38- مناظره هوميوپاتی و پزشكی رايج

قرار بود براي امروز يك مطلب ديگر بنويسم كه يك‌دفعه برنامه‌ي سانسورشده و مثله‌شده‌ي مثلا علمي شبكه چهارم صدا و سيما پخش شد. (مناظره‌ي بين پزشكان و هوميوپات‌ها، اگر ديده باشيدش.(

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

وظيفه‌ي خود مي‌دانم حداقل از طريق اينترنت، نكات زير را به اطلاع برسانم و اميدوارم شما نيز چنانچه با كسي برخورد كرديد كه هنوز آن قدر ساده‌لوح است كه آن مناظره‌ي سانسورشده را باور مي‌كند، آگاهش كنيد يا ارجاعش دهيد به اين نوشته:

 

 1 اين مناظره كاملا تحريف‌شده و يك‌سويه پخش شد و تمامي قسمت‌هايي كه هوميوپات‌ها پزشكان را مجاب كردند و كاملا شكست دادند حذف شده بود.

 

 2 اين مناظره آن قدر براي جامعه‌ي هوميوپاتي موفقيت‌آميز بود كه صدا و سيما ماه‌ها آن را پخش نكرده و در بحبوحه‌ي مسايل سياسي نزديك 18 تير و نيز جراحی دوقلوهای درگذشته - خداوند آنها را بيامرزد-  پخش كرده كه كمترين بيننده را داشته باشد و آن هم به صورت كاملا سانسورشده.

 

 3 افرادي كه باعث چنين سانسورهايي شده‌اند را چه مي‌توان ناميد؟ آنها به‌خوبي مي‌دانند كه هوميوپاتي تا چه در درمان اصولي و پايدار و بي‌خطر بيماري‌ها موفقيت دارد و تنها از سر غرض باعث سانسور اين برنامه شدند. وقتي برخی از پزشكان و متخصصان طب رايج مي‌گويند اگر هوميوپاتي را قبول كنيم بايد در دكانمان را تخته كنيم، يعني چه؟ يعني سوگند پزشكي و جان بيماران و سلامتي مردم كشك. همه‌چيز فداي هيكل سرتاپا خودخواهي و منفعت‌طلب ما.

 

 4 اگر مسوولان صدا و سيما مي‌دانند كه اين برنامه سانسورشده، واي به حالشان كه به خاطر تخته‌نشدن دكان يك مشت انسان‌نماي بي‌شرف* – كه وظيفه‌شان آگاهي‌دادن به مردم، ترويج سلامتي و بهزيستي مردم، درمان بيماران و خصوصا طبقه‌ي محروم و مستضعف است-  اجازه‌ي چنين سانسوري را مي‌دهند، حال آن كه می‌دانيم درمان هوميوپاتي تا چه حد ارزان و مقرون به صرفه است. اگر هم نمي‌دانند، واي به حال آنها به خاطر اين بي‌خبري‌شان، كه اجازه مي‌دهند از طريق گسترده‌ترين رسانه‌ي كشور، مردم از يك روش بسيار علمي و كارآمد و سودمند محروم شوند و همچنان در چاه ويل پزشكي رايج، روز به روز بيمارتر و بيچاره‌تر شوند!

 

 ۵ اگر خواننده‌ اين مطلب آن‌قدر سياست‌زده است كه فكر مي‌كند اعتراض‌كردن به اين مسايل بي‌اهميت است  برايش متاسفم. چون جامعه‌اي كه مردمش ندانند براي بيماري و سلامتي خود چه بايد بكنند جامعه‌اي است بيمار (همچنان كه جامعه‌ي ما چيزي كه بسيار دارد بيمار است) و مردم بيمار، چه كار درست و حسابي مي‌توانند بكنند؟ مردمي كه استامينوفن‌خوردن براي سردرد را جزء آگاهي‌هاي عمومي مي‌دانند و يخچال‌هاي خانه‌هايشان پر از انواع داروهاي شيميايي است! مردمي كه افتخارشان تجويز سرخود مواد شيميايي فوق‌العاده مضر با عوارض وحشتناك است؟ چه بگويم؟ (خدايا! ما كي آدم مي‌شيم و از جهل و ناداني در مي‌آييم؟)

 

 ۶ من متاسفم كه صدا و سيما در زمينه‌ی احترام به آگاهی‌های عمومی و داشتن بازخور مناسب آن قدر ضعيف عمل می‌كند كه تنها دست‌آويزی كه برای اعتراض افرادی معمولی مثل من باقی می‌ماند، اينترنت است. خودشان كه روزی هزاربار قربان‌صدقه‌ی خودشان می‌روند. هزار ماشاءا... !

