450- باز هم هومیوپاتی، بدون دارو

دیروز یکی از دوستان، به دلیل حساسیت، مدام عطسه می‌کرد.

 

دسترسی به داروی هومیوپاتی نبود. من همانطور که در نوشته‌ی پیشین از فلسفه‌ی درمانی هومیوپاتی (درمان با داروی مشابه) استفاده کرده بودم و سوختگی یکی از اقوام به‌سرعت درمان شده بود، به وی پیشنهاد کردم با توجه به نوع این عطسه که خیلی شبیه زمانی است که شخص انفیه یا فلفل بالا می‌کشد و پشت سر هم عطسه‌اش می‌گیرد، ماده‌ای عطسه‌زا با همین ویژگی مصرف کند.

 

در خانه خوشبختانه فلفل بود. بالاکشیدن مقدار بسیارکمی فلفل (که خودش، عطسه‌زاست) همان و قطع کامل عطسه‌ها بعد از یکی دو دقیقه، همان!

 

پانوشت:

1- توصیه نمی‌کنم همینطوری سرخود چنین کارهایی بکنید. تنها زمانی که مشابهت خیلی زیاد است می‌توان به صورت سرخود با مصرف مواد غذایی باعث بهبود نسبی بیماری شد. مثلا اگر سرماخوردگی شما به شکلی است که چشمتان می‌سوزد و از آن اشک می‌آید (خیلی شبیه وضعی که آدم پیاز خرد می‌کند) می‌توانید تقریبا مطمئن باشید که مصرف پیاز، باعث درمان سریع‌تر سرماخوردگی می‌شود. به همین خاطر قدیم‌ها مادربزرگ‌ها به افراد مریض آش یا سوپی می‌دانند که پیاز داشته باشد. هرچند آن سبک درمان، فقط به حالت مشابه پیاز جواب مثبت نشان خواهد داد.

2- وجود حساسیت، نشان می‌دهد که نیاز به یک درمان ریشه‌ای‌تر  (مزمن) وجود دارد. درمان دیروز من حالت مقطعی داشت و باعث ریشه‌کن‌شدن حساسیت نمی‌شود. درمان صحیح باید توسط هومیوپات متبحر و با داروی هومیوپاتی انجام بگیرد. چون ماده‌ی غذایی، قدرت کافی برای درمان ندارد و باید به شکل هومیوپاتی خود دربیاید که قدرت درمانی عمیق‌تری داشته باشد.

 

یادداشت‌های پیوسته:

تمام نوشته‌های این وبلاگ درباره‌ی هومیوپاتی (یک فایل pdf حدود 800 کیلوبایت)

پرسش و پاسخ این وبلاگ درباره‌ی هومیوپاتی

ده مقاله به زبان ساده درباره‌ی آشنایی با هومیوپاتی نوشته‌ی یکی از دوستان (وب‌سایت نیم‌نما)

 

/ 7 نظر / 7 بازدید
شادمهر

اي طبيب حايز! اي حكيم! "تنت به ناز طبيبان نيازمند مباد -- وجود نازكت آزرده گزند مباد"

مهتا

خیلی باحال بود.

شقایق

خیلی علم جالبیه... تضادها .. من وقتی خیلی خسته جسمی ام می رم ورزش.

man

سلام علی اقا.ازپست جدیدتون خیلی ممنون.کلی خوشحالم کردین!!!!!!!!!!!!!!!

رحیمیان

داعیه کل گرایی و کل نگری خیلی همه گیر شده و اغلب هم تنها خودشون رو قبول دارند

شقایق

:) قبول دارم این حرفو که باید به حرف بدن گوش کرد. بهتره تصحیح کنم که بعضی وقتا خستگی جسمی به خاطر خستگی روحی بوده و این جور وقتاست که اثر داشته.

رحیمیان

البته منظور من انسان کل نگر نبود که با عقلانیت محدود نمی تونه وجود داشته باشه، بلکه رویکردهای کل گرایانه بود مثل هومیوپاتی، ریکی، عرفان حلقه(فرا کل نگری)...