358- فیل و فیل‌بان

دوستی که نمیخواست رای دهد به من میگفت میدانی فیل را چگونه رام میکنند؟ گفتم نه.

گفت فیلبانان دو گروه میشوند. یک گروه رنگ خاصی میپوشند و فیل را کتک میزنند. یک گروه رنگ دیگری میپوشند و به فیل محبت میکنند. فیل رام آنها میشود و نسبت به رنگ خاصی واکنش عصبی نشان میدهد و نمیداند نیت هردوگروه، بهرهکشی از اوست.

*

جوابش را دادم ... خلاصه این که نه ما فیل هستیم و نه این آقایان، فیل‌بان!

*

الان که دارم این یادداشت را مینویسم آنقدر نقد و نظر درباره نامزدهای مورد نظرم خواندهام که هم چشمم و هم سرم درد میکند. کاش تصمیمگیری برایم مشکل نبود.

/ 11 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شادمهر

اولا که خونه نو مبارک. منظور خونه مجازی نو! البته با این کاهش شدید قیمت برج و مسکن در ولایات شما‘ شاید هم تا الان برج العربی چیزی خریده باشی و ما بی خبریم!! ثانیاّ من فکر میکنم رای دادن ما همیشه آخرین امیدی بوده که برای بهبود وضعیت داشته ایم و متاسفانه تاحالا اینطور نشده! از یک سو از رای ما برای تعبیر پشتوانه حکومت استفاده می کنند و از سویی هر باند و گروهی که مملکت به او سپرده میشود توزرد از آب در میآید. حال ما مردم روز بروز بدتر و بدتر میشود نه سازندگی توانست برای ما بسازد‘ نه اصلاحات توانست چیزی را اصلاح کند و نخ این اواخر مهر و عدالتی دیدیم!.

هستونک

سلام از دایره و چند تا پست ماقبلش خوشم اومد. یادمهع خاتمی گفته بود که خواست های ملت ما همون خواسته های دوره مشروطه است ... هنوز! نمی دونم چرا تاریخ ما مدام هی تکرار میشه ! هی چرخ رو دوباره از اول اختراع می کنیم. چرا ما درس نمی گیریم؟ استادی می گفت اشتباهات آدمها فرمول هاس معدود و مشخصی داره ! چرا ما نمی تونیم بفهمیم؟ من کع فکر می کنم بخاطر نفهمی و سخت بودن جواب ها نیست. گاهی نفهمیدن یا تجاهل منافع بیشتری از فهمیدن و دانستن برامون داره یا اقلا هزینه کمتری ! درباره ترابلشوتینگ پایه ام تبادل اطلاعات کنیم.

هستونک

با شادمهرم بشدت موافقم. گاهی وقات فکر می کنم امیدواری ما از بی چارگی ماست!

واژگان دور، ملودی های نزدیک

...همراه نباشه.

از سرزمینهای دور

به قول دوستان، شما به دروغگو لعنت بفرست! بقیه اش درست میشه!!

ناصر

آقا مبارکه این قالب جدید و مدرن

امیرعلی

اخوی! مگه شما لری آخه! دیگه شک واسه چیه؟

هادی

آقا یه هو خیلی تغییر دادین اینجا رو. البته مبارکه. چه خبر از دوبی. اونجا هم بحث انتخاباتی هست. فضا چطوره؟ بین موسوی و کروبی موسوی را اصلح تر می دانم. اعتدال و منطق و اخلاق و لبخند و البته جدیت و مدیریت و فوق همه اینها واقعیت پذیری بیشتری در او می بینم. دست کم شعارهاش ضمن آرمانی بودن به واقعیت نزدیکتر است. راستی مناظره رو دیدین؟ نظرتون چیه؟

آرمان

شک نکن. شک کار شیطونه. سبزی می خوری؟ [نیشخند]