 

 

 

* درباره‌ي كلمه‌ي بي‌شرف- من معمولا خيلي مودبانه مي‌نويسم و لابد در اين 38 نوشته ديده‌ايد. ولي آن سانسوركنندگان برنامه‌های علمی كه آن قدر پست هستند كه به قيمت منافع شخصي خودشان، حقيقت علمی را مي‌پوشانند و آگاهي و سلامتي مردم هم‌ميهن خود را – حداقل بينندگان تلويزيون را- به همين راحتي قرباني مي‌كنند لايق همين كلمه هم نيستند!!!

/ 25 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ديونسيوس

با سلام. من از تلاش شما برای روشنگری متشکرم. بسيار مطلب بجايی بود. حتما به دوستان می گويم که اين مطلب را بخوانند. شاد باشيد و تابعد!

صابري (ديدمهندسي)

سلام، شما نسبت به من لطف داريد. بی‌خيال صدا و سيما من الان دقيقاٌ ۶ ساله که تقريباٌ تلوزيون نگاه نمی‌کنم. اين‌طوری هم راحت‌ترم و هم وقتم تلف نمی‌شه. خيلی هم نبايد از آقای ... انتظار داشت.

bedunehsharh

mer c ke be didaneh man miyam man besyar khoshahalam ke az neveshteh hayeh man khosehet miyad cu bye

شیوا(ایران امروز)

با سلام خدمت دوست خوبمون البته من این برنامه رو ندیدم بناباین نمی تونم نظر بدم ولی خوب سیاست ایجاب می کنه که همه چیز سانسور شده باشه تا دولتمردا هر کشور بتونن حکومت کنن دنیای سیاست بیرحم وکثیف هست حالا در مورد نظری که درکامنت ایران امروز گذاشتی اول کلی ازت قدردانی می کنم که هر بار ما مطلب جدید می نویسیم لطف می کنی و نظر خودت رو می گی.... اما دوست عزیزم اگه منظورت ما بودیم برای مشهور شدن خدا شاهد که به هیچ عنوان هدفمون این نیست من دوران دانشگاه هم دوست داشتم همه مشکلات جامعه مطرح بشه و همه فکراشون رو ورهم بزارن و حل کنن و هدف ما هم تو این گروه همینه درسته قدرت نداریم و کاری از پیش نمی بریم ولی امید داریم کسی که قدرت داره نظرات ما و همه ایرانی ها رو بخونه و فکری به حال این قشر آسیب پذیر کنه ممنون دوست عزیزم از نظرات خوبت.(شیوا عضو گروه ایران امروز)

reza shirazi

سلام علی... زياد خودتو ناراحت نکن! اينا که دفعه اول و آخرشون نيست.. همه ميدونن چه خبره.. فعلا قربونت برم تا ببينم بعد چی ميشه.. ممنون که بهم سر زدی

قصه شوق

سلام نازنين! البته تذکری که می‌خواستی عنوان کنی از جهتی درست است اما؛ حاجت خواستن؛ کوچک يا بزرگ؛ از درگاه کريمی چون حضرت صاحب‌الزمان(ع) جايز است.

joojoo

سلام . موفق باشی

نارسيس

می دونی اگر اولين نفر نيستم می تونم ادعا کنم که آخريش هستم. نه؟ اينم خودش يه رکورده. در مورد تلويزيون هم زياد خودتو ناراحت نکن. به قول مامان بزرگم (که زنگ زده بود خبر پخشو بهم بده): « ببين اين کانال ۴ چی ميگه در مورد هوموپاتی اينا فکر کنم کمتر از من حاليشونه یا که ؟ گرفتن که ......» :)