130- آشنایی با داروهای هومیوپاتی (لیکوپودیوم)

بد نیست از دارویی صحبت کنیم که تیپ شخصیتی آن در ایرانیان بسیار دیده می‌شود! داروی بسیار مهم لیکوپودیوم (Lycopodium) که به اختصار Lyc گفته می‌شود و منشا آن گیاهی است.

افراد Lyc عموما مسوولیت‌گریز و دارای حس عدم کفایت هستند، از درون ترسو و بزدل هستند، ولی خود را در پشت نقاب مخفی می‌کنند و چنان وانمود می‌کنند که بسیار شجاع هستند، شاید بلوف هم بزنند و کلی از خودشان تعریف کنند، ولی معمولا در مواقع خطر پشت سر افراد شجاع مخفی می‌شوند. مسوولیت‌گریزی این افراد چنان است که حتا در مواردی مانند رابطه جنسی نیز به دنبال یک ارضای سریع هستند و برای فرار از مسوولیت، تن به ازدواج نمی‌دهند. به خاطر نقابی که بر چهره این افراد است، تشخیص یک بیمار Lyc ممکن است برای هومیوپات بسیار مشکل باشد.

فرد Lyc معمولا نسبت به فرد ضعیف‌تر از خود زورگو و نسبت به فرد قوی‌تر از خود، خوار و مطیع است. مثلا کارمندی که در اداره جلوی رییس خود فروتن است و در خانه بر سر زن و فرزند خود فریاد می‌کند.

این افراد معمولا بدن و صورتی لاغر دارند، ولی شکم آنها برآمده است و اصطلاحا می‌گویند شکمشان مثل شکم قورباغه است. Lycها مشکلات گوارشی بسیاری نیز دارند و به‌راحتی نفخ می‌کنند.

Lycسردردهایی مخصوص خود دارد که با مشکلات ادراری رابطه معکوس دارد. معمولا وقتی مشکلات ادراریش زیاد می‌شود سردردش بهتر می‌شود و وقتی مشکلات ادراریش کم می‌شود سردرد بدتر می‌شود! این افراد معمولا ساعات 4 - 3 صبح و نیز 8 - 4 بعدازظهر حالشان بدتر می‌شود. مردانی که دارای ناتوانی جنسی هستند به‌خوبی به این دارو پاسخ می‌دهند.

 

دقت کنید که علائم فوق بخشی از صدها علامت داروی Lyc است و نباید اگر یک یا چند علامت فوق را در خود یا دیگری دیدید، فوری برچسب Lyc بزنید و سرخود تجویزی بکنید!

 

 

نوشته‌های مرتبط با این مطلب:

بیشترین پرسش‌ها درباره هومیوپاتی اینجا

آب، آب نیست اینجا

آشنایی با داروهای هومیوپاتی (آرنیکا) اینجا

آشنایی با داروهای هومیوپاتی (لچسیس) اینجا

آشنایی با داروهای هومیوپاتی (چمومیلا) اینجا

 

پارسال همین روزها:

نیایش‌های Cash و نیایش‌های Online ؛ 4 دی 82

We are one! ؛ 9 دی 82

 

 

 

/ 13 نظر / 166 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Mandana

من بعد از اين همه دارو خواندن اينو ميدونم که داروی بد و داروی خوب نداريم!!!!!!!!!!! اينو هم ميدونم که آگاه شدن از استيت کسی باعث نميشه هيچ خللی در برخورد با او ايجاد بشه!!! اين بحث مکمل بودن اين دو دارو مسئله ای است که حتی سانکاران اون به وضوح بيان ميکند. منم ميخواستم با زبون شوخی چند تا خصوصيت به نوشته های علی اضافه کنم!!! همين....

فاهوس

سلام / دارم وبلاگت را ميخوانم .چند تا پستی عقبم .برميگردم.

فاهوس

با خواندن پست اخرين سامورايی يادان حکات قديمی افتادم که رطب خورده کی تواند رطب خوردن را منع کند.

فاهوس

در مورد پست کارتون هم بايد بگويم که باز هم گلی به جمال کارتن فوتباليستها اين کارتن های عجيب و غريب فضايی را نگو که نه نکته علمی دارند و نه نکته اخلاقی و نه جنبه سرگرمی.

فاهوس

در مورد داروهای هوميوپات و همينطور امراض بسيار مختصر و مفيد مينويسی که برای افراد کم اشنايی مثل من مفيد است.

سوفي

سلام. بررسي بيماريها به شكل هوميوپاتي واقعا جالبه.اميدوارم روزي فرصت كنم اين رشته رو مطالعه كنم.

سهيل جعفري

لطفا متن زير را در وبلاگ خويش قراردهيد: باطلاع ميرساند كه پس از تلاشهاي بي وقفه دوستان كه تقريبا 4 سال! بطول انجاميد بالاخره كميسون ماده 10 وزارت كشور موافقت خود را نسبت به تشكيل انجمن صنفي مديران/متخصصان پروژه اعلام نمود. همچنين پس از رفع اشكالات مورد اشاره كميسيون انجمنهاي علمي وزارت علوم احتمالا طي ماه آينده موافقت كميسيون مذكور در مورد تشكيل انجمن علمي مديريت پروژه ايران نيز اعلام ميشود.به اين ترتيب آرزوي ديرينه عزيزانيكه در مقوله مديريت پروژه فعال هستند بزودي محقق خواهد شد و با تشكيل دو انجمن يكي در زمينه مقولات علمي و ديگري در زمينه فعاليتهاي صنفي مديريت پروژه، روح تازه اي در كالبد فعاليت هاي مديريت پروژه در كشور دميده ميشود در اين رابطه لازم بذكر است كه هم اكنون يك گروه 20 نفري از دوستان مشغول برنامه ريزي براي تشكيل اولين مجمع عمومي انجمن صنفي مديريت پروژه ميباشند كه پيش بيني ميگردد جلسه مذكور در هفته آخر بهمن ماه سال جاري در تهران تشكيل گردد. تكميلي: تاريخ برگزاري جلسه 29 بهمن 83 ميباشد.

نارسیس

ماندانا جان متاسفم اگه بهت برخورد من قصد زير سوال بردن دانش هوميوپاتی و حسن برخورد شما با استيت های مختلف رو نداشتم. ولی منم فقط می خواستم منظورمو برسونم و فکر نمی کردم ((بعد از این همه دارو خوندن)) این طوری عصبانی بشی. بهتر بود برای اضافه کردن اطلاعات به جای شوخی کردن روش دیگه ای انتخاب می کردی چون قطعا اگر خودت یه لیک بودی هیچ وقت این طوری در مورد خودت حرف نمی زدی. تو که از یه تلنگر من این قدر عصبانی شدی ببین یه لیک با خوندن نظر تو چه حالی بهش دست می ده. به هر حال به نظر نمی آد شما به اندازه کافی خونسرد باشين پيشنهاد می کنم اين قدر زودرنج نباشيد برای حرفه پزشکی ضرر داره.

Mandana

درسته! قبول دارم که زودرنج بودن زياد جالب نيست! اينم قبول دارم که بايد راه ديگه ای را برای افزودن اطلاعات اضافه ميکردم! من اينجا رو هم با کلاس هوميوپاتی و شوخيهايی که با دوستان داريم اشتباه گرفتم! پس از همه اونهائی که ليکوپوديوم بودن و احتمالا بهشون برخورد معذرت ميخوام! درس بزرگی بود. ممنـــــــون

نارسيس

منم ممنون! :) :*