105- دارو چيست؟

يكي از نكات بسيار بسيار جالب پزشكي ( كه لزوما اختصاصي به هوميوپاتي هم ندارد)‌ تعريف داروست. به نظر شما دارو چيست؟ هوم؟ يك چيز خوب؟ يك ماده شفابخش عجيب و غريب؟ آب حيات؟<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 apis.jpg

جالب است كه بدانيد از ديد هوميوپاتي، دارو چيزي است كه بتواند در فرد سالم، توليد بيماري كند! پزشكي رايج هم همين را مي‌گويد. مي‌گويد كه دارو سمي است كه چنانچه به مقدار مناسب و در زمان مناسب تجويز شود شفابخش است.)

به همين خاطر ما به «آب» دارو نمي‌گوييم. چون آدم سالم با خوردن آب، دچار بيماري خاصي نمي‌شود. يا مثلا به «نان» دارو نمي‌گوييم.

ولي زهر مار و زنبور و ساير حشرات، سموم مختلف، چايي و قهوه، مواد مخدر، گياهان مختلف، بافت‌هاي بدن جانوران و حتي انسان، ... همگي در شخص توليد علائم مي‌كنند. بنابراين در صورت استفاده صحيح مي‌توانند به عنوان دارو استفاده شوند و شفابخش هم باشند.

بنابراين مي‌بينيد كه مواد بسيار مهلك و خطرناك مانند سموم مختلف، زهرها، مواد مخدر، كاني‌هاي مختلف و ... جزو مواد اوليه داروسازي هستند. (دقت كنيد كه اين مواد به شكل اصلي و خام خود استفاده نمي‌شوند.)

 

در هوميوپاتي (مشابه‌درماني)، استفاده از اين سموم به شكل مشابه است. يعني دارويي به فرد بيمار مي‌دهيم كه اگر به فرد سالم بدهيم، مثل همان بيمار از خود علائم نشان خواهد داد! (ماده به شكل هوميوپاتيك داده مي‌شود. به نوشته شماره 85 نگاه كنيد.)

 

يكي از جلوه‌هاي شگفت‌انگيز آفرينش اينچنين خود را نشان مي‌دهد: اگر مواد بيماري‌زا در طبيعت موجود نبودند، ما هيچ راهي براي درمان بيماري‌ها نداشتيم!

/ 20 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نارسیس

ياد اون روزا بخير. حرفای دکتر ش. مثل فيلمهايی که می ديدم هيجان انگيز بود. حالا اين آموزش های تو يه جور نوستالژيکم می کنه!

صدري زاده - از رودكي تا شهريار

سلام دکتر جان . گاه گاه و يواش يواش می آييم چيز ياد می گيريم و بی سر و صدا می رويم . تعريف شما از دارو برای من مهندس ساختمان هم خيلی جالب است . يا حق .

پريسا کريمی

همکار گرامی سلام؛ اميدواريم خوش و سلامت و مثل هميشه پويا و جاری باشيد. قرار بود سلسله مقالاتی در باب معرفی هوميوپاتی به پزشکان و دانشجويان پزشکی در سايت دانشجويان پزشکی گذاشته شود که با توجه به تعطيلی موقت سايت جهت ارتقا سيستم به تعويق افتاد. خوشحال خواهيم شد چنانچه ديگر دوستان و همکاران نيز به واسطه خواندن مطالب شما در سايت در دانش شما سهيم شوند و ما را با ارسال مجدد اين مطالب همراهی کنيد. منتظر شما هستيم. منتظر مطالب شما هستيم.

مشکسار(ISO 9001:2000)

سلام.البته اين داروهايی که در پزشکی معمولی استفاده می کنيم هر کدام بيشتر از آنچه که اثر مثبت داشته باشند، تاثيرات منفی می گذارند.

مشکسار(ISO 9001:2000)

گشت و گذار...چی شد؟اين لينک رو نگاه کن...گشت و گذارهای بدی ندارهhttp://nkh.blogspot.com/2004/07/blog-post_25.html

Jalal

سلام، وبلاگی بود با حرفهای جالب ! من هم از آمیزش طب و فلسفه کمی خوشم میاد! "اگر عوامل بیماری(داروها) نبودند، نمی توانستیم مشکلات و نکات ضعف بدن را بدانیم". آیا نمی توان گفت:"اگر عوامل بیماری وجود نداشتند، اصلا چه نیازی به دانستن مشکلات و ضعف بدن بود؟!!"

joojoo

چه آموزنده ! شما پزشکين ؟؟

Jalal

تشکر از لطف شما. شکسته نفسی کرده اید. من بجز یه وبلاگ رایگان یه ستاره هم تو آسمون و حومه و ... ندارم!!

داداشي

حالا ما فلسفه اين خط سفيد رو آبي روشن كه چشم ما رو موقع خوندن در مياره فهميديم!! اين خودش داروئه واسه چشماي ضعيف كه خوب شن!! ۸۵؟ اين خودش ۸۵ كه! تازه بعده ۱۰۴! :)

مجتبي

سلام! از اينكه به من لطف داري ممنون. ولي در مورد نوشته جديدت:به نظرم اين ما هستيم كه از دارو يا حتي بيماري واسه خودمون تعريفي خاص داريم و در شرايط مختلف فرق داره!