383- Prosperity 2009

یاهو دیروز ردهبندی جدید رفاه و آسایش (Prosperity) را در 104 کشور منتشر کرده بود. پیگیری خبر مرا به سایت مرجع آن (prosperity.com) هدایت کرد و متوجه شدم از طریق بررسی 9 عامل در این 104 کشور، کشورهای اسکاندیناوی به همراه سوئیس (فنلاند، سوئیس، سوئد، دانمارک، نروژ) طبق معمول رده های اول تا پنجم را دارند و بعد استرالیا و کانادا هستند. بهترین کشور آسیایی ژاپن است که رده 16 را دارد و کشور ما هم 94ام است.

 

امارات، محل زندگی فعلی من، در رده 47 است که رده ششم آسیاست. (فهرست کامل)

 

ویژگی عالی این وبسایت، مقایسه دوبدوی کشورهاست. در ستون سمت راست در بخش compare میتوانید دو کشور را انتخاب کنید و در قالب یک نمودار مقایسهای، 9 فاکتور موجود را با یکدیگر مقایسه کنید.

 

برای من که خیلی مفید بود. امیدوارم برای شما هم باشد.

 

/ 12 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ناصر

باز که در راستای اهداف استکبار جهانی حرکت کردی نمیبینی این عوامل مقایسه همه غربی هستند؟ اصلا بین این پارامترها یکی ربطی به مذهب و (...) ندارند خوب معلومه سایتش هم صهیونیستیه

رحیمیان

مهم نسیت که آمارها چی نشون میدن و مهمتر اینکه مهم نیست کسانیکه در بطن جامعه هستند چی درک می کنن، مهم اینکه بسیاری این الگوی مدیریت را جهت بهینه کاوی درخواست کرده اند!

سینرژی

سلام یادداشت قبلی را که خواندم، یادم رفت چی می خواستم بنویسم. می تونی یادداشت قبلی را در حد IQ من ساده نویسی کنی؟

عبداله

خیلی جالب بود اما میگن بچه رو نباید با بقیه مقایسه کرد

سعید

دوست عزيز شما فکر مي کنيد اين رده‌بندي درست باشد؟! يعني وضع ايران ما از مغولستان و گواتمالا و بوليوي و مالي و بنگلادش و زامبيا بدتر است؟! من که فکر نمي‌کنم. شايد موسسه‌اي که اين رده‌بندي را جمع آوري کرده، اطلاعات و آمار به روزي از ايران نداشته است.

سینرژی

منظورم از یادداشت قبلی، نظر خواننده قبلی (در خصوص بهینه کاوی و ...) بود. ظاهرا درست آدرس ندادم!

میثم

آقا کجا مفیده!؟ باعث افزایش درصد افسردگی ما شد!!!

رحیمیان

اقای سینرژی با سلام منظور اشاره ای کنایه امیز به مناظره ای بود که یکی مدعی شد که یک سبک مدیریت را کشورهایی جهت بهینه کاوی درخواست کرده اند و کاش دیگری پافشاری می کرد که یکی از این کشورهای متعدد را نام ببرید!