547- معنویت سینوسی

من معمولا در خلق‌و‌خو و ویژگی‌های اخلاقی ثبات دارم، ولی در مورد مسائل معنوی فراز و فرودهای زیادی رو تجربه می‌کنم. مثل یک منحنی سینوسی. یک روز معنویت خونم بالا می‌ره، یک روز خیلی می‌آد پایین. یک روز دست در دست خدا این‌ور و اون‌ور می‌رم، یک روز اصلا حضور خدا رو حس که نمی‌کنم هیچ، در کل به همه‌چیز شک می‌کنم. خلاصه وضعیتی است بفهمی نفهمی مابین «فتبارک ا...» و «بل هم اضل»!

آیا شما هم همین‌طور هستید یا گمان می‌کنید این ویژگی در بسیاری از افرادی که می‌شناسید هست؟ یا این که نظرتون اینه که درصد کمی از افراد این‌گونه هستند؟

/ 5 نظر / 4 بازدید
ناصر

اگر متهم نمیشوم به مادی گرایی باید اعلام کنم به نظرم ابن حالات بی ارتباط با منحنی های بیوریتم نیست که همه چنین نواساناتی رو درک میکنند و پیامدهای این نواسانات گاهی به تفکرات معنوی شخص منعکس میشه.

سینرژی

فکر کنم مولانا هم همین طوری بوده: چه کسم من چه کسم من که بسی وسوسه مندم گه از آن سوی کشندم گه از این سوی کشندم نفسی آتش سوزان نفسی سیل گریزان ز چه اصلم ز چه فصلم به چه بازار خرندم نفسی همره ماهم نفسی مست الهم نفسی یوسف چاهم نفسی جمله گزندم نفسی رهزن و غولم نفسی تند و ملولم نفسی زین دو برونم که بر آن بام بلندم ...

نازنین

آره تو منم هست و فکر می کنم تو همه هست. مثل فوتبالیستا که یه دوره رو دور هستند و یه دوره مرتب خرابکاری می کنند.

حجازی

اون وقتایی که دستتون توی دست خداست برای ما بی نصیبها هم دعا کنید

aftab

با سلام/جالبه که یکبار سر کلاس ژنتیک استاد ما راجع به همین قضیه صحبت کرد و اینطور که ایشون میگفت این که یه عده اینطوری هستن یعنی حد وسطن یا یه عده کلا بی خیال موضوعات معنوی هستن یا یه عده 24 ساعته درگیر این موضوع کلا مربوط به ژن ها و ژنتیک اون افراد هست و یه مقدار بسیار زیادی هم به محیط پرورشی بستگی داره و میگفت این قضیه اثبات شده هست