395- اینترنت نداشتیم

این سهچهارروز که اینترنت محل کار به دلایل فنی قطع شده بود، خماری عجیبی در برخی همکارها میدیدم. من که خودم مسوول کامپیوتر مجموعه هستم اینقدر به اینترنت معتاد نیستم که برخی از دوستان.

 

افرادی را میشناسم که اگر Facebook یا مسنجرشان را ازشان بگیری واقعا هیچکار دیگری نمیتوانند با کامپیوتر انجام دهند. نوجوانانی را میشناسم که اگر ده دقیقه موبایلشان را ازشان بگیری دیوانه میشوند! پدیده عجیبی است این اینترنت. مردم از هرزمانی بیشتر به شبکههای مجازی و آنلاین وابستهاند و بیشتر از هر زمانی از شبکههای واقعی اجتماعی گریزانند. دوستی آنلاین سادهتر از دوستی واقعی است. دشمنی آنلاین هم. اعتراض و مخالفت و موافقت آنلاین هم. تبریک و تسلیت مجازی هم. کامپیوترمان که نباشد شاید بلد نباشیم به کسی یک تبریک یا تسلیت واقعی بگوییم و حوصله چهارکلمه حرف درست و حسابی و رودررو با دوستی داشته باشیم.

/ 6 نظر / 4 بازدید
شادمهر

برای من جالب است برخی از این عادات مردم با موبایلشون. مثلا دیدی چطور برخی هنوز هواپیما کاملا فرود نیامده موبایل را چنان ولعی روشن می کنند و زنگ میزنند این ور و انور که انگار این یک ساعت پرواز قرار بوده چه بشه؟! همچنین وقتی توی جمع یا مهمانی شخصی تحت استرس یا فشار هیجانی قرار می گیره سریع میره سراغ موبایلش! ....... صبر کنم ببینم......... این گوشیمو کجا گذاشتم؟!

آرنیکا

سلام عمو علی خوبی؟ چه خبر؟ خاله چطورن؟ من توی وبلاگم بهتون لینک دادم شما هم زحمت لینک رو می کشین؟ سلام برسونین آرنیکا و باباش

ندا

ولی خدایی اگه اینترنت نبود من اینجا به دور از خانواده چه طور از شما با خبر میشدم امتحانام شروع شده دایی 2 تا شو دادم نمره هامو زدن تو سایت.خدارو شکر این 2تارو 20 شدم شاد باشید

از سرزمینهای دور

مطلب کاملا اساسی و درستی نوشتی... اینترنت و موبایل، هم فرصته، هم تهدید. بستگی داره چه جوری ازش استفاده کنی. ولی فکر کنم هیشکی رو پیدا نمی کنی که این ابزارها رو امتحان کرده باشه و معتادش نشده باشه، ولو خیلی کم.

رحيميان

شاید هراس انسان از روبرو شدن با خودش دلیلی برای وابستگی به ابزارهای ارتباطی جدید باشه

سینرژی

سلام تا چند ماه پیش، گوشی موبایلم از آن مدلهایی بود که فقط زنگ می خورد و چراغ قوه داشت. الان که گوشی جدید گرفتم، گاهی اوقات در جلسه با استفاده از WLAN گوشی و اینترنت وایرلس شرکت، میل چک می کنم و ... با نظر آرنوش موافقم که با چشیدن مزه تکنولوژی، دل کندن از آن خیلی سخت می شود.