521- نشر دانش

نگاه می‌کنی می‌بینی MIT  و Stanford دوره‌های رایگان آنلاین برگزار می‌کنند. آن وقت برخی حضرات ما حاضر نیستند یک جزوه‌ی بیست‌صفحه‌ای  خود را که 20 سال است از رویش تدریس می‌کنند، در معرض دید عمومی قرار بدهند یا خلاصه‌ی یک گزارش علمی از یک اتاق به اتاق بغلی همان سازمان نمی‌تواند برود ... می‌مانی همین‌طوری سرگردان که ما کجاییم آخر؟ ...

دوره‌های آنلاین MIT

دوره‌های آنلاین Stanford

/ 5 نظر / 6 بازدید
امیرعلی

حتما جمله معروف فرانسس بیکن که به حسابی مبنای تمدن امروز غرب نیز محسوب می شود را شنیده اید: Knowledge is power در زمان حال و با پیشرفتهای فناوری اطلاعات اما بی اغراق باید گفت: Knowledge sharing is power. و من که حالا مدیر یک پروژه مدیریت دانش (در ابعاد کوچک حدود 1000نفر) هستم می دانم که این تسهیم دانش در جامعه فعلی ما چه مصیبتی است و اصلا برای بعضی ها حکم فحش آبدار! را دارد. راستی مگر روزی زکات علم نشرش نبود؟ چی شد که اینجوری شدیم؟

شادمهر

يكي از مشاوران خارجي شركتهاي خودروسازي ايران در جلسه توديع خود گفت: يكي از نكات جالبي كه در ايران ديده ام اين است كه مقالاتي را كه در اينترنت در معرض استفاده عموم هستند، پيدا مي كنيد و بعد در كشوي ميزتان مخفي مي كنيد تا نكند همكار بغل دستي از آن استفاده كند!

شادمهر

ومتاسفانه لينك دوره هاي دانشگاه استنفورد براي كشور ايران ممنوع و غيرقابل دسترسي است!!!

مهتا

منهم قویا معتقدم هر چه سخاوتمون برای یاد دادن بیشتر باشه دریچه های بیشتری از اون علم برومون باز میشه. بی خود نیست ما جهان سوم موندیم و اونا ...

ناصر

وقتی به عنوان مشاور کارفرما از رئیس کنترل پروژه یکی از شرکتهای معظم پیمانکاری فایل برنامه زمانبندی را خواستم گفت این know how شرکت ماست! و نمیتونیم اون رو ارایه کنیم! و من جواب دادم حداقل حرمت و آبروی رشته ای که درسش رو خوندی نگهدار آخه این چه حرفی هست که میزنی؟