462- نوروز 1390 خجسته باد!

دوستان خوب و عزیزم، خوشحالم که برای هشتمین بار در این وبلاگ، نوروز رو تبریک می‌گم. راستش مثل بسیاری کارهای دیگر که از روی عادته، مثل دین و کفرمون، مثل زندگی روزمره‌مون، مثل باورهامون، مثل رفتارهامون ... این همه آدم از روی عادت آرزو می‌کنیم حالمون به بهترین حال‌ها تغییر کنه، اما دریغ از برداشتن گامی کوچک. کوچک‌ترین عادات مثل عادات غذایی، ورزشی، مطالعه، خواب و بیداری، نوع پوشش، نوع گفتار، مطالعه، ارتباطات، باورها ... رو نمی‌خواهیم کوچکترین تغییری بدیم و اون‌وقت خدا باید حال ما رو به بهترین حال تغییر بده!

دو سه ساعت بیشتر به سال نو نمونده و بین ما ایرانی‌ها رسمه که آداب‌دانی کنیم و این‌طور وقت‌ها حرف تلخ نزنیم، ولی واقعیت اینه که نوشدن نیاز به بهانه‌ای مثل بهار نداره. شخص باید در درون بفهمه که باید سرما و زمستان و تیرگی رو به کناری زد و به خورشید و سبزی و امید و نوشدن درود فرستاد و باید برای این کار آستین همت بالا زد!

خدایا! به ما نظری کن که بدانیم نیاز به آگاهی داریم. آمین!

/ 6 نظر / 2 بازدید
امید

سلام سال نو مبارک به نکته خوبی اشاره کردید. به نظر من شاید این جوری رشد کرده ایم(داده اند) که همیشه در وهم و خیال باشیم و همیشه منتظر معجزه ای از غیب. غافل از اینکه خود باید به پا خیزیم. و به قول شما نباید منتظر بهانه رسیدن بهار بود. چه دعای زیبایی کردید نظری کن که بدانیم نیاز به آگاهی داریم... ای کاش بشویم مانند آنهایی که می دانند و می دانند که می دانند سالی شاد برایتان آرزوی میکنم

سینرژی

سلام امسال قبل از تحویل سال، من هم همین حس را داشتم. خیلی با خودم کلنجار رفتم که مطلب مثبت بنویسم ولی نشد. امیدوارم هم توفیق الهی رفیق راهمان شود و هم خودمان همت کنیم که روز و روزگار بهتری بسازیم. موفق و پیروز باشید.

امیرحسین

سلام نوروز مبارک، امیدوارم سال خوبی پیش رو داشته باشید

امیرعلی

سلام! سال نو مبارک! عرض شود که بنده هم مانند شما و سینرژی بزرگوار تمام سعیم را کردم که مثبت بنویسم ولی از کوزه همان برون تراود که ... تنها چیزی که در مورد این دهه می توانم بگویم عبارت آشنایی است که این روزها به قلم یکی از نویسندگان مجله همشهری جوان خوانده ام: " تمام شد، بعون الله الملک الاعلی" یا علی مدد!

شادمهر

اكبرجان سلام. نوروز خجسته باد ز کوی یار می‌آید نسیم باد نوروزی از این باد ار مدد خواهی چراغ دل برافروزی چو گل گر خرده‌ای داری خدا را صرف عشرت کن که قارون را غلط‌ها داد سودای زراندوزی ز جام گل دگر بلبل چنان مست می لعل است که زد بر چرخ فیروزه صفیر تخت فیروزی به صحرا رو که از دامن غبار غم بیفشانی به گلزار آی کز بلبل غزل گفتن بیاموزی چو امکان خلود ای دل در این فیروزه ایوان نیست مجال عیش فرصت دان به فیروزی و بهروزی طریق کام بخشی چیست ترک کام خود کردن کلاه سروری آن است کز این ترک بردوزی سخن در پرده می‌گویم چو گل از غنچه بیرون آی که بیش از پنج روزی نیست حکم میر نوروزی ندانم نوحه قمری به طرف جویباران چیست مگر او نیز همچون من غمی دارد شبانروزی می‌ای دارم چو جان صافی و صوفی می‌کند عیبش خدایا هیچ عاقل را مبادا بخت بد روزی جدا شد یار شیرینت کنون تنها نشین ای شمع که حکم آسمان این است اگر سازی و گر سوزی به عجب علم نتوان شد ز اسباب طرب محروم بیا ساقی که جاهل را هنیتر می‌رسد روزی می اندر مجلس آصف به نوروز جلالی نوش که بخشد جرعه جامت جهان را ساز نوروزی نه حافظ می‌کند تنها دعای خواجه تورانشاه ز مدح

مهتا

سلام سال نو مبارک