607- نان خشکی موفق

روزانه دست کم 2 یا 3 وانت نان خشکی از کوچه‌ی ما عبور می‌کنند که سماور کهنه، شوفاژ کهنه، وسایل کهنه، نان خشک  و ... می‌خرند. از همه بدتر دو نفر هستند که صبح جمعه و بعد از ناهار جمعه می‌آیند و آرامش محله را برهم می‌زنند.

بیشتر این حضرات، عموما یا در ساعاتی می‌آیند که مردم مشغول استراحت هستند، یا صدای نخراشیده و بلندگوی قدرتمند نکره‌تری دارند، عموما معلوم نیست چه می‌گویند و لحن‌شان عصبی است، برخی از آنها هم آنقدر سریع از کوچه عبور می‌کنند که امکان ندارد کسی بتواند نگهشان دارد ... اما در بین این همه، یک نفر و فقط یک نفر خلاق و متفاوت وجود دارد.

این وانتی هر هفته روزهای شنبه صبح بین ساعت 9 تا 9:30 می‌آید. فوق‌العاده بانمک و خنده‌دار صحبت می‌کند. آهنگ و لحن طنزش طوری است که انگار دارید یک نمایش طنز رادیویی می‌شنوید، طوری که وسوسه می‌شوید حتما چهره‌ی این شخصیت طنزپرداز را ببینید. با سرعت آهسته هم حرکت می‌کند.

یک بار محض ارضای حس کنجکاوی، وقتی این وانتی به کوچه آمد دم در رفتم و از این که دیدم بعضی اهالی محل، منتظر رسیدن این شخص هستند و به محض شنیدن صدای او، کیسه‌ی حاوی نان خشک یا سایر وسایل را دم در گذاشتند، چندان هم تعجب نکردم.

نان خشکی هم که باشی با نظم، خلاقیت و تمایز می‌توانی در کار خود موفق باشی.

/ 2 نظر / 7 بازدید
مهتا

می بینم که ساعت 9 تا 9:30شنبه خونه هستید و لذت دنیا رو میبرید[چشمک] ما هم یکی از نوع سبزی فروششو داریم که تا بحال کسی موفق به رویتشون نشده از بس که سریع میخونه و میره.یعنی تا صداش میاد با سرعت نور هم که میدوییم میریم دم در میبینیم رفته. گاهی فکر میکنم این وانتی اصلا وجود خارجی نداره و یکی داره اهالی محل رو با بلندگوش سرکار میزاره.

مهدی رزاقی

سلام گرامی ارادات و امید به دیدار