595- استارتاپ ویکند شیراز

از عصر چهارشنبه تا ساعت ده شب جمعه، دیشب، (دو روز و نیم) در رویداد Startup Weekend شیراز شرکت کردم. این رویداد که در ایران، در مراحل اولیه و جوانی خود است، مطابق استاندارد Startup Weekend در نقاط دیگر دنیا برگزار می‌شود و هدفش این است که افرادی که ایده‌ای (به‌ویژه در حوزه‌ی IT) دارند، ظرف 54 ساعت آن را  به ثمر برسانند و موفق شوند اولین نمونه محصول را (مانند وب‌سایت، اپلیکیشن موبایل ...) طراحی کنند.

حضور در این دوره برای افرادی مانند من که مهارت‌های کامپیوتری داریم ولی نمی‌دانیم چگونه آن را به یک کسب و کار موفق تبدیل کنیم بسیار مفید است. همچنین اگر تخصص IT نداشته باشید ولی ایده‌پرداز، خلاق و کارآفرین باشید یا مهارت‌های کسب و کار داشته باشید، بسیار مفید است و به شما کمک می‌کند که به شکلی صحیح و اصولی، ایده‌ی خود را محک بزنید و آن را در مسیری درست، به پیش ببرید.

حتما توصیه می‌کنم اگر ویژگی‌های بالا را دارید و رویداد Startup Weekend در شهر شما برگزار می‌شود، آن را از دست ندهید.

*

این برنامه یک ویژگی شخصی هم برایم داشت. یکی از مربیان ما «رضا هاشمی» عزیز، یکی از سه بنیان‌گذار اولیه‌ی پرشین‌بلاگ بود و با توجه به خاطرات فراوانی که من طی این ده سال و نیم وبلاگ‌نویسی با پرشین‌بلاگ دارم، خیلی خوشحالم که ایشان را دیدم و از همین‌جا برایش آرزوی موفقیت روزافزون می‌کنم.

/ 5 نظر / 4 بازدید
مهتا

خیلی خوبه که فضایی برای استفاده بهینه از استعدادتون پیدا کردید... ان شاله باعث موفقیت های زیاد بشه...

مهتا

میشه لطف کنید دقیق بفرمایید تو پرشین بلاگ چطور میشه رو مطلبی رمز گذاشت و خصوصیش کرد؟ یکی از دوستان پرسیده..من چون بلاگفا کار میکنم نمیتونم جوابشو بدم.. ممنونم.

عبداله

به سلامتی همواره موفق باشی اینجا که به گمونم چنین برنامه هایی نباشه مگه مشهدی جایی بشه رفت.

غرور و تعصب

چقدر جالب و خیلی عالی ولی متاسفانه من تا حالا به همچین موقعیت خوبی برنخوردم نه کرج نه تهران نشنیده بودم تا حالا