342- بیماری چیست؟

زمانی که شما دیواری را رنگ سفید میزنید، رنگ جدای از دیوار است. جزء جوهر دیوار نیست. بلکه برای آن عَرَض است. یعنی رنگ بر آن عارض شده است. در دیدگاه پزشکی رایج، بیماری چیزی جدا از انسان است و بر او عارض میشود. لذا شیوههای درمانی سعی بر جداکردن آن بیماری از انسان دارند.

 

دریا چه مواج باشد، چه آرام، چه توفانی، چه در اعماق آن باشید که تاریک است، چه در روی آن که کفآلود، به هرحال دریاست. هومیوپاتی نیز انسان را و بیماریهایش را جدا نمیکند. گاهی شما در نقطه A هستید که سلامتی کامل دارید، گاهی از آن نقطه دور میشوید و مثلا به نقطه B میروید که علائمی را در بدن شما ظاهر می‌کند. اما این علائم چیزی جدا نیست که بر بدن عارض شود. این خود بدن شماست که با دورشدن از سلامتی، علائمی جدید پیدا کرده است. این تفاوت دیدگاه بسیار بسیار مهم و در درمان، تعیینکننده است.

 

آیا شنیده اید که بگویند فلان جسد مرده، بیمار است؟ همین جمله ساده نشان میدهد که بیماری از جنس زندگی است، بیماری تلاطمی است که در دریای وجود آدمی رخ میدهد.

 

در دیدگاه پزشکی رایج، بیماری چیزی جداست که به بدن میچسبد.

در هومیوپاتی، بیماری، همین آدمی با تمام ابعادش است که با دورشدن از سلامتی، علائمی از خود بروز می دهد.

 

 بنابراین هومیوپاتی به کمک خود همین بدن سعی در درمان میکند و اصولا به نظر هومیوپاتها، درمان را خود بدن انجام میدهد. داروی هومیوپاتی، تنها مسیر برگشت به نقطه سلامت (A) را به بدن یادآوری میکند. وقتی بدن خودش دست به درمان زد و به آن نقطه برگشت، دوباره شما فاقد علامتهای بیمارگونه میشوید. چون خود بدن این کار را می‌کند، با تمامیت خود و به شکلی یکپارچه، هماهنگ و با حداقل صدمات و لطمات و به شکلی بهینه و طبیعی به نقطه سلامت برمی‌گردد. چون خودش بهتر از هرکسی خودش را می‌شناسد.

 

پزشکی رایج، نمیتواند این رابطه را ببینید. لذا داروهای آن، هماهنگ با کلیت بدن نیستند و همگی دارای عوارض هستند و به قیمت ظاهرا درمان یک عضو، مشکلاتی برای بقیه اعضا به وجود میآورند. مثل اینکه در سیستمی، بخواهید یک بخش را بدون هماهنگی با بقیه بخش‌ها تغییر دهید.  (حتا یک داروی پزشکی نمیتوانید نام ببرید که عوارض نداشته باشد. ولی داروهای هومیوپاتی بدون عوارض هستند.)

 

یک ذهن هوشیار بلافاصله خواهد پرسید: بنابراین از دیدگاه هومیوپاتی، میکروب چه نقشی دارد؟ شما که با این نوشته همه چیز را به بدن منسوب کردید و نقشی برای میکروبها و ویروسها باقی نماند پاسخ این سوال را در نوشته بعدی خواهم گفت.

 

 

/ 6 نظر / 8 بازدید
میثم

آقا منتظر نوشته بعد هستیم [لبخند]

سوفی

[خنده] این جواب جناب برادر خیلی با حال بود:))))))[نیشخند]

سینرژی

سلام ببین آقای مهندس هومیوپات امسال عید اگه بخوای تو ایران مثل پارسال، سرم شلوغه و وقت ندارم و این چیزا رو بگی خودت می دونی. از همین الان خودت یک روز رو قرار بگذار. افتاد؟

رویا

0- سلام 1- مبارکه 2- به سوفی:.اینکه می بینم میای و می خونی و میری کلی برام دلگرمیه. وقتی هم کامنتی می زاری که دیگه هیچییییی. ممنون که کمکم می کنی. من می خونم و استفاده می کنم به شدت هم به این نکات نیاز دارم . بگی بازماااااااااااااااااااااااااااا