55- انتظار

آن کس که حتا برای ثانیه‌ای عاشقانه زیسته باشد، معنای دلهره‌آور، شیرین و پرتلاطم «انتظار» را درک می‌کند.

entezar

 

آن لحظاتی که تمام آفرینش، در سکون و سکوت در برابر تو ایستاده و گذر ثانیه‌ها، چون پتک آهنگران بر قلبت می‌کوبد که: «دیر کرد. چرا نمی‌آید؟»

و این، «عشق» است.

و عاشق، همیشه «منتظر» است.

بالاخره یک تلفنی، زنگی، خبری، نوایی، پیکی، ... ایمیلی، . . .، دیوانه‌ام کردی، کجایی؟

 

گویی تنها در این لحظات است که عالم پر قیل و قال و پر از هیاهو و همهمه و جنگ وجدال و دروغ و تزویر، معنایی پیدا می‌کند.برای اولیـــــــــــن بار ارزش وقت را می‌شناسی.ثانیه‌هات به اندازه قرن‌ها معنی پیدا می‌کنند.چون در گوشه‌ای از هستی، چیزی هست که منتظرش هستی.بهانه‌ای برای نفس‌کشیدن‌هایت  داری، دلیلی برای تپش‌های قلبت داری، چون:

منتظری!

 

و اگر تا کنون شراره‌ی هیچ انتظاری، گوشه‌ای از قلبت را هم نسوزانده، بر خود گریه کن!

 

بگو منتظر چه هستی؟

خواهمت گفت که که هستی!

 

و تفاوت است بین آن که منتظر روییدن گلی باشی یا منتظر رسیدن اتوبوسی! انتظار را حداقل برای خودت معنا کن. بهترینش، شیرین‌ترینش کدام بود؟

انتظار در صف نان، انتظار رسیدن  حقوق، انتظار ایستگاه اتوبوس، انتظار طلوع، انتظار غروب، انتظار انتصاب جدید، انتظار ازدواج، انتظار وقت غذا، انتظار بازشدن یک صفحه در اینترنت، انتظار سریال تلویزیونی، انتظار مرگ، انتظار تولد، انتظار دیدار دلداری، انتظار چه؟

 

بیاندیش منتظر چه هستی؟

خواهی دانست که که هستی!

/ 55 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مسافر شب

سلام دوست عزيز عجب دردی درد انتظار بهم سر بزن خوشحال ميشم

محمد

عيدتون مبارک. بقيه الله خير لکم ‌ن کنتم مومنين

joojoo

من فکر کنم بدونم منتظر چی هستم . ولی انتظار خيلی سخته

ديونيسوس

باز هم سلام. دوست من .... پيشداوری ؟! من نظر کلی داده بودم . پس اينکه می گوييد بيشتر دوستان به اشتباه با پيشداوری مطلب انتظار را خوانده اند به من بر نمی گردد. و حق با شماست من عشق را هم علت ی برای فرسايش و ضعف می دانم. شاد باشيد و قوی! تا بعد

بنیاد فرهنگ و زندگی

سلام دوست عزيز از شما دعوت ميشه گزارش روز جمعه رو در وبلاگ بنياد در قسمت ملاقات بلاگرها در بالاي صفحه بخوانيد و نظرات خودتون رو براي ما بنويسيد .منتظرتونيم ها،يادتون نره

baran

نوشته هات واقعآ زيباست .....لاجرم بر دل نشيند

ح

خيلی خيلی زيباست و عميق...

نارسیس

دلم برای خودم سوخت. خوش به حالت تو هميشه تو همين حال و هوا می مونی. همه اين حرفا برام يه جور نوستالژی شده. انگار خيلی دوره روزايی که همش از اين حرفا می زديم. اما راستشو بخوای اين روزا خيلی منتظرم.انگار * کسی در باد فرياد می زند* يک آشنای دور.