146- سپاسگزاری آفریده، سپاسگزاری آفریننده

خدایا سپاس!

در زندگی مرا با انسان‌های بسیاری آشنا کرده‌ای که بدون تعریف و تعارف، هرکه را دیدم از من بسیار بهتر بوده و بسیار چیزها به من آموخته. تو شاهدی که هرگز کار بدردخوری برای کسی نکردم، ولی چه بسیار کارها که برایم کردند. تو می‌دانی که آنقدر که محبت دیده‌ام، محبت نکرده‌ام. آنقدر که دوست داشته شده‌ام، دوستی نورزیده‌ام. خدایا سپاس که حتا یک نفر را در مسیر زندگیم قرار ندادی که بسیار چیزها بیشتر از من نداند و آموزگار من نباشد.

 

در طول این همه سال، از زمانی که به خاطر دارم و کودکی دوسه ساله بوده‌ام، تا مدرسه‌ها و دانشگاه و محیط‌های کاری پس از آن، همواره انسان‌های بزرگی را همکلاس و همراه و یاور و دوست و همکارم  کرده‌ای که همه آنها از من بهتر بودند.

چه بسیار از دوستان که چون خواهر و برادر مرا در مسیر پیشرفت بالا بردند و چه بسیار بیگانگان که آشنایم شدند. اگر من متکبر بودم آنان نبودند و اگر من نادان بودم، آنها بسیار چیزها برای آموختن داشتند. اگر من کوچک بودم آنان بزرگ بودند و اگر من مشت می‌بستم آنان آغوش باز می‌کردند و اگر من قدرناشناسم آنان معرفت‌ورزی می‌کنند.

 

خدایا سپاس!

که خانواده‌ای به من داده‌ای که اگر رنج برده‌اند، بر رنج مردمان نیفزوده‌اند و هیچگاه هیچ بدی از آنان نیاموخته‌ام و می‌دانم هیچ خوبی که شایسته آنان باشد نکرده‌ام. با این حال همواره پشتیبان و آموزگارم بوده‌اند. پدر و مادر، برادران و خواهران و فرزندان و همسران‌شان همگی از جنس محبت! و امروز، همسری نیز از جنس بیریایی و پاکی! حتا در این وبلاگ نیز، انسان‌هایی به مراتب بهتر از خودم را به سراغم می‌فرستی تا با حضورشان یا سکوتشان و نظرهاشان، به من بفهمانند که چقدر آموزگار دارم و باید قدرشناس باشم.

 

چه بسیار دعاها که در حق من کرده‌اند و هیچ به من نگفته‌اند و در زندگیم تاثیر گذاشته و چه بسیار صحبت‌های نیک از من به یکدیگر گفته‌اند و آبرویم را خریده‌اند. می‌دانم که بارها بدون آنکه به من اطلاع دهند گره‌ها از کارم گشوده‌اند ... ولی من؟ واقعا چندبار با نیت خالص و فقط برای رضای تو، کاری برای یکی از بندگانت انجام دادم؟!

...

 

(ببخشید دوستان! آدم از فرداش چه خبر داره؟ نخواستم فرصت رو از دست بدم و حسرت به دل بمونم. گفتم تا دیر نشده توی این صفحه ناقابل، که به نوعی تنها رسانه رسمی منه، از همه تشکر کنم. اونقدر خدا به من لطف کرده و انسان‌های بزرگی سر راهم قرار داده که یک تشکر خشک و خالی و یک شکرگزاری چندخطی، حداقل کاریست که می‌شه کرد. امیدوارم همه عزیزانی که در طول سالیان دراز، از کودکی تا حالا، به رشد من کمک کردن و هیچوقت هم من اونقدر آدم نبودم که جبران کنم، این نوشته رو ببینن. همین!)

 

پارسال همین روزها:

کلید 23-1-83

زبان، دانش، یک 20-1-83

 

/ 12 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاهوس

امیدوارم خداوند همه دوستان و عزیزانتان را حفظ کند و برشمار انها بیفزاید.

اسحاق

خدايا سپاس! که چه چيزها از اين رسانه رسمی دوستم ياد گرفتم

محمد

اکبر جان، تو را سپاس. ممنون که از من هم تشکر کردی!!! با سپاس از سپاست، ارادتمند، سپاسگزار :)

سينرژي

کجا به اين زودی؟ تشريف داشتيد!!! چايی دوم!!!

سوفي

سلام.فكر ميكنم يكي از بزرگترين نعمتها اين باشه كه دور و بر ادم انسانهاي داناتر و بهتر ازخودش باشن/. اما در مورد من يكي خودم مطمئنم چيزهايي كه ازت ياد گرفتم خيلي بيشتر از اونهايه كه ممكنه بهت ياد داده باشم.پس جمله سومت ميره زير سوال;)!!!

صدری زاده - مقالات

سلام . سخن چون که از دل برآيد لاجرم بر دل نشيند . ما که جزو آن خوب خوبا که گفتی نبوديم . به هر حال آرزو می کنم هميشه ايام به کام باشه و دست مهربان خدا بالای سر ما و شما .

فاطمه

پس فکر کنم منم بايد مثل شما از خدا تشکر کنم....چون واقعا می دونم اطرافيان و دوستان در من شدنم خيلی بهم کمک کردن....راستی نيايش زيبايی بود...آفرين...

دوستدار شیخ المنشاوی

سلام. خدا ان شاء الله شما را جزای خیر دهاد با این دعاهای قشنگتون.// راستی چرا بلاگ من، وقتی بروز می‌شه در رتبه بندی آن در فهرست شما تغییری ایجاد نمی‌شه؟ یه خواهش دیگه: لطفا اسمش را به المنشاوي تغییر دهید. // با تشکر فراوان

مشکسار(ISO9001:200)

سلام.درخت هر چه پربارتر شود سر به زيرتر می شود.حکايت شماست...ببخشيد که مدتی سر نزدم.ايام عيد درگير فوت پدربزرگم بودم که به رحمت خدا رفت و برای ما دلتنگی به جا گذاشت.جاش خاليه...