329- الغدیر

در دور و زمانه‌ی عجیبی هستیم که گویا دوست‌داشتن هم مساله‌ای انحصاری شده. مثلا من که کارتون می‌بینم و موسیقی شرقی و غربی با هم گوش می‌دهم و هم از شجریان لذت می‌برم و هم -چه می‌دانم- از eminem، حق ندارم از علامه طباطبایی یا ملاصدرا یا ائمه در وبلاگم صحبت کنم.

چه این مباحث برای گروه خاصی است که لیاقت دوست‌داشتن انحصاری انبیا و اولیا و ائمه و بزرگان معنوی را دارند و یکی مانند بنده که در نوشته قبلی از Shaun the Sheep صحبت کرده، شهروند غربزده‌ای محسوب می‌شود که علی را – که دربست متعلق به جمع خاصی از مومنین  و مومنات با عادات و روحیات و خلقیات خاص است- نمی‌تواند و نباید دوست داشته باشد و به او احساس تعلق کند. جهانی که خدا در آن انحصاری است و به خاطر خدا، مردم یکدیگر را می‌درند و با بمب به میان جمعی می‌روند، چرا علی در آن انحصاری نباشد؟

*

انسان‌های بزرگ، کمابیش مظلوم و ناشناخته‌اند. یکی از آنها علامه امینی است که چهل سال از عمر خود را به عشق علی، صرف تالیف مجموعه سترگ الغدیر نمود. مجموعه ای که علامه به خاطر آنها سفرهای بسیاری کرد و به گفته زنده‌یاد دکتر شهیدی، ده‌هزار کتاب را کلمه به کلمه به خاطر آن خواند و به صدهزار کتاب مراجعه مکرر داشت. آن هم با حجم کاری فراوان که گاه به روزی هجده ساعت می‌رسید. 

انسان‌هایی در این حد کوشا و راسخ در اعتقاد و هدف، همیشه برای من شگفت‌آور بوده‌اند و همیشه به این مساله اندیشیده‌ام که چگونه انسانی برای چنان کارهایی، چنین انگیزه‌هایی می‌یابد که فارغ از مشکلات رایج زندگی و همسر و فرزند و ... اینچنین سراپا وقف شود؟

 

 

 

/ 9 نظر / 6 بازدید
مهدی

من آماده تبادل لینک می باشم http://foxmahdi.persianblog.ir/ گــوناگـون اگر مایل باشید به من پیام بدید

مهدی

چنانچه دارای سایت یا وبلاگ پربازدیدی هستید می توانید با عضویت در سیستم اکسین ادز اقدام به نمایش تبلیغات نمایید و به ازای هر کلیک بازدیدکنندگان برروی تبلیغات تا سقف 800 ریال بعنوان پورسانت دریافت نمایید.همچنین با معرفی این سیستم به دیگران و عضویت آنها از طریق شما به ازای هر کلیکی که بر روی تبلیغات آنها می شود مبلغ 50 ریال از طرف سایت به پورسانت شما اضافه خواهد شد و بدین صورت شما به یک حقوق ماهیانه و مادام العمر دست خواهید یافت. پرداخت کلیه وجوه و پورسانتها در سیستم تبلیغاتی اوکسین ادز توسط شرکت رفاه گستر جنوب به شماره ثبت 24516 تضمین شده می باشد.استقبال بی نظیر از این سیستم، خود نشان دهنده این مهم می باشد. برای عضویت از لینک زیر استفاده کنید: www.oxinads.com/index.php?a=23771

فاطمه

سلام...عیدتون مبارک...دیگه تو این دروه زمونه این حرفها بر نمی داره...! قبول دارم که یه عده که فقط تا نوک بینیشونو می بینم فکر می کنن کسی که از ائمه بگه مگه می شه ماهواره هم داشته باشه...حرف چرتیه...!!! توی عصر ارتباطات این خزئبلات بر نمی داره...خودتو ناراحت نکن...درسته غربت داره...اما بی خیال!

