235- چند نکته از هفته اول حضور در ایران

 

چند روز اول مهمان خونواده همسرم در استان چهار محال و بختیاری بودیم. هوا بسیار سرد بود. برف هم می‌بارید. به ما گفتند در زمستان سرما به چهل درجه زیر صفر رسیده بوده که حتا آب آشامیدنی در لوله ها یخ بسته. با این که منطقه بسیار سردسیره بعضی مناطق این استان گازکشی نیست و در ایام سرما تهیه کپسول گاز و نفت مردم رو آزار می‌ده.

*

با انوبوس به تهران رفتیم. از یک خواربارفروشی در تهران سیم‌کارت ایرانسل گرفتیم. سبکش خیلی امروزی و مثل بعضی کشورهای دیگره. سیم‌کارت اعتباری بسیار ارزان (29000 تومان) و کل تشریفات خرید سیم کارت هم پنج دقیقه. خیلی خوشحال شدم که در مملکت ما هم از این کارها می‌شه. امیدوارم مخابرات زیرآب ایرانسل رو نزنه.

*

رفتن به خراسان با قطار غزال بنیاد. این تنها بلیتی بود که اقوام گیر آورده بودن و برای ما خریده بودن: فاصله تهران مشهد 11 ساعت، قیمت بلیت 20 هزار تومن، قطار بسیار تمیز، پذیرایی خوب و امکانات فرهنگی بد. (مجله‌ای که توزیع می‌شد از این رنگین‌نامه‌ها بود که آدم از خوندنش احساس شرم می‌کنه. فیلمی هم که پخش شد واقعا چرت بود و علاوه بر اون CD پخش فیلم هم خش داشت و مرتب قطع می‌شد. یعنی پخش فیلم و مجله خوب اینقدر سخته؟) به ما گفتن که با کارت پارسیان یا سامان بانک می‌شه یا کارت های صادره از بانک ملت میشه از طریق اینترنت هم بلیت گرفت. اینطوری آدم به اقوام هم زحمت نمی‌ده.

*

روز 4 فروردین اگر میدون انقلاب رفتین یادتون باشه فقط بعضی کتابفروشی‌ها بازه. بانک باز هم تقریبا نمی‌شه پیدا کرد. روی ATMها هم اصلا حساب نکنید. عوضش ATM متروها قابل اعتماده. صرافی هم باز نیست. ضمنا می‌شه با هزینه‌ای کمتر از 15 دلار بیشتر از 15‌هزار دلار نرم افزار رو در بسته‌بندی‌های تر و تمیز و قانونی خریداری کرد. از همه خنده‌دارتر اینه که روی بسته‌بندی نوشته این CD کپی‌رایت داره و اگر از روش کپی کنید مشمول پیگرد قانونی قرار می‌گیرید!

 

 

 

 

/ 6 نظر / 4 بازدید
محمد

سلام. رسيدن بخير! خيلي خوب بود كه همه‌اش منفي ننوشتيد و در كنار نكات منفي به نكات مثبت هم اشاره كرديد. ان شاء الله از تعطيلات بيشترين بهره را ببريد. )يا شايد هم بهرة بيشتر!)

مصدور

سال نو مبارک صد سال به آن سال ها

سينرژی

سلام مثل سفرنامه مستشرقين بود!

مهدی زرگر (نشريه آهنگ صنعت)

به نام خدا دوست عزيز و گرامي در سايت محترم ابتدا اجازه مي خواهم تا فرا رسيدن نوروز باستاني ۸۶ را از سوي نشريه آهنگ صنعت به شما تبريك عرض نموده سالي سرشار از موفقيت براي شما آرزو نمايم . همچنين پيشنهاد مي نمايم با توجه به رسالت آهنگ صنعت و در صورت صلاحديد و تماس نزديکتر شماره تماس ( ترجيحا موبايل) و ايميل خود را از طريق ارسال به ايميل ما مندرج در همين صفحه در اختيار ما قرار دهيد ما تصميم داريم تا صاحبان وبلاگها و سايتهاي معتبر داخلي مهندسي صنايع و مديريت را در يک همايش دعوت نماييم . لذا از شما بزرگوار در انجام اين امر تقاضاي همکاري و مساعدت داريم و خواهشمنديم در صورتيکه شما نيز وبلاگ و يا سايت متناسب با اين دو رشته در نظر داريد اين پيغام را به آنها ارسال نماييد و يا به ما معرفي نماييد تا اطلاع رساني بصورت گسترده صورت پذيرد. پيشاپيش از مساعدت شما کمال تشکر و قدرداني را دارد.

يک دوست

راه میان بر عزیز ، چقدر زمان به سوالات جواب می دهد .

الما

داره جالب میشه انگار همشهری هستیم