460- پی‌پَل و پرشین‌بلاگ

1- می‌خواستم با PayPal * پولی پرداخت کنم. پیغام می‌داد که ممکن نیست. هیچ‌جوری هم قبول نمی‌کرد. آخرش به بخش پشتیبانی ایمیل زدم و مشکل را گفتم. بلافاصله یک پیام آمد که ایمیل را دریافت کرده‌ایم، سپس یک پیام دیگر آمد که مشغول درست‌کردن وضعیت هستیم، بعد از حدود یک روز پیامی آمد که مشکل حل شده و یک بار دیگر هم یک پیام دیگر آمد که بررسی کنم و اگر ناراضی هستم اعلام کنم. تمام این پیام‌ها هم یک شماره‌ی رهگیری داشتند. بررسی کردم و مشکل حل شده بود.

2- پیام‌های تعدادی از دوستان باعث شد بفهمم مدتی است وبلاگم با اینترنت اکسپلورر باز نمیشود. راستش کارکردن زیاد با برنامه‌هایی مانند فایرفاکس و گوگل‌کروم باعث شده بود که اصلا وبلاگم را با اینترنت اکسپلورر باز نکنم و از ماجرا بی‌خبر بودم. با تماس با سامانه‌ی** پشتیبانی پرشین بلاگ این مشکل ظرف حدود 24 ساعت حل شد که زمان بسیار خوبی برای یک شرکت خدمت‌رسانی با این همه وبلاگ است. تنها مشکل اینجاست که هیچ ایمیلی برای من نیامد. نمی‌گویم باید حتما می‌آمد، اما اگر دوستان پرشین‌بلاگ یک سامانه‌ی پاسخ خودکار می‌داشتند و پس از رفع مشکل یک ایمیل بسیار کوتاه هم می‌زدند زیبایی سرعت عمل‌شان دوچندان می‌شد.

* پانوشت: PayPal پی‌پَل، یک سامانه‌ی آنلاین دریافت و پرداخت پول است که آن را شرکت Ebay (بزرگترین مرکز آنلاین خرید و فروش جهان) راه‌اندازی کرده است. در این سیستم شما به جای این که به شکل معمول، اطلاعات کارت اعتباری (کردیت کارد) خود را وارد وب‌سایت مقصد کنید – که طبعا امنیت پایینی دارد- کارت خود را به یک ایمیل وصل می‌کنید. هرجا که امکان دریافت و پرداخت با پی‌پَل فراهم باشد، به جای واردکردن مشخصات کارت، تنها ایمیل خود را می‌دهید. چون قبلا به پی‌پَل گفته‌اید که  این ایمیل مال چه کارت و چه شخصی است، تبادل مالی انجام می‌شود، بی‌آنکه طرف مقابل اطلاعات دقیق کارت اعتباری شما را بفهمد. پی‌پَل تقریبا در 190 کشور دنیا قابل استفاده است.

** سامانه، فارسی‌شده‌ی واژه‌ی سیستم است.

/ 7 نظر / 4 بازدید
5بر1 دات کام

بگیم===========بخندیم بریم===========برگردیم هموطن گرامی با ثبت نام در طرح ۵بر۱ از بنزین 140 تومانی استفاده کن بگیم===========بخندیم بریم===========برگردیم شک کردی [کلافه] حق داری[تایید] واقعیت نداره[دروغگو] تعجب کردی اما اگه واقعیت داشت فقط 1 کار کن به10 تا از دوستانت=اعضای خانواده=همکارات هم معرفی کن ممنون دوست عزیز این نظر را تبلیغاتی ندوون برای داشتن هوای پاک خودت هم کمک کن

سیم سیم

سلام وب جالبی داری خوشحال میشم به منم سر بزنی[چشمک]

مهتا

سلام متوجه نشدم که وقتی ایمیل رو واسه پرداخت ارائه می کنید رمز عبوری ازتون می خواد یا نه.چه جوریه.اگه من جایی گیر کنم که نمی تونید ایمیلتونو بگید تا پرداختامو باهاش انجام بدم .درسته؟ مثل وقتی که کارتمونو می دیم به دوستانمون.

میثم

آقا خوب همين پيشنهاد رو به خودشون می دادید.

مهتا

سلام واقعا" که واسه خودم نگفتم.میخواستم بدونم تکنولوژیش چه جوریه.چون از رو نوشته هاتون متوجه نشده بودم.

ناصر

آقا ما از همون سکه و اسکناس استفاده میکنیم مطمئن تره زیاد اصرار کنی برمگردیم سراغ معامله پایاپای

با سلام و ادب پس از چند روز ناامیدانه به وبلاگتان سرزدم و از بازشدن آن بسیار شاد شدم. سپاس مرا برای پیگیری و برطرف شدن مشکل وبلاگ بپذیرید.