273- کار متظاهرانه، کار خالصانه

چندی پیش در دهه اول محرم، تلویزیون ایران مداحی یک مداح عرب‌زبان رو در کربلا پخش کرد. سادگی، جذابیت، متن عمیق و پرمعنی‌ش بسیار با اون‌چه رایج شده فرق داشت. اصلا تظاهر نداشت. بر دل می نشست و لابد از دل برخاسته بود. از سوز تصنعی و دورگه‌کردن آنچنانی صدا که بدجوری در ایران رایجه خبری نبود. خلاصه باصفا بود. من و همسرم، هردو شگفت‌زده و سرشار از لذت برنامه این بنده خدا رو نگاه کردیم و لذت بردیم. بعد بررسی کردم دیدم همه ایرانی‌هایی که اینجا می‌شناسم از این کار به‌شدت لذت بردن و همه دنبال CD و mp3 و تصویر این آقا بودند.

در این جو تظاهرزده و تصنعی و بازاری، یک کار خوب و باصفا و متفاوت و خلاق، اینطوری خودش رو نشون می‌ده و همین الان در گوگل اگر به دنبال نوحه عربی بگردید اولین لینک‌ها برای همین آقاست: نزار القطری که انشاءا... خدا بهش توفیق بیشتری بده.

/ 8 نظر / 2 بازدید

چه خوب که اسمش رو نوشتيد. سپاس!

محمد

چه نکته خوبی را گفتید. صددرصد موافقم. مداحيهاي برخي از آقايان، شرم‌آور است. صدايشان، تصويرشان، نوع لباس پوشيدنشان، حرف زدنشان بعضاً آن قدر زننده و ... است که گاهي وقتي جايي آن را پخش مي‌کند، بسرعت از مقابل آنها رد مي‌شوم. از مردم خجالت مي‌کشم که به اسم دين، چه چيزها به خوردشان داده نمي‌شود. اينها آفت عزاداري است. از پاسختان به نامه‌ام هم بی‌پايان سپاسگزارم. حق يارتان

اميرعلي

سلام! عرض شود كه توي تهران هم خيلي گل كرده. نزار القطري خيلي متفاوت وارد عمل شد و غيرمنتظره بر دلها نشست. همشهري جوان هم يك مطلب جاندار با عنوان ؛دوباره نوحه جان گرفت؛ در موردش نوشت! يا علي مدد!

پرهون

سلام علی جان..... آره منم خيلی از نوع خوندن اين آقا خوشم اومد با اينکه از اين چيزا خوشم نمی ياد ولی به دلم نشست....... سر نمی زنی به ما کم لطف شدی.......

میثم

جالبه که این آدم برای کودکان هم برنامه مي سازه

اميرعلي

حضرت استاذ! بروز فرماييددد!!! جان نثاران منتظرند! يا علي مدد!