442- یک خاطره‌ی رایانه‌ای-خودرویی

به تناسب کارم، می‌دانم که اختلاف سطح دانش در حوزه‌ی رایانه، حتا بین اعضای یک خانواده و حتا بین دو دانش‌آموز هم‌سن در یک کلاس می‌تواند به اندازه‌ی اختلاف سطح دریا تا نوک اورست باشد و این مساله چندان ربطی به تحصیلات هم ندارد.

 

شخصا یک دکترای علوم پایه می‌شناسم که نمی‌داند ایمیل چیست و بچه‌ی 6ساله هم زیاد می‌شناسم که همه‌کاره‌ی امور کامپیوتری خانه‌شان است.

 

خاطره از این قرار است که یک زمانی حراست ورودی ایران خودرو – که روزگاری ما برای پروژه‌های دانشجویی گذارمان به آنجا می‌افتاد و اگر ساختارشان عوض نشده باشد بی‌نزاکت هم بودند و ارباب رجوع را قاطی آدم به حساب نمی‌آوردند – تازه درباره‌ی فلاپی و CD توجیه شده بودند و اگر کسی به آنجا وارد می‌شد حتما بررسی می‌کردند که مبادا فلاپی همراهش باشد. (لابد برای این که خدای ناکرده فناوری پیشرفته‌ی پیکان و RD به بیرون درز نکند.) واکمن هم ممنوع بود و یک بار که من واکمن خود را که اصلا قابلیت ضبط نداشت  و فقط پخش می کرد به نگهبان نشان دادم که بابا این اصلا دکمه‌ی ضبط ندارد ایشان چنان فرمودند «نه» که من حس کردم با این واکمن خیلی کارها می‌شود کرد که خودم نمی‌دانم.

 

یکی از دوستان که دست برقضا الان در ایران خودرو، در زمره‌ی رئیس‌روسا است با یک هارددیسک داخل کیفش از نگهبانی رد شده بود و طرف گفته بود این چیه. فلاپی که نیست؟ و دوست ما گفته بود نه هارددیسکه. نگهبان هم گفته بود مشکلی نیست. برو داخل! 

/ 10 نظر / 5 بازدید
محمد

جالب است كه من پس از نزديك به دو سال كار كردن در شركتم، هنوز نمي‌دانم دوستاني كه در شركت ما زحمت مي‌كشند كيف‌هاي ما را مي‌گردند، در پي چه هستند. سي‌دي نمي‌توان به شركت برد و يا از آن خارج كرد ولي كول‌ديسك مي‌شود و ...

رحيميان

البته برخوردها هم با توجه به افراد متفاوته. یک بار که نگهبان جلو درب عوض شده بود فلش من رو که مدتها در داخل کیفم بود و نگهبان سابق که بسیار مودب و متشخص بود و ایرادی نمی گرفت در داخل دستگاه ایکس ری شناسایی کرد! و گویی یک بسته مواد منفجره رو از یک جنایتکار کشف کرده، اون روز با وساطت مدیر و رئیس، ما از درب به سلامت عبور کردیم!!

مهتا

منم[خنده]

عبداله

- این چیه پشت وانت؟ فلاپی که نیست - این، دستگاه فرستنده فوق پیشرفته ماهواره ایه با قابلیت اتصال به شبکه وایرلسه...

ناصر

جالب است که بعد از این که استاکس نت گند زده به هر چی که میخواسته تازه یادشان افتاده که باید استانداردهای مدیریت امنیت اطلاعات را در سازمان ها پیاده کنند که البته طبق معمول در این کار هم راه به جای درستی نمی انجامد

مهتا

سلام یه اتفاق جالب بانکی، : ما چند هفته پیش یه درخواست وام بیست میلیونی فرستادیم بانک و باهاش موافقت شد.پیرو همین موافقت بالای سی میلیون چک کشیدیم و دادیم دست مردم و یه سری خرید تجیزات انجام دادیم واسه شرکت. حالا بعد طی کردن مراحل اداری ،روز واریز وام میدونین چی بهمون گفتن؟ گفتن بخاطر واریز یارانه ها ی نقدی و مسائل و چرت و پرت های مربوط به هدف مند کردن یارانه ها تا اطلاع ثانوی هیچ وامی به کسی پرداخت نمیشه. حال ما موندیم و چکهای ول شده تو بازار:) خنده داره یا گریه؟ نمیدونم: )

مهتا

میدونین چرا زیاد ناراحت نیستم؟ چون تو مملکت ما کار نشد نداره.کافیه از آبدارچی بانک بخوای پارتی بشه .اونوقته که 200 میلیون وام می گیری.البته در این که اینجوری در حلال و حرامش باید شک کرد روایات مختلفه: )

شقایق

جای تاسف داشته و داره ! وقتی زورشون جایی نمی رسه به کسی می رسه که باید از درب اصلی رد شه :))) می بخشیدا ! اما من با گذشت زمان خوب یاد گرفتم با این حراست بی شعور چی کار کنم

شقایق

:) خب شما زن نیستید.