423- صد و ده

چگونه ممکن است سیزده نحس باشد، آن هنگام که زادروز علی،  13 رجب است؟

چه عددی بابرکتتر و خوشبختتر از 13؟ چه ماهی سعادتمندتر از رجب؟ چه جایی سربلندتر از کعبه؟

 

اگر بسیاری از مردمان نام علی را هم نشنیدهاند، من افتخار میکنم که گوشم نام وی شنیده و زبانم کلماتی از وی گفته و چشمانم سخنانی از وی خوانده و دلم کششی به سوی او داشته  است.

 

سیزده حتما عدد بابرکتی است برای دوستداران او و رقم نحسی است برای دشمنان آزادگی، عدالت، شرافت، انسانیت، پرهیزگاری، دانش، مردمدوستی، ایثار، شجاعت، بلاغت، کرامت... و هرآنچه صفات نیک انسانی است که وقتی با چنان ترازویی سنجیده می‌شوند متاعشان از رونق می‌افتد.

 

فرمود: سَر دانش فروتنی است، و چشم آن بیزاری از حسد، و گوش آن فهم، و زبانش راستی، و دلش حسن‌نیت، و عقلش شناخت سبب کارها.

/ 7 نظر / 5 بازدید
حجازی

سلام تولد بزرگترین مرد تاریخ بر شما مبارک

همطناب

درودی دوباره و تبریک بابت این عید فرخنده! به راستی عید واقعی برای ما زمانی است که عقل و خرد را جانشین خرافات و جهلمان کنیم!

از سرزمینهای دور

سلام. تولد مولا علی (ع) و عید بر شما مبارک. به نکته جالبی اشاره کردید. تا حالا بهش فکر نکرده بودم. علی نگهدارتون باشه.

بهنام

سلام ... نیک بودن و بد بودن یک عدد یا یک روز رو ما مشخص میکنیم، نه 13 نحسه نه هفت مقدسه. توی بازی هفت کثیف بدترین اتفاقی که امکان داره بیفته این که قبل از تو چهار تا هفت پشت سر هم زده بشه و تو مجبوربشی هشت تا برگ برداری. اونوقته که میگی کجای هفت مقدسه. چشمک ... میگن اپولو سیزده وقتی به فضا فرستاده شد همه میگفتن نحس و ....

امیرعلی

سلام! عیدتون مبارک! یک پیشنهاد کتاب دارم براتون: " پدر، پسر، روح القدس " نوشته دکتر محمدرضا زائری کتاب جالبیه. موضوعش حضرت علی (ع) و امام حسین (ع) در نوشته های مسیحیان است. نام کتاب هم ایهام ظریفی دارد. در نگاه اول اشاره به تثلیث مسیحیت دارد. در نگاه عمیق تر اشاره به حدیثی که : کسی در خصوص این پدر و پسر جمله ای نمی گوید مگر به مدد روح القدس! نمی دانم با مسیحیان لبنانی برخورد داشه اید یا نه! مایه شرمساری من و امثال من هستند. چنان به علی عشق می ورزند که گاهی نهج البلاغه اش را از حفظند! .... یا علی مدد !

صراط علی حق نمسکه