400- این هموطنان اهل حال

برای ما ایرانیان ساکن دبی، کمابیش وضعیتی پیش می‌آد که یک نفر که معمولا یک ساعت یا یک روزه که وارد این شهر شده نشانی یک مشروب‌فروشی یا کاباره رو می‌پرسه و وقتی شما جواب می‌دی که نمی‌دونم، چنان با نگاه ناباورانه (از نوع خر خودتی!) روبرو می‌شی که انگار چه گناه کبیره‌ای ازت سر زده!

نمی‌دونم این چه دیدگاهیست که هرکی در دبی زندگی می‌کنه اینچنین زندگی‌ای داره. من ایرانیان زیادی می‌شناسم که اصلا این‌طوری نیستند و اگر هم به دبی آمده‌اند، هر دلیلی داشته برای کاباره و نایت‌کلاب و مشروب نبوده. قدیمی‌هاش هم که اصلا در دبی به دنیا آمده‌اند و از یکی‌دو‌نسل قبل اینجا هستند، شیعه و سنی، بسیار متدین و متعصب هستند.

 

بله. گروهی هستند که برای همین به اینجا اومدند. این افراد هرجا باشند اهلش هستند. ایران و دبی نداره. مگر در ایران خودمون امکان چنین کارهایی کمه؟ می‌دونیم که نیست.

کسی هم که اهلش نیست باز هم ایران و دبی براش فرقی نمی‌کنه. اتفاقا برای شخص خودم، برخی جنبه‌های دینداری بسیار آسانتره. همین که مجبور نیستی به خاطر خوشامد کس یا ناکسی نماز بخونی و ریا کنی یا تظاهر به دینداری بکنی بسیار ارزشمنده ...

/ 5 نظر / 6 بازدید
میثم

آقا من جاي شما بودم آدرسها رو ياد مي گرفتم تا حداقل کار يه بنده خدا راه بيفته! خدمت به خلق خدا کار ارزشمنديه!

شادمهر

بله. من خودم شاهدم كه وقتي اونجا خدمت رسيديم ما را بجاي بردن به اينطور جاها بردي نمازخانه سيتي سنتر! اكبر جان لااقل يه تعارف ميزدي شايد ....!!!

Ali Souri

سلام آقای مهندس، خدا قوت باتشکرمجدد از راهنمائی های (همیوپاتی) که هنگام بیماری مرحوم پدرم مرقوم فرمودید.ما هم در آلمان همین داستان را داریم. اگر قدم روی چشم ما بگذارید بسیار خوشحال خواهیم شد. اردتمند: علی سوری

ياسر

ايراني هستي ديگه در نتيجه بايد ايراني بازي در بياريم. قالب جديد وبلاگ هم جالبه. البته جالبه يعني اينكه خيلي راحت بالا مياد!

سعید

علی آقا بعضیها لیاقتشان بیشتر از اینها نیست. چه خوش گفت مولوی که گفت: بر هر چه همی لرزی، می دان که همان ارزی.