415- همایش خیرین مدرسه‌ساز

هفته‌ی پیش این اقبال را داشتم که در سومین همایش خیرین مدرسه‌ساز خارج از کشور که در دبی برگزار شده بود شرکت کنم.

مشاهده‌‌ی چهره افراد میان‌سال و پیرمردانی که قیافه‌هایشان نشان می‌داد مردمانی سردوگرم‌چشیده هستند تجربه‌ای متفاوت بود. افرادی که در نگاه اول نمی‌توانستی حدس بزنی طرف مقابلت میلیاردر است و در عین حال وقتی از ایران صحبت می‌کند و از کودکان ایرانی، دست و دلش می‌لرزد و اشک به چشم می‌آورد.

افرادی در جمع بودند که تا 170 مدرسه هم در داخل ایران ساخته بودند و فیلمی از خیرین درگذشته پخش شد که در بین آنها یکی بود که تا زمان فوت، 247 مدرسه ساخته بود و هیچکس تا بعد از مرگش ندانسته بود که بانی ساخت آن مدارس، چه کسی بوده است.

رئیس جمع آنها خاطرات زیادی می‌گفت. از مادری که فرزندش فوت کرده و به آن دلیل مدرسه‌ساز شده، تا دختر جوان 24‌ساله ای که تمام زندگیش 27 میلیون تومان بوده و می‌خواسته سهمی در مدرسه‌سازی داشته باشد و چنان برکتی به زندگیش داده شده که اکنون در حال ساختن ششمین مدرسه است ...

 

جایتان خالی، همایشی بود از جنس عشق!

/ 5 نظر / 2 بازدید
محمد

لن تنالوا البر حتي تنفقوا مما تحبون

شادمهر

این روزها چقدر قحط شده اند این چهره ها!

مهتا

سلام

امیرعلی

سلام! عرض شود که شما هم خیر مدرسه سازید؟! نگفتید ریا نشه ولی ما فهمیدیم! این گونه افراد زیادند... گاهی فکر می کنم سوء مدیریت دولت، برای هر کسی بد بوده، برای این خیرین که فرصت کار خیر پیدا می کنند خوب بوده است! می گویند در دولت حضرت صاحب (عج) موقعیت انفاق و کار خیر پیدا می شود! فکرش را بکنید!

رحیمیان

خوب است کارهای نیک دیگر نیز مورد تقدیر قرار گیرد تا در جامعه رواج پیدا کند. یک سئوال هم در مورد مراکز کمک به نیازمندان است. چرا نظارتی بر شرایط آنها نمی شود؟! با وجود دریافت کمک بسیار زیاد مردمی اما همچنان کسانی که درآنجا نگهداری می شوند در وضعیت بسیار بدی به سر می شود، گویا ویترینی هستند برای جلب کمک ها بدون اینکه در وضعیتشان تغییری ایجاد شود!!