339- دختری به نام ال

یک دختربچه تپل بانمک 6ماهه استرالیایی به نام ال (Elle) کم داشتیم که از راه رسید و حسابی با مادر، مادرخانم و خاله من گرم گرفت!

برای صرف ناهار به کنار ساحل رفته بودیم که سر و کله یک خانواده غربی با سه بچه قد و نیمقد پیدا شد. پدر و مادر خونگرم این دخترک که البته دو فرزند بزرگتر دیگر زیر 6 سال هم داشتند چند دقیقه‌ای در ساحل به ما پیوستند و مادر تعریف می‌کرد که بعد از 2-3سال که به استرالیا که رفته چقدر از وضع زننده مهمانی‌ها و تاتویی که بدن همه داشته به تنگ آمده و دوباره برگشته دبی!

هرچند نمی‌شود نظر کلی داد، ولی گویا هرچه انگلیسی‌ها بدعنق هستند استرالیایی‌ها صمیمیند.

من هم داشتم برای زن استرالیایی می‌گفتم که هرچند ما نیاز به زبان داریم، مادرانمان و این دختر کوچک بی‌نیازند. چون با زمان محبت و دوستی با هم صحبت می‌کنند که یک زبان بین‌المللی است و مرز نمی‌شناسد.

زن استرالیایی هم داشت به همسرم می‌گفت که اصلا دوست ندارد بچه‌هایش به رسم خانواده‌های پولدار امارات، پرستار بچه (maid) داشته باشند و دوست دارد خودش حتما برایشان مادری کند. دخترکش را هم به ساحل آورده بود که برای اولین بار پای برهنه‌اش را بر شن و ماسه بگذارد و این حس را تجربه کند.

پدر خانواده هم با چه راحتی روی شن و خاک با بچه‌ها بازی می‌کرد و چقدر با این زوج‌هایی که می‌ترسند در دامان طبیعت «اوخ» شوند فرق می‌کرد. جای شما خالی، لحظات خوب و آموزنده‌ای برای همه ما بود.

/ 9 نظر / 4 بازدید
میثم

آقا خیلی جالب بود. کلا شناخت ما (خودم رو میگم) از دنیا و آدمای اطرافمون شناخت کاملی نیست. خیلی وقتا با واقعیت انطباق نداره. مثلاَ اینجا برای ما جا افتاده که اروپایی ها و آمریکایی ها خیلی پایبند به خانواده نیستند. ولی این چیزی که شما روایت کردی خلاف این موضوع بود

محمد تقی

من خیلی بهت حسودیم شد علی آقا! به طرز شدیدی عاشق بچه ها هستم. حتا تماشای راه رفتنشان و رفتارشان حسابی عشقولانه های وجودم را به غل غل می‌اندازد. برای همین مطالبی که درباره آنها نوشته می‌شود را هم خیلی دوست دارم  بگذریم که حرف اصلی نوشتت چیز دیگه ای بود

مهرداد

سلام از اینکه مرا لینک کردی متشکرم فقط من دکتر شهردار نیستم. اخوان هستم.

عبداله

کماکان خوش بگذره

حسین

سلام علی جان امیدوارم حالتان خوب باشد در نیمروز اربعین حسینی فرصتی را اختصاص به مرور نهضت امام حسین - بروز کردن وبلاگ و سر زدن به شما نمودم .پاینده باشید -حسین یارتان

هادی

نکته جالبی اشاره کردید. غربی ها بچه هایشان را عادت می دهند که از همان کودکی با واقعیت های دنیا مثل شن ساحل آشنا شوند. دلیلی هم ندارد که از اوف شدن بترسند چون همه چیز تحت کنترل است.

رویا

[لبخند]دلم خواست ساحلی کنار سوفی رو . خوش به حالتون و حالشون[ناراحت]

سعید م. ساده

سلام علي جان خوشحالم كه بحران اقتصادي خارجه زياد روي شما تاثيرات منفي نگذاشته (و البته اميدوارم همينطور باشه) ياد گل بازي و خاك بازي هاي بچگي خودم افتادم ... نمي دانم بچه هاي ما آيا چنان بازي ها و لذت هايي را تجربه مي كنند يا اينكه بايد توي كامپيوتر با خاك مجازي مجسمه گلي مجازي بسازند !!!