220 – خانه تکانی میلادی

روز عرفه، عید قربان و سال 2007 رو خدمت تمامی دوستان شادباش میگم.

 

*

 

در چند روز اخیر دو مهمون بسیار عزیز از ایران داشتیم که واقعا آب و هوای خونه کوچیک ما رو عوض کردن و دیشب هم دوباره برگشتن تهران. ورودشون هم با تاخیر بود. (اگه نبود از هواپیمایی ایران تعجب میکردیم.)

 

*

 

بعد از سه چهار روز تعطیلی امروز دوباره اومدم مدرسه. بچههای ایرانی خارج از کشور گویا از داخلیها هم دودرتر هستند. به بهانه امتحان فردا، امروز رو نیومدن مدرسه. معلم هست و کلاس نیست.

 

*

 

نشستم و به کارهای عقبمونده رسیدم. تعدادی برگه تصحیح کردم و در عین شرمندگی،  لینکهای دوستانی رو که ماهها (و در بعضی موارد دو سالی) بود که وبلاگشون خاک میخورد هم پاک کردم. چند وبلاگ رو که همیشه میخونم، ولی لینکش در ستون سمت راست نبود اضافه کردم ...

 

*

 

بهسلامتی، بی سر و سامانی جماعت اینترنت‌باز داره حل میشه و گویا تصمیم گرفتن وضعیت ما رو بسامان کنند.  همه میدونن که اینترنت فارسی فقط همین یک مشکل رو داشت که با سرانگشت تدبیر مسوولان عزیز به طرفهالعینی حل خواهد شد. حضرت مولانا قرن‌ها پیش در ضرورت این مبحث فرموده است: اینترنه بسامان شد، تا باد چنین بادا. (ت انتهای اینترنت، تای تانیث است که ضمن نیاز به فیلترشدن و رعایت شئونات اخلاقی، در اینجا به ضرورت شعری، به شکل ه غیرملفوظ خوانده میشود.)

 

 

 

 

 

 

تکمیلی: این هم ۱۷ اشکال امنیتی و حرفهای درباره طرح ساماندهی. بسیار خوب نوشته شده. همچنین تغییر قانون و مستثنیکردن وبلاگها به همراه نقد بعدی.

/ 9 نظر / 2 بازدید
ايرونی

فکر ميکردم تا چهلم جوزف باربارا می خوايد صبر کنيد . بعد مطلب جديد بنويسيد. خوب خدا رو شکر. زود از عزا در اومديد

امیرعلی

سلام! بابت لینک ممنون! راستش را بخواهید یه جورایی خوشحال شدم که لینک دادید...فکر نمی کردم به اون سطح رسیده باشم... راستی! چرا شما کلاس را ۲دره نکردید؟ عجیب است!

فرزام

اين قسمت آخرش رو قشنگ اومدی!

به کدوم سطح مگه اين آقا تو چه سطحيه؟

ابوالفضل

سلام مطالب وبلاگت جالبه ولی جدیدا دیر به دیر به رزو میشه در ضمن لینک وبلاگ balatarin رو دو بار گذاشتی

سوفی

سلام،لینک فل سفه!کار نمیکنه،آخرین لینک رو میگم.

حسين

سلام علی جان . شبهای امتحان ما هم دوباره رسيده ُ کلاسهايی که دوباره با جعفری ُ نوريُ کيانی ُ ماکويي و سجادی داريم. اين ترکيب جالبه نه !!!

سينرژی

سلام یکی از دوستان چند وقته در شاهراه اینترنت کشور و در قسمت فیلترینگ فعالیت می کنه، می‌گفت یک سیستم هوشمند دارند که خودش صفحات با محتوای نامناسب را تشخیص می‌دهد و فیلتر می‌کند، با این حال هفته پیش یک لیست شامل 500 هزار سایت و وبلاگ جدید آمد که فیلتر کنند. شاید برایتان جالب باشد که سرعت اینترنت خودشان، یک گیگا بایت بر ثانیه است که با آن می‌توان یک فیلم سینمایی را در یک ثانیه دانلود کرد. نمی‌دانم از وقتی که این کار جدید را شروع کرده چرا انقدر به تماشای فیلم سینمایی علاقمند شده؟!!

ليلا

سلام.بالاخره بعد از قرنها تونستم وبلاگ شما رو باز کنم چون می دونيد که اينجا به خاطر آزاديهای بی حدو حصر!!!!!وبلاگها فيلتر ميشه.بگذريم...فقط می خواستم از ابراز لطفی که به مهمانهای تعطيلاتتون داشتيد تشکر کنم خاطرات دوبی کنار شما و خاله بسيار شيرين و فراموش نشدنی بود.شاد باشيد.از طرف مهمانها