hashm

با سلام از دیدن وبلاگتان خوشحال شدیم وشما رو به دیدن از ویب سایت ما "کلام" دعوت می کنیم. با توجه با اینکه این سایت، سایت شما می باشد وشما با اشتراک وأخذ عضویت در این سایت می توانید ایمیل یا ویدئو با صدای وتصویر خود از مشکلات شخصی واجتماعی یا اینکه تعریف با کشور ایران وطبیعت وسنن ورسوم وعادات یا طبیعت یا امکانات یا حتی از آرزوهای شخصی خود برای ما بفرستید. شما هرچه که بیشتر برای ما بفرستید می توانید نزدیکتر ونزدیکتر به هدیه های زیاد که در نظر گرفتیم برای ویدئیو های جالب وهدفدار، شوید. شما اگر دوربین فیلمبرداری نداری با دوربین موبایل خود با کیفیت خوب برای ما بفرستید. می توانید هم خبرنگار ما باشید واز هرچه که جالب یا مد نظر دارید برای ما ارسال کنید. دوباره تأکید می کنیم که هدایای ارزنده ونفیس وجود دارد برای کسانی که فیلمهای جالب وکسانی که بیشتر برای ما ارسال می کنند. فیلم که می خواهی بفرستید حد اقل 30 ثانیه باشد وحد اکثر 1 ساعت تا بتوانید آنرا دانلود کنید، یا ینکه به ادرس زیر بفرستید. ادامه دارد....

hashm

مسأله خیلی سخت نیست. یک آرزو دارید ومحقق شده یا نشده درباره این آرزو وبصورت مختصر برای ما بفرستید. تا به شما هدیه ارسال کنیم. اگر زن یا دختر خانم هستید واحساس مشکلات تو زندگی شخصی یا اجتماعی یا محیط کاری وجامعه ودوست دارید این را برای ما معرفی کنید. تردید نکنید وبلا فاصله آنرا برای ما بفرستید. ما تا حد الامکان مشکلتان حل می کنیم ومیان کارشنان متخصص این مشکل وبدون ذکر نام فرستنده مطرح می کنیم. وشما برای جایزه کاندید می شوید. تجربه کنید وبه ما سر بزنید واین ویب سایت میان دوستان بخش کنید. ما عمل می کنیم بعد قول می دهیم. تجربه ضرر ندارد.. زود شوید تا دیر نشده ... کلام .. سخنان شما.. شما حرف می زنید وما گوش می دهیم. آدرس ویب سایت: http://www.kalam.tv/fa Al Aan Television +971 4 369 2083 direct +971 4 391 5349 fax +971 50 5057516 mobile Dubai Media City, PO Box 500765, Dubai, UAE اداره ویب سایت کلام hashm.m@windoslive.com http://www.kalam.tv/fa

امیرعلی

سلام! 1- از کامنتهای پست قبلی که من چیزی دستگیرم نشد که کسی مخالفت کرده باشد یا با لحن طعن آمیزی صحبت کرده باشد. فقط کامنت خودم طنزآمیز بود که فکر نمی کنم موجب رنجش شده باشد. امیدوارم نشده باشد و اگر شده است به بزرگواری خودتان ببخشید! 2- یک بلای خانمانسوزی سر ما آمده به نام "پز روشنفکری"! این پز الزاماتی دارد از جمله مخالفت با روحانیت و بزرگان شیعه! یکی از نشانه های روشنفکری ظاهرا مخالفت با روحانیت است. خواه منظور از روحانی کبلا مرادو ملای ده باشد یا بزرگی مانند علامه امینی و مانند او! 3- شجاعتتان در خرق عادت و زدن حرفهای خوب (مثل همیشه) را می پسندم و می ستایم! 4- کار بزرگ علامه امینی این بوده که حرف بی حساب نزده و منابع بسیار معتبری که بیشترشان مورد قبول اهل سنت هم هست را جمع کرده. خدایش بیامرزد و با ائمه طاهرین محشور نماید! .... یا علی مدد!

امين

ره ميخانه و مسجد كدام است كه هر دو بر من مسكين حرام است نه در مسجد گذارندم كه رند است نه در ميخانه كاين خمار، خام است ميان مسجد و ميخانه راهيست بجوئيد اي عزيزان كين كدام است ... (عطار)

رمضون

بابا آخونده دیگه