184- گزارش هفتگی

یک روزگاری بود که هر روز برای دوستان ایمیل می‌فرستادم. زمانی که یاهو ظرفیت 4 مگابایتی ارائه می‌داد. بین دوستان معروف بودم که ایمیل مردم رو پر می‌کنم. بعد حجم ارسال‌هام کم شد. هرجا هم می‌خواستم چیزی رو ضمیمه ایمیل کنم، بهش لینک میدادم. اینطوری باز هم ایمیل افراد کمتر اشغال می‌شد.

حالا کم‌کم کار به جایی رسیده که از هر صدتا ایمیلی که می‌گیرم پنج تا درست و حسابی توش پیدا نمی‌کنم که برای دوستان بفرستم. اول از خودم می‌پرسم بفرستم؟ نفرستم؟ ارزشش رو داره؟ نداره؟ خیلی وقته که دیگه ایمیل هم نمی‌فرستم.

بعد شروع کردم که چیزهایی که به ذهنم می‌رسه توی وبلاگم بنویسم. بهنگام‌شدن وبلاگ رو هم به دوستانم اطلاع می‌دادم. تندتند می‌نوشتم. الان به خودم می‌گم آیا چیزهایی که می‌نویسم به درد می‌خوره؟ گاه پیش میاد –مثلا الان- که دو هفته است دست و دلم به نوشتن نمی‌ره. می‌بینید که هیچی هم ننوشتم. فقط یک گزارش دادم از خودم. توی صفحه‌های اینترنت می‌گردم. شاید مثل خیلی از شماها. دلم لک می‌زنه برای یک چیزی که «آدمم» کنه. ولی کم پیدا میشه. از خوندن اخبار «دیگران» خسته شدم. حالا فلان بازیگر و ورزشکار و سیاستمدار و ... از خوندن و نوشتن درباره دیگران چه چیزی عاید انسانیت من می‌شه؟ اون قسمته که کمیابه و باید دنبالش گشت.

/ 9 نظر / 4 بازدید
ليشام

اكبر عزيز؛ خيلي چيزها خواستم بنويسم ولي مثل شما، دست و دلم به نوشتن نرفت... اما... شايد بخشي از آدم بودن ما هم همينه... شايد اين باشه كه در افسون گل سرخ شناور باشيم... به هر صورت از اين طور نوشته‌هاي دور هم بودن هم لذت مي‌برم و فكر مي‌كنم كه با خوندن اون آدم‌تر مي‌شم صرف نظر از اين كه به قول شما چيزي عايد آدم بكنه يا نه... خيلي وقت‌ها خيلي چيزها عايدمون مي‌شه ولي اون قدر، پوست كلف شديم كه متوجه نمي‌شيم و راحت رها مي‌كنيم‌شون...

محمد

سلام. من هر هفته (بعضی وقتها هر روز) به وبلاگ شما سر می‌زنم تا شاید چیزی نوشته باشید تا من يک چيزی ياد بگيرم. عادت هم نيست. چرا که اگر عادت بود، اينقدر مشتاق نبودم. ايميلها هم هر موقع آمده، ارزشمند بوده. خدا زيادتان کناد :)

ناصر

يادش به خير اون موقعی که يک صفحه توی ام اس ان برای خودت درست کرده بودی يا اون موقعی که در مورد ايجاد وبلاگ صحبت می‌کرديم!!!

فاطمه

چه جالب...مثل من...اينم ميشه گذاشت به حساب ثابت بودن اطلاعاتمون...و يا گرفتاری...يا ديگه حوصلهی وبلاگ نداريم...يا حوصله ی خودمون...يا...!!!

آشنای قدیمی (یک نشانی)

سلام. خیلی وقت بود که ننوشته بودم براتون، آخه من اصولا زیاد اهل نوشتن نیستم. همیشه به وبلاگتون سرمیزنم و از مطالبش فیض میبرم. اما ایندفعه مینویسم تا بدونید مه ایمیلهای شما روی چشم میل باکس ما جا داشت و همیشه با اشتیاق باز میشد، حیف که خیلی وقته جاش خالیه. درمورد دانشکده هم باید بگم که خیلیها هم هستند که قدرشناس زحمات شما و بقیه بچه ها هستند، اما شاید کمتر از مخالفین نظرشون رو بیان میکنند. من میخوام از طرف خودم ( که با فعالیتهای شما غریبه نیستم و خیلی چیزها ازتون یاد گرفتم) و بقیه هم دانشکده ایها بگم: ممنونم و خاطرات گروههای دانشکده درصفحات آبی و شفاف ذهن من جا داره.

doosti ghadimi

اميد که شما عزيز محترم چون دوست گراميمون ( مشترک) بزودی به سفر حج و زيارت خانه دل نايل شويد آمين

سينرژی

يک روزگاری بود که هر یکی دو روز يکبار٬ يک مطلب دلچسب می نوشتی٬ بعد روی صفحه نوشتی «اين وبلاگ هر پنج تا هفت روز يکبار بروز می شود»٬ بعد اون رو از صفحه پاک کردی و حالا هم که انگار دچار یاس فلسفی شدی. يادش بخير زمانی که بالای سی تا يادداشت داشتی و گاهی خواندن اظهار نظرها حتی لذت بخش تر از خود مطالب بود. هنوز بعد از نزديک سه سال بعضي از مطالب اول يادم هست. مثلا اگر تلفن زنگ بزنه و خدا پشت خط باشه چيکار می کنی؟ اگر با مسنجر برای خدا پيام بدی و جواب نده٬ بدون آفلاينه و داره می خونه. راستی يک سر به آرشيو زدم ولی نتونستم اون مطالب رو باز کنم.

كانون

بسم الله الرحمن الرحيم موضوع سخنراني: غدير و شأن امامت سخنران: استاد حيدر بركت روز سه شنبه 27/10/1384ساعت 9 تا 11 شب اين برنامه در وب سايت كانون بصورت زنده بخش مي شود