328- Shaun the Sheep

اگر 40sec به یادم نمی‌آورد، فراموش می‌کردم که روز جهانی کودک و تلویزیون فرا رسیده ...

به کلیه دوستان علاقه‌مند به کارتون‌های خلاقانه که به شبکه ماهواره‌ای MBC3 دسترسی دارند توصیه می‌کنم مجموعه Shaun The Sheep (شاون گوسفنده) را از دست ندهند. یک کار عروسکی از BBC و Aardman است. شکل و شمایل و تکنیک ساخت آن مرا به یاد پت پستچی (Postman Pat) می‌اندازد که در کودکی ما پخش می‌شد. تکنیک ساخت آن عالی است و فوق‌العاده هم خلاقانه ساخته شده. هر قسمت آن حداکثر 5 دقیقه است و معمولا MBC3 مابین برنامه‌های اصلی، آن را پخش می‌کند. Shaun یک بچه گوسفند در یک گله است که با بقیه تفاوت دارد (کمتر گوسفند است) و همین تفاوت ماجراهای متنوعی خلق می‌کند. مانند اغلب کارهای ساخت انگلستان، موسیقی این مجموعه نیز بسیار دلپذیر و جالب است. پس از مدت‌ها با مشاهده این برنامه حس می‌کنم که دارم یک کار قوی مانند دوران کودکی می‌بینم و لذت می‌برم.

shaun the sheep

اگر دسترسی ندارید هم، به هر قیمتی شده چند قسمت آن را تهیه کنید و ببینید و لذت ببرید.

/ 7 نظر / 4 بازدید
روناك

اينجا هم مي توني بري مغازه و يه نسخه غير كپي و قانوني اش رو بخري. [نیشخند]

واژگان دور، ملودی های نزدیک

گویا این همون شخصیتی که توی قسمت اول والاس و گرومیت حضور داشته. ... البته می تونی به جای القابی مثل "واژگان" یا "40sec" همون اسمم رو بگی یا فوقش "برادر".

رویا

می بینم که این عشق لذت بردن از کارتون نمی خواد از سر شما خردادی جماعت بیفته! بابا دست بردارین ! آدم تو دهه سیم زندگیش بشینه پا کارتون و غش غش بخنده و لذت ببره قباحت داره! من یکی که دیگه دارم کفری میشم![عینک]

امين

سلام عيد قربان وغدير مبارك كارتون هم كارتون هاي قديم، تا اونجايي كه معيار خوبي كارتون‌هاي جديد، شباهتشون به كارتون‌هاي قديمه

امیرعلی

سلام! مرقومه شریف حضرتعالی در خصوص "شاون گوسفنده! " زیارت شد. نظر به برخورداری از تماس روزانه با تعداد زیادی گوسفند و ادخال سرور به حد وفور از دیدن حرکات و شنیدن نظرات ایشان!، نیازی به صرف وقت جهت مشاهده این کارتون ساخت کفار نمی باشد! علی ای حال جهت مقایسه رفتار گوسفتد فوق با گوسفندان وطنی! دستور فرمودیم نسخه ای حاضر تا مشاهده و بررسی گردد! ... یاقی بقایتان! الداعی : قصه راستکی !

[گل]

خیلی باحاله[هورا]