363- اسباب‌کشی نمودیم

از برکت بحران اقتصادی توانسته‌ایم در منزل بهتری خانه اجاره کنیم. این وسط علاوه بر این که از یک هفته قبل از اسباب‌کشی تا یک هفته بعد از اسباب‌کشی همچنان درگیریم، یخچال خانه هم حکایتی شده.

 

وقتی مستاجر قبلی رفت، این یخچال بسیار بزرگ امریکایی را که بنده هم درسته تویش جا می‌شوم نبرد و به قیمتی زیر قیمت به ما فروخت. حین اسباب‌کشی شصتمان خبردار شد که چه بدبختی است این یخچال!

 

یکم این که از درب منزل رد نمی‌شد. ناچار مجبور شدیم در یخچال را که بسیار بزرگ است جدا کنیم. پیچ‌های تخت شش‌ضلعی داشت که با هیچ آچاری باز نمی‌شد و من نصفه‌شبی کل منطقه را گشتم که از فروشگاه‌های شبانه‌روزی چیزی برای بازکردن آن پیدا کنم.

دوم آن که توی آسانسور هم جا نشد و گروه سه‌نفره پاکستانی که با کامیونت برای بارکشی آمده بودند آن را سه‌طبقه هن‌و‌هن‌کنان پایین بردند و رمقشان در گرمای دبی درآمد.

سوم این که به خانه جدید که رسیدیم  یخچال از در آشپرخانه رد نشد که نشد! ناچار درب آشپزخانه را از چارچوب درآوردیم که فضا بازتر شود. سپس یخچال را داخلش قرار دادیم و درب خود یخچال را با بدبختی بسیار دوباره به آن پیچ کردیم و ...

 

خلاصه آن که تمام اسباب‌کشی یکطرف، یخچال هم همان طرف! آنقدر رمقمان درآمد که اصلا تحولات ایران برای چندساعتی از ذهنمان بیرون رفت. چون دیگر ذهنی نمانده بود که بخواهد فکری بکند.

*

ولی گوش شیطان کر، خانه جدید جان می‌دهد برای آمدن مهمان از ایران. منتظریم.

/ 16 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
روناك

سلام. آخ جون! مهموني ... نمي دونم براي اونجا هم دعاي خوبيه يا نه. ولي ايشالله خونه بخرين.

رویا

خونه ي نو مبارك موجودات و خانواده ي بي اعصاب معصاب هم راه مي ديد ؟!

مجید

سلام یکی از قسمت های همینه رو تعریف کردی؟! البته منظورم خودت و گروههای پاکستانی است ها! بعضی ها که قراره ناهار بیان خونمون بهشون برنخوره خدایی نکرده!

آمنه

سلام خونه ی جدید مبارک بی زحمت نمیذاریم

فاطمه

به به خونه ی نو مبارک...مزخرفترین کار دنیا اسباب کشی هست...می فهمم چی کشیدین...خسته نباشید...

ناصر

مبارکه خونه جدید حتما شنیدی که سه تا اسباب کشی به اندازه یک یک آتش سوزی به آدم ضرر میزنه پس خیلی هم اتفاق بدی براتون نیافتاده ناراحت نباشید اینها طبیعیه البته من معتقدم هر سه بار فرمت کردن و نصب ویندوز هم به اندازه یک بار سوختن هارد به آدم ضرر میزنه و بارها تجربه کردم این مساله رو در پایان هم عرض کنم که یک بار مهمون بیاییم خونه تون میتونیم به اندازه دو تا آتش سوزی بهتون ضرر بزنیم حالا بیاییم یا نه؟

امیرعلی

سلام! به مبارکی و استفاده های خوب خوب ان شا الله! عرض شود که خوب این نشان می دهد که بر خلاف تصور عوام!، دوبی از ایران خیلی خیلی عقب تر است! واللا ما یک یخچال آمریکایی داریم که شما که هیچی، محمد حاجعلی هم درسته در آن جا می شود! تازه خانه امان هم آسانسور ندارد! یک هموطن آذری آمد! 3 سوت دربهایش را باز کرد و بعد یک نفری یخچال را کول کرد و 2 طبقه بالا برد! بعد هم درب هایش را سوار کرد! کل فرآیند شاید 10 دقیقه طول کشید! 30 هزار تومان هم دستمزد گرفت! حقا که کشوری که آذربایجان ندارد، برکت ندارد! یا علی مدد!

کوچولو

چه خوشگل شده اینجا!

عمو بهروز ub

داداش من خبر می دهم که می خواهم بیایم و روز اعلام کردم که کی دبی هستم حتی یک زنگ بهم نزدی من هم که موبیلت رو ندارم. حالا دارم میگم اگر راست می گیشماره تلفن و آدرس ای میل کن اصلا مسافرت بعد از عروسی رو میاییم اونجا!

عمو بهروز ub

می دونی مهندس - در تهران دو قلم جنس در اسباب کشی حساب کتاب جدا گانه دارند یکی پیانو و یکی هم این یخچال های گنده. اصلا هم نمی فهمم چه اصرار به ایجاد این کالای مزاحم وجود دارد. یادم می آید برای تز کارشناسی ارشد دوستی که طراحی صنعتی می خواند و قرار بود گرایش تزش به طراحی برای خانه های کوچک بود از من نظر خواست. بهش طراحی یک ماشین دو طبقه دادم که طبقه پایین ماشین لباسشویی باش و طبقه بالا ظرفشویی. احتمالا اگر سازنده ایی گوش کند اون دو قلم میشه سه قلم!