179- میاسای ز آموختن یک زمان ...

 

1-

این مدرسه‌ای که می‌رم به بچه ها درس بدم، کاملا مشخصه که شب قبل چی توی تلویزیون (یا ماهواره) دیدن. (من خودم توی خونه‌م تلویزیون ندارم.) با قدرت تاثیرگذاری عجیبی که رسانه‌ای مانند تلویزیون روی توده مردم داره، آدم افسوس می‌خوره که چرا هیچ الگوی مثبتی، به شکل درازمدت و اثرگذار برای این نسل تشنه الگوپذیری معرفی نمی‌شه. اگر می‌شد چرا چنین نسل جدید سرگردانی داشته باشیم؟ کاش یک‌صدم ارزشی که برای برنامه‌های متعدد فوتبالی قائل بودند صرف ارتقای دانش نسل جدید می‌شد. بزرگان دانش و فن و فرهنگ و ادب و هنر باید مسخره بشند و منزوی باشند و مطرود و مهجور و سرمایه ملی کشور صرف برنامه‌هایی بشه که  سازنده نباشه. وجه غالب همه چیز سرگرمی شده. نمی‌گم نباشه، ولی ... کاش ... یکی از بزرگان می‌فرمایند که دانش ریشه همه پاکی‌ها و جهل ریشه همه پلیدی‌هاست.

*

2-

خدایا یا به ایشون عقل بده یا به ما صبر:

یگانه نجات‌دهنده ملت ایران آقای پروفسور دکتر ابراهیم میرزایی، پیام سازمان علم (Alam) حق و عدالت

هفته‌ای نیست که چند ایمیل از بارگاه ایشون نرسه و Mailbox ما رو منور نکنه. باباجان اون علم (Alam) بخوره توی سر طرفدارات. چرا اینقدر ایمیل‌های پرحجم و چرت و پرت می‌فرستی برای مردم؟ تو اگر طرفدار حق و عدالت بودی اینطوری در حجم انبوه به مردم ایمیل نمی‌زدی که وقتشون رو تلف کنی. برو یک وب‌سایت بزن توش هر مهملی که خواستی بنویس. عجب گرفتاری شدیم ها! یک گزینه Unsubscribe هم نداره که بشه خلاص شد.

 

/ 8 نظر / 6 بازدید
ناصر

مورد اول: ها ... این که الان گفتی یعنی چه؟ دومی: آییییی گفتی من هم از دست طرفدارهای این آقا (و ای میل‌هاشون) دلم خونه.... تازه اخیرا یکی پیدا شده از لندن در مورد اهل سنت تبلیغ میکنه و شیعه‌ها را می‌کوبه ... من نمی‌دونم چرا اینهایی که این همه ادعای مخالفت دارند (نسبت به هر چیزی از حکومت تا مذهب) همشون تو بهترین کشورهای دنیا دارند زندگی می‌کنند؟

فاطمه

خوب توی این جو خشک و مسخره...زیاد هم بیخای دیگران رو و عوام رو مجبور به فکر کردن بکنی ضرره....پس چه بهتر که بخندن،...البته چون شما تلویزیون ندارید نمی دونید همین " برره" چقدر موشکافانه و ماهرانه، هر شب درسهای و انتقادهای خوبی در مورد فرهنگ و مملکت و...می کنه...حالا اونایی که نمی خوان بفهمند یا نمی فهمند و فقط از این سریالها اون نقشها رو گذری توجه می کنند شما می بینید،...به نظر من که خیلی آموزنده و جالب هست...

