۶۷- «روز معلم» من، 22 آذرماه

اكنون، دو سال است كه «روز معلم» من، 22 آذرماه  است.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

چه، آنكه خواهر بزرگم دوسال پيش در چنين روزي در 30 سالگي به علت سرطان درگذشت (و من آن زمان چندان آشنايي و دسترسي با هوميوپاتي نداشتم و اكنون به مدد دانشي كه هوميوپاتي در اختيارم گذارده مي‌دانم كه چرا او سرطان گرفت و داروهاي شيمياي مهلك مانند كورتون و روش‌هاي اشتباه سركوب‌گر پزشكي رايج كه براي درمان‌‌هاي(!) پوستي وي به كار رفته، تا چه حد در اين بيماري او نقش داشته است كه بماند ...*) آري. چه مي‌گفتم؟ جز پدر و مادر-كه آموزگاران طبيعي آدمي هستند- او، نخستين آموزگار من بود! به ياد دارم كه مرا در 4سالگي الفبا آموخت، با چه شوقي و عشقي؛ و از آن زمان تا امروز، مطالعه و كتاب‌خواندن مهم‌ترين علاقه من شده است.

 

براي هركسي كه چنين اشخاصي را در زندگي درك نكرده، متاسفم!

و براي خودم و او متاسف نيستم.

 

من هيچگاه باور نمي‌كنم كه چيزي به نام عشق و محبت بي‌ريا و بدون «دوتادوتا چهارتاي» رايج وجود ندارد؛ چرا كه او به من آموخت: عشق بدون حساب و كتاب! عشق ناب!

من هيچگاه باور نمي‌كنم كه فداكاري وجود ندارد، چرا كه او با عمل، نه با شعار و حرف و بيانيه و هرچيز مزورانه يا كليشه‌اي ديگر، به من نشانش داد. او فداكاري و ايثار و عشق و  محبت بود، در قامت يك انسان!

 

هرگز چنين نيست كه اين چندخط براي دريافت پيام‌هاي ابراز تسليت ديگران نوشته شده باشد؛ يكتاپرستم و مرگ را گونه‌اي از زندگي مي‌دانم و هرگز بر آن فغان نمي‌كنم! من اصلا به مرگ اعتقادي هم ندارم. مرگ؟ كدام مرگ؟ جز زندگي چيز ديگري نديده‌ام. از مرده‌پرستي و اصالت گريه و شيون كه در جامعه‌مان جاري است هم خوشم نمي‌آيد. اصولا از 4سالگي تا كنون كه عشق به مطالعه و كتاب‌خواندن و عشق به زندگي و انسان‌ها در من شكل گرفته، خواهرم در من و با من بوده است و چگونه مي‌توانم بگويم كه او نيست، وقتي هست؟

 

... زيبا بود، زيبا زيست و زيبا رفت! با چنان شتابي سر دست‌ها مي‌رفت كه ما مردگان –لنگ‌لنگان- مي‌رفتيم و به او نمي‌رسيديم .... چهره‌اش چه باطراوات شده بود و گويا بعضي‌ها عطر عجيبي هم از او مي‌شنيدند ... من كه از او بعيد نمي‌دانم! عجب نامش و خودش متناسب با آن سخني است كه خداوند از لحظه وصال مي‌گويد. آنجا كه قطره به دريا مي‌پيوندد و لحظه ديدار نزديك مي‌شود: «يا ايتها النفس المطمئنة! ارجعي الي ربك! راضية مرضية. فادخلي في عبادي، وادخلي جنتي!» و راضيه ما، چنين به ميهماني دوست رفت! يادش شاد و شاگردي من در برابر آموزه‌‌هاي او، افزون باد!

 

 

* براي آگاهي علاقه‌مندان: در دروس هوميوپاتي، نشان داده مي‌شود كه سركوب علائم پوستي مانند جوش‌هاي صورت و كلا بثورات پوستي، تا چه حد مي‌تواند مهلك باشد؛ چرا كه بسياري از علائم پوستي، مانند سوپاپ‌هاي اطمينان بدن عمل مي‌كنند و وقتي با درمان‌هاي سركوب‌گر پزشكي، از بين مي‌روند، بيماري مزمن شخص (البته با تعريف هومپوياتيك آن) عميق‌تر و خطرناك‌تر مي‌شود و در نهايت به شكل‌هاي خطرناكي مثل سرطان خود را نشان مي‌دهد. يكي از دلايل اين مساله -كه خوانندگان دائمي نوشته‌هاي من به فراست آن را درمي‌يابند- آنست كه نمي‌توان علائم پوستي را جدا از كليت بيمار درمان كرد. بيماري پوستي هم جزيي از كليت بيمار است و سركوب جاهلانه علائم آن، بدون داشت ديد كل‌نگر منجر به چنين فاجعه‌هايي مي‌شود! روان بنيانگذار هوميوپاتي شاد، كه 150 سال قبل فرياد مي‌زد: «بيماري‌هاي پوستي، جدا از بيماري دروني شخص نيستند! نمي‌توان با دستكاري علائم پوست، بيماري آن را درمان كرد. خود بيماري را خوب كنيد، علائم پوستي هم خوب خواهد شد!» البته اين بحث بسيار وسيع است و به صورت فشرده و ساده‌شده آن را بيان كردم.

