144- سیزده بدر و تفکر سیستمی

. بنده از هرچی دفاع که تا به حال درباره تفکر سیستمی و دید کل‌نگر کردم، شرمنده‌ام.

. زنده باد جزءنگری، مرگ بر کل‌نگری. آخه من چطور تا به حال نفهمیده بودم که اجزای بدن انسان به صورت کاملا مستقل از هم هستند؟ چطور نفهمیده بودم که ما انسان‌ها کاملا از همدیگر جداییم؟ چطور نفهمیده بودم که هیچ ارتباطی بین زمین و آب و درخت و هوا و جاندار و بیجان نیست و هرکدوم یک جزیره مستقل هستند؟ چطور نفهمیده بودم که اجزای یک سازمان، کاملا مستقل از هم هستند و برای اصلاح هرکدومشون، اصلا نیازی نیست بقیه قسمت‌ها رو شناخت؟ چقدر باید وقت خودم و دیگران رو می‌گرفتم که باورم بشه؟ واقعا شرمنده‌م.

. داروهای پزشکی رایج مطلقا بدون ضرر هستند. مسکن‌ها، ضدحساسیت‌ها، ضددردها، داروهای مختلف شیمیایی، داروهای روان‌گردان، قرص‌های اعصاب، مواد مخدر، حضرت کورتون، ...، انواع روش‌های زیبایی و دستکاری پوست و برداشتن چربی با جراحی و ... این‌ها هیچ اشکالی ندارند. حتی حدیث داریم که هرکس به مرگ با عوارض داروهای شیمیایی بمیرد، شهید مرده است.

. پس از چندسال مطالعه درباره هومیوپاتی و دیدن افراد بسیاری که از این روش راضی هستند و کاملا سالم و سلامت دارند زندگی می کنند، به موضوع مشکوک شدم و تحقیقات فراوانی کردم. الان مطمئنم که همگی این افراد از هومیوپات‌ها پول گرفتن که دروغ سر هم کنند و معلوم شد که هومیوپات‌ها همگی دروغگو هستند و این افرادی که سالم شدند هم یا خودشون خودبه‌خود سالم شدند یا از قبل هم سالم بودن. پس: بهترین سیستم درمانی، پزشکی جزءنگره و بدترینش، پزشکی‌های کل‌نگر، به‌ویژه هومیوپاتی.

. در دنیا هیچ یگانگی وجود نداره. اگر تا به حال می‌گفتم همه ما یک چیز هستیم و همه بر همدیگر تاثیر و تاثر می‌گذاریم چرت و پرت بوده. اصلا باور نکنید.

. تفکر سیستمی زاییده تخیلات و مهملات افرادیه که نتونستن درک کنن هر سلول و ملکول و ذره‌ای در عالم، کاملا بدون ارتباط با بقیه است و داره برای خودش زندگی می‌کنه. من از اینکه در این دو سه سال پیرو چنین افکار بی‌سروتهی بودم، واقعا شرمنده‌ام.

. من واقعا از این که این همه سعی کردم با نوشته‌هام نشون بدم که باید به جای مبارزه با معلول، به دنبال از‌بین‌بردن علت‌ها بود و این نمی‌شه، مگر با دیدن موضوع به شکل سیستمی، پشیمونم و نمی‌دونم چه‌جوری باید جوابگوی افرادی باشم که این نوشته‌ها رو خوندند و دچار گمراهی شدند.

. کشور ما، سیستماتیک‌ترین کشور دنیاست. هرکی نمی‌فهمه، یا کشور ما رو نمی‌شناسه یا سیستم رو.

. از همه مهمتر، از این که سه چهارماهی هست که متاهل شدم بدجوری پشیمونم و همه جوونا و پیرا رو نصیحت می‌کنم که چنین اشتباهی نکنن.

 

آخیش. سیزدهمون بدر می‌شه این طوری یا نه؟

 

 

پارسال همین روزها:

میان‌بر آموزش کامپیوتر می‌دهد! 10-1-83

سالروز تولد ساموئل هانمن، بنیانگذار هومیوپاتی 17-1-83 

 

/ 15 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Mandana

بزرگترين دروغ های سيزده را میشد اينجا ديد.... شاد باشيد و برقرار....

سينرژي

سلام٬ فکر می کنم خيلی خوش ميگذره. چند وقت بود مطالب وبلاگت خیلی جدی شده بود و به هر حال تنوع چيز خوبی است. يک مطلب طنز گاهی می تواند تاثيری بيش از دهها مطلب جدی بر مخاطب بگذارد. البته من شخصا از مطالب کوتاه و نغزی که در ابتدای راه اندازی وبلاگت می نوشتی بيشتر لذت می بردم.

حوا

به نظر من كه جالب نبود و همچين نوشته اي يك كمي از شما بعيد. اميدوارم نوشته هات پربار تر از قبل باشه.اول سال جديد كه براي اولين بار به اينترنت سر زدم بدجوري تو ذوقم خورد.

صدري زاده - از رودكي تا شهريار

سلام . خيلی جالبه ! آدم تازه قاطی مرغا بشه و از مرغا و تفکر سيستمی بد بگه ؟ ! يا خيلی خوش ميگذره يا . . . ! به هر حال موفق باشی !

من شرقی

رفیق جان این که رسم ما نیست! دروغ سیزدهش یا آوریلش از اهریمنه! بعد از شما بعید بود! من توی خط دوم فهمیدم ...

سوفي

سلام. تنوع جالبي توي نوشتنت بود و قشنگ بود !مخصوصا قسمت آخر;) :))))). خوبه ادم هميشه هم جدي نباشه!

حسين

بابا دست‌مريضاد. داشتيم؟ ولي خداييش هيچ کدومش به اندازه آخريش باحال نبود که ديگه از اون شاخ‌داراش بود. موفق باشی. ما منتظر بعديش هستيم!!!

فاطمه

امان از دست این دروغ سیزده....می دونی این چندمین شوکی هست که تو اینترنت به من وارد می شه...یک لحظه فکر کردم اشتباهی اومدم....

حسين

خيلی سيستمی به قضايا نگاه کرده ای!بايد بری سر کلاس تفکر تحليلی تجزيه مدار بشينی تا يخرده غير سيستمی فکر کردن رو هم ياد بگيری. شاد باشی دوست عزيز و سالی پر از سيستم داشته باشی.

الما

شوخی یا جدی خیلی باحال بود..... "از همه مهمتر، از این که سه چهارماهی هست که متاهل شدم بدجوری پشیمونم و همه جوونا و پیرا رو نصیحت می‌کنم که چنین اشتباهی نکنن."[خنده]