286- زندگی کنیم یا زنده بمانیم؟

1- کد ژنتیکی پلاتیپوس گشوده شد. (BBC فارسی)

2- و جن و انسان را خلق نکردم، جز برای آن که مرا عبادت کنند. (قرآن کریم)

3- آپارتمان نوساز در ونک متری 3 تا 6 میلیون تومان. (دنیای اقتصاد)

4- فقر که از در وارد شود، ایمان از پنجره بیرون میرود. (محمد مصطفی (ص))

 

 

اگر دانشمندی نه خانه داشته باشد، نه غذا، نه آینده مطمئن، چگونه میتواند به دنبال رمزگشایی کد ژنتیکی یک حیوان عجیبالخلقه مثل پلاتیپوس باشد؟ (همان پستاندار استرالیایی که تخم میگذارد.)

زندگی بسیاری از مردم این شده که نیازهای اولیهشان را بتوانند بهسختی برطرف کنند. حال کی میتوان از این حصار بیرون زد و به فکر تعالی فکری و علمی و معنوی و روحی  ... بود بماند.

/ 12 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
راه میانبر

نمیدونم محمدجان چرا این نتیجه رو گرفتی. ولی من اصلا نخواستم ربط این مسائل را به گردن خدا بندازم و اصلا نخواستم بگم کار عبادت نیست. هرچند اون آیه اصلا منظورش عبادت به معنای رایج هم نیست.

میثم

علی جان! اینا همش توطئه استکباره! اگه رئیس جمهور با تدبیر ما جلوشو نگرفته بودن که الان تورم 70 درصدی داشتیم!

محمدعلی

محمد هم نظرش این بود که مشکل میتونه از ساربون و الاغ و شترها باشه، ولی فکر می کنم مشکل شترها جدی تر از این حرف هاست، باید خودشون یک فکری به حال خودشون کنند و افسارشون رو به این راحتی دست کسی ندهند...باقی مشکل ها اینجوری شاید راحت تر حل بشه...

اميرعلي

سلام! شما كه به اين درجه از نااميدي رسيده باشيد، ما ديگه بايد بميريم از نااميدي! ناسلامتي شما توي دانشكده به ماها اميد مي داديد هميشه!!! هنوز صداتون توي گوشمه! ... يا علي مدد!

راه میانبر

امیرعلی جان. چرا آب توی آسیاب دشمن میریزی؟ من کی حرف از ناامیدی زدم؟ من فقط گفتم وقتی مردم در تامین نیازهای اولیه بمونن نباید از اونها توقع تعالی داشت. یعنی روی سخنم با مدیران کشوره. همین. من همیشه امیدوارم و همونطور که در دانشکده هم میگفتم باور دارم که اصلاح جامعه با اصلاح خودم آغاز میشه.

میثم

اقا راستي یادم رفت رفت بگم که اینجا ایرانه! بی بی سی فارسی هم فیلتر!!!

واژگان دور، ملودی های نزدیک

نیکوست تا کار به راه های صعب العبور و باریک (به جای میان بر) کشیده نگشته است و برداشت ها و سوء برداشت های دیگری من جمله ملحد و کافر بودن، بزهکاری، انگیزه های خودکشی، پاره کردن عکس خداوندگار، دست داشتن در تورم، بیکاری و دست به یکی با منافقون و استکبار به میان نیامده است، در "به یوم رسانی" وبلاگ اقدام نمایید. و نیز اگر هم نمی خواهید استثنایی برای برخی راستگویان باشید، نگاهی ریزبینانه به پروفایل خویش بیاندازید.

سلام. آقا من يه پيغام و خواهش روي پست قبلي داشتم، ببينيد لطفا!

راه میانبر

دوست گرامی، زمانی که نه اسمتون رو نوشتین، نه ایمیل، من چه کمکی میتونم بکنم؟ البته لینکی که به سایت ساهاجا یوگا دادم، کلیه مراحل رو از زبان بنیانگذار این رشته توضیح داده و وبلاگها و سایتهای فارسی متعددی هم هستن که این مراحل رو با تصویر نشون دادن. باز هم اگر ایمیلتون رو بنویسید براتون چند لینک خوب میفرستم. شاد باشید.

محمد

با عرض سلام و پيرو درخواست دوست ناشناسمون، با توجه به اين كه مي دونم اين مطلب طرفدار زيادي داره و اين كه سايت ها و وبلاگهاي فارسي هيچ كدوم به طور دقيق مراحل اجراش رو توضيح ندادن، مي خواستم خواهش كنم يك پست رو به آموزش مراحل اجراي ساهاجا يوگا اختصاص بديد يا توي همين بخش يادداشتها در موردش توضيح بديد. متشكرم