(اگر با هوميوپاتي آشنا نيستيد، روي پيوند سمت راست وبلاگ كليك كنيد: Homoeopathy FAQs)

/ 43 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عبدو

سلام رفيق ديرينه.حرفات خيلی قشنگه!سنجيده حرف ميزنی!فقط ميتونم بهت بگم که گرمای وجودت را به خوبی احساس می کنم! طوری که من سرما زده را به خوبی گرم ميکنه!.واقعاْ که با خوندن چند سطر میشه اندازه ی یه دنیا لذت برد..خداحافظ دوست عزيز.

صابري (ديدمهندسي)

خواهري كه احساس كند در حق برادرش اين‌چنين محبت‌كرده و برادر خود را حق‌شناس خود ببيند، درهر دو جهان شاداست. روحش‌شادباد.

bacheh ZAGROS-Maani

با درود.. اين رسم طبيعت است که هميشه اندک خوبان را از بسيار نادانان و بد انديشان جدا می گرداند. ازينکه به مرگ چنين می انديشی بسيار دلشادم چرا که يقين دارم مرگ پايان کار نخواهد بود. دوست من! نوشته هايت بسيار پر معناست و من با ولع می خوانمشان هنوز. گرچه خود تا چند گاهی نخواهم نوشت. خوش و مفرح باشی/ به درود

مشکسار(ISO 9001:2000)

سلام.اگه اجازه بدی خواهرت رو خواهرمون صدا کنم.تا از داشتن داداش قدر شناسی مثل تو به خودم ببالم.و وصالش را تبريک بگويم همانطور که موهبت خدا را آن روز به من تبريگ گفتی.

tfahimeh

که در بزم خدا غمگين نشايد.

سيد فتح الله صدري زاده - از رودكي تا شهريار

سلام دوست عزيز . فکر می کنم هفته ای يک مطلب جديد می نوشتی . شما تعجب می کنی که چطور من روزی دو مطلب می نويسم ! من هم تعجب می کنم که چطور شش روز آن لاين هستی اما کلبه ات را گردگيری نمی کنی و پيام ها از ۴۰ می گذرد ! در ضمن برای مطلب تجاوزات آمريکا در يک قرن اخير از روزنامه همشهری و اطلاعات يک هفته پيش استفاده کردم . البته منابع ديگری هم به اين موضوع اشاره دارد که ذکر آنها در حوصله ی وبلاگ نويسی نيست . اميدوارم به صحت اطلاعات اطمينان داشته باشيد .

حسين

سلام من رو با شرمندگي بپذيريد‍ چرا كه بعد از مدتها كه به وبلاگ شما سرزدم و شروع بف مرور مطالب حال و گذشته شما كردم تا رسيدم به اين مطلب عرق سردي بر پيشاني‌ام نشست. متاسف از اين شدم كه چرا زودتر از اين به وبلاگتون سر نزده بودم تا باهاتون از نزديك ابراز همدردي كنم. چه بسا كمند چنين آدمهايي در انبوهي از مردم ولي جالب اينجاست كه اكثر ما آدمها حداقل يكي از اين انسانها را در طول زندگيمان ديده‌ايم و با آنها برخورد داشته‌ايم ولي يا اصلاَ متوجه آنها نشده‌ايم و يا وقتي به وجود آنها پي برديم كه ديگر دير شده بود و يا به سادگي از كنار آنها گذشته‌ايم. اين ديگر بستگي به خود آدم دارد كه دركش از پيرامون خودش چگونه باشد. در هر صورت من فكر مي‌كنم كه شما در وقتش متوجه بودن يك چنين كسي در كتار خود بوده‌ايد و از وي كمال استفاده را برده‌ايد و وي نيز كه الحق دريغ نكرده است. همين قدر داتي و ياد شما خود جاي سپاس دارد.دوست عزيزم روز معلم شما را بر تمامي زنده دلاني چون او تبريك مي‌گويم.ياد و راهش گرامي و پاينده باد!

نارسيس

اصلا باورم نمی شه که دو سال گذشته. ديگه بيشتر از اينم فکر نمی کنم چيز ديگه ای بتونم بگم. چقدر دور به نظر می آد.