490- درد بازو

همان‌طور که در نوشته‌ی پیش گفته بودم، در طول دوهفته‌ی اخیر درگیر یک پروژه‌ی سنگین در محیط کار بودم. آن‌قدر سنگین که برای نخستین‌بار، به خاطر کار زیاد با کامپیوتر، دست‌د­‌رد شدیدی گرفتم. عضله‌ی بازوی دست راستم آن‌چنان درد می‌کرد که حتا از برداشتن یک قاشق عاجز شده بودم. نکته‌ی جالب این بود که درد فقط در حالت حرکت بروز می‌کرد و وقتی دست کاملا ثابت بود، دردی نداشت.

این‌بار هم از هومیوپاتی استفاده کردم.

در هومیوپاتی، شاه‌داروی دردهایی که با حرکت تشدید می‌شوند، ولی در هنگام بی‌حرکت‌بودن از بین می‌روند، دارویی به اسم بریونیا (Bryonia Alba) است. این دارو با علامت اختصاری Bry از گیاهی به همین نام تهیه می‌شود و معمولا شخصی که به این وضع دچار می‌شود علائم ویژه‌ی دیگری هم پیدا می‌کند. مثلا به‌شدت تشنه می‌شود و مخاطاتش خشک می‌گردد، بدخلق و متمایل به تنهایی می‌شود و چنانچه موضع درد را فشار دهد (مثلا روی آن موضع بخوابد)، درد تسکین پیدا می‌کند. (مثلا فرد هنگام سرفه­، قفسه‌ی سینه‌اش را با دست نگه می‌دارد.)

با حل‌کردن یک گلبولی کوچک از این دارو (به اندازه یک نُقل با قطر یکی دو میلی‌متر) در حدود 100سی‌سی­ آب و خوردن مقدار بسیار کمی از این آب در دو نوبت، آن‌چنان حالم خوب شد که همان دستی که پنجشنبه توان برداشتن قاشق نداشت، دیروز (جمعه) فقط قدری درد مختصر داشت و امروز هم توانایی ورزش پیدا کرد و اکنون هم دارد این مطلب را تایپ می‌کند!

/ 7 نظر / 8 بازدید
میثم

احسنت. انشاءالله هميشه سلامت باشي

امیرعلی

تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد؛ وجود نازکت آزرده گزند مباد! خدا را شکر که خوب شدید. "هومیوپاتی" مدتها است که گوشه ذهنم رقصان است و فکر می کنم باید جدی تر در موردش برخورد کنم. به هر حال خوشحالم که خوب شده اید و امیدوارم پروژه هم با کیفیت عالی به اتمام برسد. یا علی مدد.

دینا

خوشحالم که بهتر شدید!

رویا

سلام من یه سوال داره میشه لطفا جواب بدین؟من چند ماهه که بازوی چپم درد میکنه.گاهی هست و گاهی نیست.گاهی بیشتره و گاهی کمتره.گاهی دردش سرایت میکنه به انگشتای دستم و گاهی هم گردنم و شونم درد میگیره.و گاهی هم درد به پشت قفسه ی سینه م سرایت میکنه .پیش دکتر هم رفتم.گفته دردم عصبیه وبرام مسکن و آرامبخش و چیزایی از این قبیل نوشته ولی بازم خوب نشدم.داشتم درد بازو رو سرچ میکردم که وب شما رو پیدا کردم.میشه بگین این دردای من برای چیه؟

رویا

ممنونم که جواب دادین.راستش تا به حال حتی اسم هومیوپاتی هم به گوشم نخورده بود و اولین بار تو وب شما دیدم چنین چیزی وجود داره و برام خیلی جالب بود.از توصیه هاتون هم ممنونم.لطف کردین.قصد دارم علاوه بر اینکه تمام مطالب وب شما رو بخونم،تو نت هم در مورد هومیوپاتی مطلب پیدا کنم و بخونم، تا بیشتر این مورد بدونم. با تشکر از شما[گل][لبخند]

رویا

سلام.تمام مطالبی که در مورد هومیوپاتی نوشتین رو خوندم.تا حدودی هم مطالب دیگه ی وبلاگتون رو خوندم.وبلاگ جالب و سودمندی دارین.خیلی استفاده کردم.ممنون.[لبخند][گل] خیلی برام جالب بود پزشکی هومیوپاتی.تو نت هم سرچ کردم ویه مقدار بیشتر خوندم.هر وقت فرصت کردم بازم بیشتر میخونم.موفق باشین.