۸۰- مه فشاند نور و سگ عوعو کند

dog

مه فشاند نور و سگ عوعو کند!

شاید این ضرب‌المثل، حکایت همیشگی دانایان و نادانان باشد. حکایت همیشگی افراد بزرگ، روح‌های مواج و بی‌قرار و بی‌آرام از یک سو، و چرندگان سردرآخور و درندگان، از سوی دیگر!

ماه تابان نیستم. گمان دارم آن قدر حقیر هم نیستم که بر رخسارهای تابنده پارس کنم و از این بابت خداوند را شاکرم!

***

- اخیرا فهمیده‌ام در وبلاگی، به شکلی علمی‌تر و تخصصی‌تر از وبلاگ من، از تفکر سیستمی صحبت می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند به آن وبلاگ نیز مراجعه کنند.

- دوستان بسیار گرامی دیگری، خواسته‌اند «راه میان‌بر» مثل روزهای آغازینش باشد: کوتاه، تند و تیز و خودمانی. چه کنم که با آن که خود نیز آن نوشته‌ها را دوست دارم ولی فکر می‌کنم نیاز ما به داشتن دید کل‌نگر و تفکر سیستمی، بسیار مهم‌تر از خواندن نوشته‌های شخصی من است.

- دوستی دیگر،‌ خواسته‌اند از هومیوپاتی بیشتر صحبت کنم. برای این کار می‌توانید به پیوندهای مفید سمت راست وبلاگ مراجعه کنید. چشم! خودم هم سعی می‌کنم در اولین فرصت، مقاله‌ای جمع و جور و مفید بنویسم و در کنار مقاله قبلی‌ام قرار دهم. از یادداشت‌ها، پیشنهادها و حضور مفید همگی شما سپاسگزارم.

/ 23 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Dionysus

درود. سر فرصت سری به سايتی که معرفی کرديد خواهم زد. شاد باش و قوی! .... می دانيد ضرب المثل شما مرا به ياد ترانه کارتون شاهزاده پُکُهانتز انداخت.(باز هم ديديدی متفاوت!!! :) ) Have you ever heard the wolf cry to the blue corn moon? or ask the grinning bobcat why he grinned Can you sing with all the voices of the mountains? Can you paint with all the colors of the wind?

صادق

سلام. من با نظر مهندس صدری زاده کاملاْ موافقم. هر گلی بويی دارد. درست اين است که همديگر را تکميل کنيم نه مقابل هم جبهه بگيريم. هر عضوی که به مجموعه شما اضافه شود باعث غنای آن بحث خواهد شد.

HAMID

سلام ! می شه هم تند و تیز و کوتاه بود و هم تفکر سیستمی رو ترویج داد ... در قلم تو حتما این ایجاز هست !!

سينرژي

ماه درخشنده چو پنهان شود ... شب پره بازيگر ميدان شود...... واقعا هدف زندگي مان را گم كرده ايم، اگر خيلي تلاش كنيم تا چرنده سر در آخور نباشيم،‌ تازه به يك انسان با روحي بي قرار و بي آرام تبديل خواهيم شد. حافظ چه زيبا مي گويد كه: در اين شب سياهم گم گشت راه مقصود ... از گوشه اي برون آ اي كوكب هدايت

CARLOS

درود، دوستان، سپاسگذارم از مهربانی شما! اين پيام را برای اين نمی نويسم که برايم پيام بگذاريد!!! برای ياد آوری چيزی آمده ام! فرياد و باز هم فرياد! آزادی! چند سال پيش آزادی را اينچنين می شناختم! آزادی اين نيست که، هر کار دوست داری انجام دهی! آزادی اين است که آن کار را که دوست نداری انجام ندهی! و امروز می بينم که، بسياری از مردم، چون برگی در باد کنشی بر پايه پيشينه دارند! برگی که جايگاهی سترگ ندارد! برگی که جدا از خويشتن خويش است! نمی گويم همه چون من بينديشند! .... بگذريم اينها را بسيار گفته ام و گفته اند! اين پيام بدرود گفتنيست، خاموش! می روم تا بتوانم بيشتر با خود باشم، و پيامد اين بيشتر با شما باشم که بتوانيم بيشتر با هم باشيم! و هر روز خشنود تر از پيش باشيم از در کنار هم بودن! می فشارم دستهايی را که در راه آزادی خسته می شود و همواره برای همکاری آماده ام! نه برای سخن گفتن! برای کنشی در راه آزادی.....برای همکاری در کارهای هنری آماده ام، که اين زبان بشتر به ژرفا می رود تا زبانهای ديگر.... هر آينه! گامهايتان استوار باد...واپسين نوشتارم در بخش پيامهاست!.. بدرود

saeed

سلام اکبرجان! سايتی که معرفی کردی بنظر خوب و کامل می آيد. از مولوی بود؟ نباشد هم مولوی آدم را مثل غذاهای هندی تند و تيز ميکند. اميدوارم در اين گشت و گذار و کار فرصت نوشتن و آموختن داشته باشی. شادباش و ديرزی.

صابري

سلام، جرح و تعديل هم که داشتيد!؟

maryam

دوست عزیز درود! خسته نباشید. زیباترین این استکه شما "خودتان" هستید و سعی دارید آن را به ما نشان دهید. در مورد نوشته های خودمانی و تفکر سیستمی، هر گلی یک بویی دارد و قابل مقایسه نیستند. شاید تلفیقی از این دو نوع نوشته یعنی حضور هر دونوع در میان نوشته هایتان، خواسته شما و دوستانتان را برآورد. به زودی رباعیات ابوسعید را در بلاگ ابوسعید ابوالخیر خواهیم نوشت.

Azadeh khanoom

شما هر جور بنويسی ما می خونيم پس هر جور راحتی بنويس

سهيل جعفري

اصلا وبلاگ برای اين است که شما هرطوری که دلت ميخواد بنويسی. در هر صورت ما که دنبال ميکنيم.