215- یاد ایام

در نوشته قبلی که از آموزش گفته بودم، حسین عزیز که خودش مدرس و مولفی قدر در عرصه مدیریت پروژه است، در قسمت نظرات به یادم آورد که روزهای دانشکده، زمانی که در گروه نرمافزاری بودیم من به مدرسان گروه توصیههایی میکردم. زمانی هم جسارتا به ایشان هم آن توصیههایم را داده بودم. خودم یادم نبود همه آن توصیهها چه بوده، بنابراین از حسین خواستم آنها را برای خودم هم بفرستد.

 

حسین لطف کرده و آن توصیهها را عینا از دستخط خودم اسکن کرده و برایم فرستاده. باورتان نمیشود که وقتی ایمیلم را باز کردم و این برگه کاغذ را که مربوط به آبان 78 (هفت سال پیش) است چه حس غریب و جالبی در من پدید آمد.

 

 

 

گرمایی خاص به درون وجودم تراوید و یاد روزهای خوش دانشکده و آن گروهها مثل گروه نرمافزاری و نشریه سامانه و هسته تحلیل سیستم و گروه پژوهشی و گروه نشان و نشریه آینه و نشریه 4دیواری و ... همه و همه در خاطرم زنده شد. یادشان بخیر.

 

*

 

نه این که آن توصیهها خیلی مهم باشد، ولی به یاد آن روزها، تصمیم گرفتم بگذارمش در وبلاگ. اگر خواستید آن را دریافت کنید، کافی است روی تصویرش کلیک کنید. همین.

 

 

 

/ 9 نظر / 5 بازدید
شادمهر (مهندسان نت ايران)

اكبرجون. چند مطلب اخيرت رو خوندم. بدلايلي خيلي وقت بود كه دسترسي به شبكه نداشتم و محدود بود. از اين مطلبت من هم خاطرات زيادي برام زنده شد. معلم شدنت مبارك. سلام به خونواده برسون. قربانت

اميرعلی

سلام! یاد خاطرات گذشته افتادم. نشریه آیینه، ویژه نامه مشهد... کلاسهای شبه روانشناسی که برای ما می گذاشتید و هنوز همه اش در ذهنم هست...... اصلا شما مرا به خاطر می آورید؟ ... به هر حال می دانم که معلم خوبی هستید. من هم معلمی را خیلی دوست دارم. خیلی... یا علی مدد

فاطمه

سلام...عکس رو سيو کردم ..حتما خوندنيه...در مورد مطلب قبليتونم بايد بگم...کل اين ماهواره به نظر من فقط و فقط يه شبکه اش به درد بخوره...که هم برای دنيات خوبه هم آخرت...توی همون سمت شبکه های فارسی زبان( هاتبرد) يک شبکه ی به اسم سلام تيوی هست...اگر فرکانسهاشو نداريد حتما از اينترنت بگيرد....برنامه های عالی ای داره..يک شبکه ی مذهبی و مستقل ...مخصوصا برنامه های جمعه شب ساعت ۹ شب به وقت ايرانشو از دست نديد..برنامه ی ؛ دکتر صحافی؛ به اسم ؛ قرآن و علم؛....

محمد

سلام. ياد نشان بخير که همه‌اش فکر نکنم ۴ جلسه هم شرکت کردم. ولي جو جالبش هنوز در خاطرم هست. اين متن حتماً خواندني، اصلاً قابل خواندن نيست. خيلي کم‌کيفيت است. نمي‌شود بهترش کنيد؟

راه میانبر

محمدجان. اگر روی عکس کلیک کنی، اون رو به شکل بزرگتری در صفحه وب میاره. منتها باز هم نمیشه خوندش چون اکسپلورر اون رو کوچیک میکنه که یکجا دیده بشه. در اینجا لازمه روش کلیک راست کنی و اون رو ذخیره کنی. اون وقت فکر میکنم بتونی خطوطش رو بخونی.

محمد

سلام مجدد. ممنون از راهنماييهايت. راستي، من حدوداً يک ماه است که در دانشگاه، در کلاسهاي مجازي ارشد، ظاهراً تدريس مي‌کنم!! به افرادي که غالباً سن، دانش و تجربه‌شان از من (من خجالتي؟!!) بيشتر و بعضاً بسيار بيشتر است. (حتی قبلاْ شاگردی برخی از آنها را کرده‌ام!!!) نصايح شما برايم بسيار جالب بود. مثلاً اشتباهي تا جلسة قبل، آنها را به شماره مي‌خواندم. ۰۰۴۵ اين تمرين را حل کن! ۰۰۵۲ حاضري؟!! حالا فکر مي‌کنم خيلي ماشيني و بد بوده است!!‌ اما براي مزاح بگويم که برخي از اين نصايح، قابليت اجرايي در کلاس مجازي ندارند. (لمش شانة شاگردان :) يا نگاه يکسان به کلاس و ...(. البته اين ديگر مشکل من است:)

ناصر

سلام به همه مطالب اين را هم اضافه کن که وقتی تدريس ميکنی بچه‌های ديگر گروه توی دفتر گروه با صدای بلند با هم حرف نزنند که صدايشان نظم کلاس تو را به هم بزند! در ضمن «حفظ کردن فاميل خانمها» با «لمس شانه شاگردان» تناقض دارد!!

ناصر

راستی اکبر اين آقای «امير علي» کيه که توی آينه هم بوده و من يادم نيست؟

حسين

سلام اکبر عزيز خوشحالم از اينکه توصيه های شما به بنده حقير جهانی شده.فقط يه اصلاح در متن شما و اون اينکه ايشان انقدر قدر هم نيست همچنان شاگردی می کند.