58- روزنه‌ای به وجود!

هرچه هست، هستی و وجود است! (مطلب شماره ۴۳) ‌از اندیشه‌ای که در کسری از ثانیه از ذهن می‌گذرانی و حتی فراموش می‌کنی که چه بود، تا یک رویا. از اکتشافی که هزار سال پیش روی داد، تا اختراعی در هزار سال بعد.هر چه هست، جزیی از وجود است.عالم وجود را به مثابه خانه‌ای بزرگ می‌بینم که بشر، به دلیل محدودیت در ظرف زمان و مکان، در هر عصری، پنجره‌ای به کنجی از آن خانه گشوده و چیزی دیده.

 

یعنی چیزی که قرار است هزار سال بعد هم کشف شود، باز در همین خانه‌ی وجود است، ولی به هر دلیلی ما فعلا به آن دسترسی نداریم.

time

تمام تلاش اندیشمندان و دانشمندان و پژوهندگان، به ساختن پنجره‌هایی می‌انجامد که گوشه‌هایی از سرای هستی را بر ما آشکار می‌کند و تمام دویدن و تکاپو و تلاش اندیشه بشری، برای راه‌یافتن به گوشه‌گوشه این سراست. ما دیوانه و جویای این خانه‌ایم، چون خود نیز از آنیم! در عالم وجود!

 

گاهی با خودم فکر می‌کنم که چه می‌شود میان‌بری زد به درون این خانه .... روزنی یافت و داخلش رفت و فارغ از زمان و مکان و پیش و پس و گذشته و آینده، هستی را درک کرد!می‌دانی چه می‌شود؟  کامپیوتری حقیر در گوشه‌ای از دنیا را در نظر بگیر که با یک خط تلفن، به میلیون‌ها کامپیوتر وصل است و هرچه از صاحبش می‌پرسی با کمی جستجو یک مجموعه فایل برایت پیدا می‌کند.شاید خودش هم نداند که آن فایل واقعا چیست، ولی به هرحال برایت پیدایش کرده!

 

بازکردن روزنی به سرای هستی، تو را به شبکه جهانی هستی وصل می‌کند و یکدفعه می‌بینی که .... چه بگویم! بارها اندیشیده‌ام که چگونه می‌توان این راه را گشود!

 

بماند ....!

/ 34 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حوا

نوشته تان را خواندم. خيلي چيرها به ذهنم امد،ولي هركدام مفصل است . بي خيال.موفق باشيد.

حامد

سلام آفا لطف بفرمایید یه کوتاه راه هم به اینجانب نشان دهید :)))))))))))))))))))) یه اپ دیت خوشکل دیگه بفرمایید فیض ببریم :)))

بچه زاگرس

دوست من! با اينکه در ماه نو ( آبان ماه) چند بار به وبلاگ شما سر زده ام اما اين يادداشت را نديدم که اشکال از ويندوز سيستم من می باشد . هنوز نخوانده امش اما بسيار خوش نوشت بنظر می رسد. ديدگاهم را بزودی برايت خواهم گفت؛ اميد دارم که مفيد افتد. خوش باشی

مهدی

سلام.فقط اومدم بگم مرسی از اينکه سرافراز کردی. تا آپديت بعديت. بابای

nafise

سلام من يک سوال در مورد گذاشتن عکس در صفحات بلاگ داشتم. در ضمن از نظرات شما ممنونم.

پريا

سلام ... حلول ماه مبارک رمضان رو تبريک ميگم

nr/zarvan7

RAFTAM BARE DARVISHI / GOFTA KE KHODA YARAT / GOOI ZE DOAYE OO SHOD CHON TO SHAHI YARAM اين هم راهيست ميانبر/ نه؟

رضا

سلام سبز بر مهمانان بهار نيايش.لحظه هاتان آبي/کامتان به شهد شيرين و جانتان به شهود نورباران باد.نفس هاتان قدسي.خوابتان بيداري......

علی

اين عکس شما خيلی جالب هست /دیدگاهی متفاوت/ تشکر

نارسیس

there is no easy way out. there is no shortcuts in اما می گن بعضی ها یه کارایی میکنن کارستون. ولی ما نفهمیدیم چی کار. تو اگه فهمیدی به ما هم بگو. تازه می گن اونایی که به اون شبکه جهانی وصل می شن اینقدر جو می گیردشون که بی خیال همه فایلا و سوالا و... می شن و مثل کنه صبح تا شب می شینن پای شبکه. میرن تو شبکه میشن خود شبکه. مامان می گه این کار زشته ولی من نمی فهمم چرا اینقدر حسودیم میشه.