268-مهمانانی از ایران

- خوب دلمون به اینترنت مدرسه خوش بود که هنوز هم وصل نشده!

 

2- عید قربان، عید غدیر، شب یلدا و سال میلادی جدید رو به همه تبریک می‌گم.

 

3- جاتون خالی یک هفته اخیر مهمون از ایران داشتیم که برای ما غربت‌نشین‌ها خیلی غنیمت بود. اولش آقامرتضای عزیز و لیلاخانم گرامی تشریف آوردند و کلی با هم این ور و اون ور رفتیم و دیروز هم هادی، دوست قدیمی 73ای عزیزم که چهارپنج سالی بود ندیده بودمش مهمون ما بود. البته خودش، خانمش، خواهر خانمش و باجناقش. با اومدنش کلی از خاطرات دانشگاه علم و صنعت برام زنده شد. یک فیلم هم از پسر چهار ساله‌ش امیرعلی گرفتم که «ای ایران» می‌خونه و به چه زیبایی هم می‌خونه. خدا حفظش کنه. داشتم فکر می‌کردم یک آهنگی که از ته دل ساخته شده چقدر می‌تونه موندگار باشه که یک کودک امروزی هم به این خوبی و اشتیاق اون رو حفظ می‌کنه و می‌خونه.

 

4- باور کنین وقتی فهمیدم سیب در ایران کیلویی دوهزارتومن و رهن خونه سی چهل میلیون تومن شده برق از سرم پرید. یادمه چهارسال پیش، زمانی که من داشتم می‌رفتم، خونه اجاره‌ای دوخوابه ما در جنت‌آباد، سه‌میلیون پیش و ماهی 90 تومن اجاره بود. سه میلیون کجا، سی میلیون کجا؟ نمی‌دونم من و همسرم با چه وضعی باید پول در بیاریم که یک روزی بتونیم برگردیم ایران! فعلا که با این اوضاع آدم از پس اجاره‌کردن خونه هم برنمیاد!

 

5- همینجا لازمه از دولتهای قبلی هم گله‌گذاری کنم که چرا این‌قدر میراث‌های بد برای دولت فعلی به یادگار گذاشتن که اینقدر به کشور فشار بیاد و دولت فعلی رو دچار مشکلات فراوان کنه؟ همچنین شدیدا باید از نرخ نفت گلایه کنیم که هم وقتی پایین می‌ره و هم وقتی بالا می‌ره و هم وقتی ثابت می‌مونه باعث ایجاد تورم در کشور ما می‌شه. ضمنا از کلیه معادلات و مناسبات منطقه‌ای هم تقاضا می‌کنیم ثابت بمونن که معادلات اقتصادی کشور رو بشه با حداقل متغیرهای موجود حل کرد. دوستان می‌گفتند قراره سهمیه‌بندی بنزین رو هم دوباره لغو کنن! من یادمه چندماهی شدیدا اندر برکات این طرح، سخنرانی‌ها و میزگردها و تبلیغات متعددی از صدا و سیما پخش می‌شد. یعنی همه اون دلایل و توضیحات و توجیهات و از اون گذشته، سرمایه‌گذاری کلان ملی قراره دود بشه بره هوا یا این فقط یک شایعه است؟

/ 8 نظر / 6 بازدید
ناصر

۱- اینرنت میخوای چیکار؟ ۲- عيد و ساير مسائل شما هم مبارک باشه. ۳- ميبينم که رفت و آمد داری و ديگه صاحب برو بيايی شدی به سلامتی برای همينه که تحويل نميگيری!!! ۴- تازه کجاشو ديدی اين تازه اول ماجراست صبر کن عيد بشه اونوقت قيمت‌ها برای شما شنيدن خواهد داشت! ۵- بچه باز که حرف سياسی زدی اصلا تو رو چه به اين که توی مملکت چه خبره تو مرفه بی‌درد از وطن فرار کرده؟

هادی ۲

سلام آقاجون. چطورين با زحمت های ما. فرصت زيادی برای گپ زدن نبود ولی در همان اندک هم ارداتمندتان شديم. اميدوارن همواره اينترنت داشته باشين و مرتب حوصله نوشتن داشته باشين. ديار غربت به نظرم جای خوبی است که آدم با خودش آشنا شود و نسبت خودش را با جهان به مفهوم واقعی اش تعيين کند. وقتی برمی گشتم پيش خودم فکر می کردم که خيلی کارها هست که بايد در ايران عزيز انجام شود. حالا در گوشم دائما می پيچد که: دريغ است که ايران ويران شود/ کنام پلنگان و شيران شود. بازهم خدمتتان هستيم. به نفتون ما هم سری بزنيد و غرق خوشحاليمان کنيد. منتظرتان در ايران هستيم.

جاناتان

سلام آقا. اعياد به شما هم مبارک. وضع اينجا خراب تر از اونيه که گفتند! اون ور دنيا اوضاع خوبه؟

جاناتان

يه پست ازتون خوندم که نوشته بودين قرآن بخونيد.. گفتم اين لينکم رو هم براتون بذارم. روايت بعضی آيه های قرآنيه.

اميرعلي

سلام عليكم برادر بزرگوار اينترنت دار! عرض شود كه يك موقع برحسب اشتباه فكر نكنيد كه بالا رفتن قيمتها ناشي از تورم هست ها!!! بلكه ناشي از جوسازي رسانه هاست كه بهش مي‌گن تورم القايي! ...حالا در نظر بگيريد دكتر باباخاني بخواهد برمبناي نظرات جديد! اقتصاد درس بده! : تورم القايي!!! باز شروع كرديداااا !!!!

میثم

پدرجان نشستی دارای زندگیتو میکنی. می خوای بیای ایران چیکار!؟

میثم

توجه شما را جلب می کنم به این حکایت زیبای سعدی: هارون‏الرشيد را چون بر سرزمين مصر مسلم شد گفت: بر خلاف آن طاغوت فرعون كه بر اثر غرور تسلط بر سرزمين مصر، ادعاى خدايى كرد، من اين كشور را جز به خسيس‏ترين غلامان نبخشم. از اين‏رو هارون را غلامي سياه به نام خصيب بود، بسيار نادان بود، او را طلبيد و فرمانروايى كشور مصر را به او بخشيد. گويند: آن غلام سياه به قدرى كودن بود كه گروهى از كشاورزان مصر نزد او آمدند و گفتند: پنبه كاشته بوديم، باران بى وقت آمد و همه آن پنبه‏ها تلف و نابود شدند. غلام سياه در پاسخ گفت: مى‏خواستيد پشم بكاريد!

رويا

سلام يکی دو هفته است می بارد اين آسمان سخت و پرمانده از برف زمينها ! شيشه ها يخ می زنند و کشور هم که تعطيل و باز می شود هی ! يخ کرده ايم و گرم نميشود خانه ها هنوز و قنديل بسته ايم تقريبا ! اين بود اخبار امروزهای تهران! سلام برسانيد و لذت ببريد از گرمای رايگان آسمانی