افراط کنند. ضربه را بخش خصوصی می‌خورد که مثل خود اماراتی‌ها زندگیش تامین نیست و یک روز تعطیلی هم برایش یک روز است.

 

3- پارکینگ‌های کوچه و خیابان در دبی پولی است و  پارکومتر دارد. (پارکینگ مراکز خرید رایگان است.) جاهای خیلی کمی را می‌توان یافت که پارکینگش رایگان باشد. همه‌روزهای غیرتعطیل از 8 تا 13 و از 16 تا 21 پارکینگ‌ها پولی است و برای هر ساعت پارک (از ده دقیقه تا یکساعت) بر حسب منطقه 1 یا 2 درهم باید بپردازید و هرجایی به جز پارکینگ مجاز هم پارک کنید حتما جریمه می‌شوید. (دست کم 200 درهم، یعنی حدود 55 هزار تومان!) دولت این ده روز تعطیلی را حسابی حال داده و همه پارکینگ‌ها را رایگان کرده. ده روز هم ده روز است!

 

4- این رکود اقتصادی چقدر می‌تواند عبرت‌انگیز باشد. آدم مدیر بعضی شرکت‌های املاک را می‌بیند که تا همین یکماه پیش خدا را هم بنده نبودند و الان در آستانه زندانی‌شدن هستند. در یک ماه همه‌چیز قابل زیرورو شدن است.

 

/ 6 نظر / 6 بازدید
امیرعلی

سلام! .... که این همه از نتایج سحر است !

محمد تقی

باز بگید ایران بده. آدم راحت هرجا خواست پارک می‌کنه و گند می‌زنه تو ترافیک کسی هم نمی‌تونه بگه بالای چشمت چیزی هست. دیگه داره حالم از این همه آزادی که داریم به هم می‌خوره![نیشخند]

واژگان دور، ملودی های نزدیک

این مورد اول من رو یاد یکی از کاتون های خنک قدیمی انداخت که فکر کنم یادت باشه که می گفت: بارون می باره و من سردمه، آفتاب می تابه و من گرممه.

رویا

وااااااااای . وقتی بیابون به اون گرمی حساب شمال با اون هیجانات خاص خودشو تداعی کنه! اینم یه نعمته دیگه! چقدر دلم فراغت خواست[ناراحت]

رویا

این 10 روز رو نمیاین وطن؟

راه میانبر

بله واژگان عزیز، اون کارتون رو کاملا یادمه. یک ملخ بود که می دوید و این شعر رو میخوند و فکر میکنم دوبلورش داریوش کاردان بود. دو تا زنبور کوچک هم حرکات موزون انجام میدادن و باهاش همراهی میکردند که فکر میکنم صدای یکیشون نوشابه امیری بود، ولی اون یکی یادم نیست.