344- قبله آمال

یکی از چیزهایی که شاید برخی ایرانیان ساکن دبی –مثل من- رو حرص می‌ده، رفتار آن دسته از ایرانیان مسافره که قبله آمال‌شون فروشگاهی در حد و اندازه Day to Day هست!

 

البته از افرادی که رهبران فکری و اقتصادی و فرهنگی زندگی‌شون مجریان شبکه‌های ماهواره‌ای باشه بیشتر از این هم توقع نمی‌ره، ولی دیگه دوستان دکتر و مهندس بنده که اینجا میان چرا اینقدر ذوق دی‌تو‌دی‌رفتن و میدون جمال رفتن دارن؟ چرا اینقدر تحت تاثیر ماهواره هستند؟ من نمی‌دونم چرا ایرانی باید در این حد و اندازه رسیده باشه که از سر صبح بیاد در این امام‌زاده بست بنشینه و با چند نایلون بزرگ خرید بره بیرون و خوشحال هم باشه و ذوق هم بکنه و احساس جهانگردبودن هم بهش دست بده! این همه فروشگاه زیبا و باکلاس و درست و حسابی رو ول کنی، چون چشم و گوش بسته چهارتا شبکه لس‌آنجلسی هستی، کل دبی رو با Day to Day و میدون جمال و نهایتا چهار تا دیسکو و کاباره بشناسی! چقدر ما کوچک شدیم که کلی پول بلیت و هواپیما و ویزا بدیم بیاییم دو تا فروشگاه معمولی و چهار تا کاباره و کباب‌خوری در صحرا و رقص دور آتش که یک عده آدم بدبخت‌تر از ما بخوان خوشحالمون کنن!

 

بعضی از ایرانی‌ها به محض رسیدن به فرودگاه دبی بلافاصله می‌رن مشروب می‌خرند و اون‌قدر در این کار زیاده‌روی شده که برای فروش مشروب در فرودگاه هم سقف خرید گذاشتند! (البته بنده به نقل از قول از یکی دوستان می‌گم که آژانس توریستی داره.) به کجا رسیدیم؟ واقعا وقتی می‌بینم که یک زوج ایرانی با یک ظاهر کاملا ماهواره‌ای (آقا یک لباس بی‌آستین مثل لباس بسکتبال پوشیده و یک شلوارک، خانم هم تا حد امکان کم لباس پوشیده و موهاش رو حتما چندین نوع رنگ کرده و دست کم سه چهار ساعت داشته آرایش می‌کرده) با چه شادی خاصی از این آزادی که به دست آوردند دارند چهارتا جنس بنجل می‌خرند و عرش رو سیر می‌کنند نمی‌دونم چه باید بکنم و چی باید بگم!

 

باز خدا رو شکر که بحران اقتصادی باعث شد مردم دست از خرید چشم‌بسته ملک بردارند و پولشون رو همین‌طوری به دست پروژه‌های نامعلوم نسپارند.

/ 6 نظر / 8 بازدید
سوفی

تا به حال شده ساعت 8 صبح که نزدیک محل کار م بودم یک خونواده ایرانی بیان و ادرس دی تو دی بپرسن!با خوم گفتم خدایاا این که 9 صبح باز میشه اینا چرا اینقدر زود پاشدن!!! [خنثی]بیشترین ادرسی که ایرانی ها تا به حال از من پرسیدن همین ادرس دی تو دی بوده[نیشخند]. کاش اینقدر که ماهواره ها تبلیغ دبی میکردن تبلیغع نقاط دیدنی کشو ر خومون رو هم میکردن! البته انتطاری هم نمیشه داشت وقتی توی صدا و سیما و شبکه های ایران سالی یکی دوبار اسم تخت جمشیدو میشنوی چه انتطاری از بقیه میشه داشت!فقط توی شبکه های جام جمه که تخت جمشید و ارمگاه کورش و بقیه نمادهای ایران باستان نشون داده میشن !

میثم

اقا میدونی چی از همه بیشتر زور داره؟ اینکه برای رفتن به یه جایی مثل دوبی که اندازه یکی از شهرهای کوچیک مملکت ما هم نمیشه باید ویزا داشته باشی! این چیزایی که میگی اگرچه جداَ جای تاسف داره اما بخش اعظمش بازتاب نحوه نگرش و و مدیریت آقایون در کشورمونه.

سینرژی

در کتاب بیوتن می‌گفت: قبله حاجات منی لاس وگاس کعبه آمال منی لاس وگاس حالا کار به جایی رسیده که باید بگیم: قبله حاجات منی دی تو دی فردا کجا قبله حاجاتمون میشه خدا می دونه.

میثم

آقا من یه سوال از پست قبلی هم دارم [نیشخند] هومیوپاتی برای بیماریهای مادرزادی چیکار میکنه؟

راه میانبر

میثم عزیز، چنانچه خود مادر در دوران بارداری تحت درمان هومیوپاتی قرار بگیره، میشه جلو برخی بیماری ها رو گرفت و از انتقال اونها به فرزند جلوگیری کرد. همچنین اگر کودک از خردسالی تحت این شیوه درمانی بشه میشه باز هم جلو بیماریهای وراثتی رو گرفت. کلا هرچه سن بالاتر میره امکان درمان بیماریهای وراثتی به شیوه هومیوپاتی کمتر بشه. مثلا شاید بشه با درمان به موقع جلو ریزش مو رو گرفت، ولی در سنین بالاتر شاید با خوردن دارو، فقط بشه جلو کچل شدن بیشتر شخص رو گرفت!