217- زائر

داشتم تصاویر حرم امام رضا (ع) رو از تلویزیون میدیدم که یاد مرحوم دولابی افتادم. محضر ایشون که حاضر میشدیم، یادمه به افراد نگاه میکرد و متناسب با سوالاتی که در دل داشتن شروع به صحبت میکرد و افراد بدون این که سوالی مطرح کنند یکدفعه خودشون رو مخاطب او میدیدند. یک بار هم عدهای زائر امام رضا اومده بودن، ایشون به جمعیت که نگاه کرد گفت زائرها بالای سرشون یک دسته گله. (یا نوره.) حالا دقیقا یادم نیست چه اصطلاحی به کار بردن، ولی چیزی رو میدیدن که چشمهای سطحی ما قادر به دیدنش نبود.

 

*

 

گویا تلویزیون هم ماه رمضون یک سریال نشون داده که چشم عارفی به شخصی داده میشه و چشم برزخی طرف رو باز میکنه! عجب! از کی تا حالا، چشم سر، اینکاره شده؟ چشم برزخی اصلا چه ربطی به چشم جسمانی داره؟ لابد پای آدمی رو هم که طیالارض میکنه به بنده وصل کنن، طی الارض میکنم! نه از این سادهتر، لابد مثلا زبان یک شاعر رو جایگزین زبان من کنن شاعر میشم یا این که دست نویسندهای رو جای دست فعلی من بذارن نویسنده میشم ... مگه این امور جسمانیه ...؟ حتا از اون سادهتر، مثلا پای یک فوتبالیست رو به من پیوند بزنن، فوتبالیست میشم؟ ... میخواهید از عالم غیب صحبت کنید، دیگه چرا اینجوریش میکنید باباجان؟

 

*

 

امام رضا میفرماید: بهترین زندگی از آن کسی است که خیری به مردم برساند و بدترین فرد، کسی است که به مردم بدی کند و خیرش به مردمان نرسد.

 

 

/ 10 نظر / 4 بازدید
حسين

سلام البته از این پس ما منتظر این تیپ سریالها خواهیم بود!!مدتی بود بنا به مصالحی از اینترنت محروم بودم امروز دیدم اولین نفرم که پیام می ذارم. عرض ارادت و تبریک میلاد.

امروز

سلام .در پستی از پست های شما خوندم که دوره تئوری پزشکی هوميو پاتی راگذرانده ايد.راستش من می خواستم از تجارب شما( تجارب عملی) در مورد اين علم بدانم اگر ممکنه پستی رو به اين مورد اختصاص بديد.ممنون می شم. موفق باشيد

راه میانبر

دوست گرامی، من در سه چهار ماه اخیر مطلب زیادی درباره هومیوپاتی نداشته ام، ولی در سه سال اخیر مطالب بسیاری در این باره نوشته ام که با مراجعه به آرشیو وبلاگ در ستون سمت راست میتوانید آنها را مطالعه نمایید. اگر فرصت کنم تاریخ نوشته ها را برایتان ایمیل خواهم کرد. لطفا ایمیل خود را بفرمایید.

امروز

سلام و ممنون از پاسختون.من ايميل رو نوشتم و اگر ممکنه لطفا از اولين تاريخ شروع کنيد منظورم اينه که مطلبی رو از قلم نندازيد.هر وقت فرصت کردید. سپاسگزارم

فاطمه

سلام...اين در مورد اين چشم برزخی باهاتون موافقم....خوب دارن معنی اين چيزها هم عوض می کنند...جالب تره اينه که اين فيلم دو تا کارشناس مذهبی که حجت الاسلام هم بودن داشت!! پول چه کارها که نمی کنه!

اشك

شرمنده اكبر جان. من ولي موافق نظرت راجع به چشم برزخي نيستم. اين انتقال ديد فقط به خاطر چشم نبود و يه ارتباط معنوي بين صاحب چشم و اون فرد جديد ايجاد كرده بود كه كمكمش ميكرد از اون استفاده كنه و ميخواست نشون بده كه اگه ابزاري به اين پر اهميتي دست فردي كه جنبه اون رو نداره بيفته چي ميشه. اصولا ميخواست نشون بده كه عوام نميتونن همه چيزها رو درك كنند مگر نه خدا به همشون اين ديد رو ميداد.

محمد

متاسفانه جامعه ما هم مثل خيلي از جوامع دنيا به سرعت به سمت ساده انگاري پيش ميره. آدمهايي كه حداكثر قدرت تحليل سطح رو دارند و به عمق توجه نمي كنند. حالا هم كه اين سطحي نگري كار رو به جايي رسونده كه با يه تحليل ساده سعي ميكنه خواسته يا ناخواسته مفاهيم عميقي مثل تزكيه نفس رو كه بار سنگين معنايي داره رو حذف كنه و به قول خودش به نتيجه حاصله از وعظ مردم توجه كنه. حالا اين ساختمان رو روي چه پايه هايي سستي داره بنا مي كنه فقط خدا مي دونه.

امروز

سلام.نویسنده وبلاگ اینه در کامنتی که برای من گذاشتند پرسیدند تحليل شما در مورد باز گذاشتن نظرات چی بود و خواستند من توضیح بدم.من فکر کردم اگر همون جملاتی رو که برای من نوشتيد به صورت يک کامنت در وبلاگ من و يا در وبلاگ گذار عمر بنويسيد بهتر باشه . سپاسگزارم

ub

امسال ماه رمضان سريال ها خرافه و رمالی را هدف قرار داده بودند

عليرضا ق

ياد حاجي به خير! موفق باشي اکبر جون