350- روز زمین

به جز آدمی، هیچ جانداری نیست که آگاهانه یا ناآگاهانه سعی در تخریب زمین و نعمت‌ها و موجودات آن داشته باشد. کاش به اندازه دیگر موجودات، شعور داشته باشیم. کاش بدانیم که اگر پشه نبود، اگر باکتری نبود، اگر تمساح نبود، اگر کرم خاکی نبود، اگر هریک از جنبندگان کره خاکی نبودند، ماهم نبودیم.

آفرینش را ارج بنهیم و آفریدگان را ارجمند بشماریم.

 

زمین، همه چیز ماست.

زمین، سرشاری و زایندگی و برکت است.

زمین مادر ماست.

رخسار زیبایش را آلوده نکنیم، دل مهربانش را نیازاریم، فرزندانش را نابود نکنیم.

 

آنچنان غرق زندگی شدیم که زندگی‌بخش‌مان را فراموش کردیم.

روز زمین، گرامی باد.

*

 

اگر قرار باشه بین تمامی وبلاگ‌هایی که سال گذشته می‌خوندم، یکی رو انتخاب کنم، بی‌تردید واژگان دور، ملودی های نزدیک رو انتخاب می‌کنم و خوشحالم که این وبلاگ یک‌سالگیش رو جشن گرفته. واقعا به عبداله خسته نباشید می‌گم.

 

/ 7 نظر / 6 بازدید
سحر

گاهي که دلم به اندازهء تمام غروبها مي گيرد چشمهايم را فراموش مي کنم اما دريغ که گريهء ، دستانم نيز مرا به تو نمي رساند من از تراکم سياه ابرها مي ترسم و هيچ کس مهربانتر از گنجشکهاي کوچک کوچه هاي کودکي ام نيست و کسي دلهره هاي بزرگ قلب کوچکم را نمي شناسد و يا کابوسهاي شبانه ام را نمي داند با اين همه ، نازنين ، اين تمام واقعه نيست از دل هر کوه کوره راهي مي گذرد و هر اقيانوس به ساحلي مي رسد و شبي نيست که طلوع سپيده اي در پايانش نباشد از چهل فصل دست کم يکي که بهار است سلام روزت بخير باشه مهربون...كلبه قشنگي داري ...دوست داشتي با قدمهاي سبزت كلبه كوچك آبجي سحر هم مزين كن...روز دل انگيزي داشته باشي[گاوچران][گل]

بهنام

سلام ... یادمه از کارتون انیمیشن خوشتون میومد مثل خودم اونایم که یه زمانی عشقشون کارتون بود عاشق بازی های اتاری هم بودند خوراکشون شکوندن جویستیک یا همون دست اناری بود اونم با بازی عمود پرواز این یه امتحان کنید http://p30source.ir/archives/39 امیدوارم تجدید خاطری باشه براتون از دوران کارتون کارتون دست اتاری شکسته بدرود

واژگان دور، ملودی های نزدیک

اول این که حسابی[خجالت] شاید در ظاهرم خونسرد باشم و تغییری نکنم اما در باطن مثل بچه ها با این نوشته ات ذوق مرگ شدم! ... دوم این که مناسبت دیروز رو نمی دونستم اما جالبه که دقیقا دیروز به این موضوع فکر می کردم وقتی که در باغچه ی شرکت، یک گل قاصدک رو دیدم که با هندسه ای کروی شکل زیر شعاع خورشید که از لابه لای درخت ها بهش می تابید جلوه می کرد.

امیرعلی

سلام! بشر دارد گورش را با دست خودش می کند! خوشمزه اینکه در جوامعی مثل ایران این مسائل سوسول بازی و شکم سیری محسوب می شود! ... یا علی مدد!

امیرعلی

راستی! پست برهنگی را امروز خواندم! خیلی قشنگ بود! کاملا موافقم! این برهنگی از نوع مانتویی اش در ایران هم آفت محیطهای کاری است! آنها که ادعای چشم و گوش بازی و تحریک نشدن با این چیزها و عادی شدن و اینها را دارند هم از همه حریص تر و نظرباز تر! ... یا علی مدد!

سینرژی

سلام ننوشتن یادداشت دلیل بر نخواندن وبلاگ نیست. کشیدن یا نکشیدن، پوشیدن یا نپوشیدن، مساله این است. چقدر دو راهی در مسیر زندگی داریم که بی توجه یکی را انتخاب می‌کنیم. مثل بعضی کلیک‌های از سر بی حوصلگی که روی Yes یا No ها هنگام نصب نرم افزارها انجام می دهیم.

مریم

به امیر علی: کاملا مخالفم. نظر پسرها نسبت به هم خیلی جالبه. در هر صورت نظر بازی و حریص بودن ربطی به گروه اجتماعی طرف نداره. (از نظر من) پسرها همه در یک سطحی این جوری هستن. و با حترام باید بگم که من پسر حریص هم در بین ادمای مذهبی دیدم هم بین ادمهای غیر مذهبی. کسانی هم که ادعا می کنن تحریک نمی شن دروغ می گن احتمالا. چون خیلی غیر طبیعیه که پسری از برهنگی تحریک نشه ولی اگر منظور از تحریک نشدن مهارت رفتاری داشتن با دخترهاست به نظر من برای همه پسرها خوبه که یه همچین مهارتی داشته باشن. خیلی جالبه که پسرها از دست پسرهایی که رفتار کردن با دخترها بلدن حرصشون در می اد.