پايگاه جامع مهندسي صنايع ايران(IEIR)

با عرض ادب / پس از مدتها تلاش در جهت تاليف و تدوين اطلاعات ، سرانجام به فضل پروردگار ، پايگاه جامع مهندسي صنايع ايران (گسترده‌ترین سايت مهندسي صنايع در ايران) را بر روي سرور پرشين بلاگ بنا نهاديم ؛ در ايجاد اين سايت و صفحات بي‌شمار تو در توي آن از سي و سه وبلاگ پرشين ‌بلاگ - به عنوان يكي از مطمئن‌ترين و مردمي‌ترين ارائه دهنده خدمات اينترنتي در کشور - بهره برده‌ايم . اينك برآنيم به ياري تمامي عزيزان پرتلاش حوزه مهندسي صنايع ، در جهت شناساندن فراگير و اي بسا غنافزايي داده‌هاي پايگاه برآييم ؛ بدين‌وسيله از شما – به عنوان عضوي از جامعه مهندسي صنايع كه در عرصه محيط مجازي قابل اتكايش يافته‌ايم – دعوت مي‌گردد با نگاه نافذ خود ، ويرايشي بر داده‌هاي اين بانك اطلاعاتي مهندسي صنايع بنماييد و ايده‌ها و انديشه‌هاي خود را با ما در ميان بگذاريد و با قرار دادن لينك اين پايگاه در سايت خود – و صد البته قرار گرفتن لينك شما در پايگاه – گامي ارزشمند در راستاي ارتقاي دانش مهندسي صنايع در كشور عزيزمان برداريم / اين پايگاه جامع ، متعلق به تمامي مهندسين صنايع ايران است و ما دست شما را به گرمي مي‌فشاريم / با سپاس بسيار / مديريت پايگاه

سينرژي

سلام٬ ظاهرا لينک مدرسه صحيح نيست. در مورد موضوع اول٬ من هم هفته پيش يک مطلب نوشتم با نام «فرهنگ سازان بی فرهنگ». ميل های پرفسور ميرزايی را هم دريافت می کنم. انگار خيلی خودشون رو جدی گرفتند. شاد و پيروز باشی.

مهر

سلام! با اينکه می دونم منو يادت رفته...آخر بی مرفتی...اما بيا وبلاگم و بخون...می تونی بيای بيا باشه؟!

محمد

سلام، خیلی وقت بود که به وبلاگت سر نزده بودم. بخش اول مطلبت دیدگاه قابل تاملیه ولی درجه عمومیت پذیریش کمه. البته من معتقدم بعضی پدیده‌ها توی این دنیا ارزش واقعیشون فقط توی فضای مخالفه که درک میشه و توی این فضا رشد می‌کنند. علم و دانشم توی دریای جهل در و گهره پس نباید انتظار داشت که با علم و دانشم که فی‌الذات ارزشمنده با منطق تولید انبوه روبرو شد چون حالت ذاتیشو از دست میده و تبدیل به یک ابزار میشه بعد میبینی که یه عده جمع میشن سعی میکنن ازش پایگاه دانش، ‌سیستم خبره، سیستم خود تصمیم‌گیرنده و ... استخراج کنن. شاید بتونه جای عالم رو بگیره. نتیجه این که علم و دانش میشه ابزار بهتر رسیدن به همون خواسته‌های جهل‌آمیخته قبلی. راستش این ابزارآلات و این مثالهایی که زدم به خودی‌خود ایرادی ندارند هر عیبی هست در ماست. در مورد بخش دوم هم بلاکش کن، یا یه چند باری اگه اسپم گزارشش کنی یاهو آی‌پیشو بلاک می‌کنه از اون به بعد میره تو بالکها،‌ یا اگه نشد هم یه فیلتر بر اساس یه مطلب ثابت توی میلهاش مثله سم طرف یا آدرسش تعریف کن تا یاهو خودش اتومات بفرسته توی بالکها. نشد بگو یکی دو روز ۳-۴ هزارتا میل براش بفرستم طرف بیدار بشه.

خيلی از طرفداراش ميترسی که به کس شعر گفتن افتادی بد بخت وطن فروش و نادان.؟؟؟ما اينقدر بيکار نيستيم که ميلای بدبختايی مثل تو رو بخونيم.خوش باشيد چون تاريخ انقاتون رسيده. بوی گندتون از حرفاتون ژيداست.

برو با وبلاگ کس شعرت