436- تفریحات سالم

 یکی از تفریحات سالم من و سوفی در اینجا پیگیری کارهای دوستانیه که به هر دلیلی در ایران نمی‌تونن کاری رو انجام بدن. نمی‌تونن فلان امتحان رو بدن، نمی‌تونن فلان مدرک رو بگیرن، نمی‌تونن به صورت آنلاین خرید اینترنتی انجام بدن، نمی‌تونن برای فلان سمینار از داخل ایران اقدام کنند ... البته این کار رو با خوشحالی انجام می‌دیم، چون برای هم‌وطنان خودمون می‌تونیم یک کاری بکنیم.

 

در حقیقت روز به روز تعداد کارهایی که فعل نشدن رو صرف می‌کنند بیشتر می‌شه و همه هم که مثل ما یک آشنا در دبی ندارند. می‌بینی طرف باید برای یک کار ساده، دست‌کم یک میلیون تومان هزینه‌ی ویزا و پرواز  و هتل ... بده و به ایران یا ترکیه یا حتا سوریه بره که یک مدرک بگیره.

 اصلا جای شک نیست که تحریم ایران نقش عمده‌ای در آبادانی و پول‌درآوردن همسایه‌هاش داشته. اون از زمان جنگ  که همه با فروش اسلحه به چندبرابر قیمت به ما پول به جیب می‌زدند، این هم از  زمان صلح که تحریم‌ها ...

/ 9 نظر / 7 بازدید
ميثم

برادر من! سياه نمايي نکن! تحريمها باعث بالندگي و رشد و هزار کوفت و زهرمار ديگه ما شده! ولي ما خودمون حاليمون نيست!!!

نوش‌گاه

بله دوست عزيز. اما در اين ميون، بي‌عرضگي از ماست كه بر ماست؛ وگرنه هر كي كلاه خودش رو بايد دودستي بچسبه كه باد نبره!

از سرزمینهای دور

آقا شما مث اینکه تنت می خاره ها!! اینبار که ممنوع الورود (یا خروج) شدی، متوجه میشی که تحریمها تاثیری داشته یا نداشته... نکنه شما هم توی باند اون آقائی هستی که می خواد جلوی اجرای هدفمندسازی یارانه ها سنگ بندازه؟؟!!

رویا

چه خوبه كه شما هستيد.

مهتا

سلام به نظرم ما نسل دوم یه خونواده ی پاک و سالمیم که پدر و بزرگترمونو(منظورم رهبر نیست، منظورم نسل قبلیمونه) از دست دادیم و حالا با پس زمینه یا ته مایه ی کمرنگ مسلمونی هر کدوممون یه سازی می زنیم و با همونم بد جوری داریم می رقصیم به رقص در می آریم. به این می گن اوضاع یه کشور جهان سومی اونم بعد از یه انقلاب مهم. عین بچه های یه خونه ،بعضی هامون که کمتریم عاقلیم و درس میخونم و حلال حرام سرمون میشه. بعضیامون تنبل و تن پرور و ... همه فرقه و همه حرفه ای داریم الا مسلمونی. (کیف کردم.خیلی جامعه شناسیم خوبه : ) .انگار نه انگار کامپیوتر خوندم)

مهتا

شاید بگید این چه ربطی به تحریم داشت.ولی من حس میکنم کل مطالب این وبلاگ یه جورایی موضوعش همین عقب موندگی ناراحت کننده ی ایرانیای مسلمونه.شایدم من اشتباه می کنم.

مهتا

خوب پس با چی موافق نیستید؟ با اینکه موضوع وبلاگ این نیست؟باشه گفتم که بحث مورد توجه من تو این وبلاگ اینه. خیلی دلم میخواد بدونم اشکال کار ما چه طوری رفع میشه.یعنی قانون ایراد داره.ما ایراد داریم.دولت ایراد داره.گیر کار کجاست؟کی میتونه رفعش کنه؟میشه عین ژاپنیا یه روز صبح از خواب پاشیم گیم بسم الله میخوایم پیشرفت کنیم و ابادانی راه بندازیم و بدوئیم و کار کنیم واسه ایندگان؟ تک تک که نمیشه.

شقایق

قبلا فکر می کردم ترکیه / دبی نقطه قابل توجه تویستهاست برای دیدن خاورمیانه .. اما وقتی آلبوم سفرهای دوستامو می بینم ، و اینکه تورهای دور دنیا تا خود سوریه هم می رند ، .... ایران تقریبا حذف شده ست.