509- The Artist

فیلم بازیگر (The Artist) (2011، فرانسه) چند روزی است که در دبی روی پرده آمده و دیشب با همسرم به تماشای آن رفتیم.

واقعا در زمانه‌ای که هزینه‌های گزافی صرف جلوه‌های ویژه و صحنه‌های اکشن می‌شود و بسیاری از فیلم‌ها، چیزی جز یک بازی کامپیوتری پرخرج نیستند، دیدن یک فیلم سیاه و سفید صامت خوب، مزه می‌دهد.

از زمانی که این فیلم چندین جایزه‌ی بفتا گرفت و همین دو هفته پیش، پنج اسکار هم برد خیلی کنجکاو شده بودم که حتما آن را ببینم. برایم مهم بود بدانم کارگردان بدون استفاده از رنگ و صدا، حدود هشتاد سال پس از افول سینمای صامت، چگونه می‌تواند تماشاگر امروزی را به دنبال خود بکشاند و با چه جسارت و خلاقیتی دست به تولید چنین محصولی زده است؟

به هرحال، من که از تماشای فیلم لذت بردم و پاسخ سوال خود را هم با دیدن فیلم گرفتم.

/ 6 نظر / 8 بازدید
امیرعلی

پس شما موفق شده اید در واقع "سینما " ببینید. تبریک! متاسفانه ما بیشتر "قدرت پردازش کامیپوترها و ابر کامپیوترها" را می بینیم تا فیلم! با توجه به مختصاتی که از فیلم گفتید، بعید می دانم به ایران برسد!

حجازی

سلام من هم دیروز فیلم را دیدم . وخیلی به شما حسودیم شد . به خاطر این که فیلم را روی پرده دیده اید.

امید

فیلم بسیار زیبایی است در میان نامزدهای اسکار امسال گرچه شخصا نیمه شب در پاریس را بیشتر دوست داشتم اما این فیلم فوق العاده جذاب نیز تا روزها فکرم را مشغول کرد که چطور در این زمانه و با این همه سبک فیلمسازی مدرن افرادی با شهامت بالا جرات میکنند و چنین فیلمی می سازند: سیاه و سفید و صامت و البته تاثیر گذار و صدالبته موفق و پرجایزه. قطعا ریسک بزرگی کرده اند شاید لازم بود ادای دینی به گذشته سینما شود چه در آرتیست و چه در هوگو علاوه بر این به نظرم رسید که هنر رقص وجه مشترکی در دنیای صامت و صدا است که ظاهرا هیچگاه کهنه و مدرن نمی شناسد.

مهدی رزاقی

سلام گرامي يادت هستم هميشن نيكو و زيبا ارادت

مهدی رزاقی

ببخشید اشتباه نوشتاری یم را همیشت خوب

حسین .

ما هم عنقریب دانلودش می کنیم و می بینیم :)