میان‌بر 18

baby
غروبی بود. کلافه و ناراحت از روزگار و پلیدی‌ها و از همه بدتر کلافه از خودم، رفتم یک‌جایی که باید برای انجام کاری منتظر نوبت می‌شدم. روی آن نیمکت‌های چوبی با قیافه‌های ماتم‌زده و فلک‌زده و غم‌زده (و انواع زده‌های دیگر) که در اجتماع خیلی می‌بینیم. خودم هم آن وسط عین برج زهرمار !
روی نیمکت روبرو کودکی نشسته بود، حداکثر 3 ساله و روی نیمکت سمت راست، دختربچه‌ای حداکثر 2 ساله. پسر کوچک داشت آماده می‌شد به کیکی که دم دهانش بود گاز بزند که یکدفعه چشمش به نگاه مشتاق و دوست‌داشتنی کودک دیگر افتاد که داشت کیک او را نگاه می‌کرد.
کیک را نخورد ! به والدینش فهماند که این طوری از گلوی کوچکش پایین نمی‌رود. به زحمت از نیمکت پایین رفت. کیک را با آن دیگری تقسیم کرد . . . .
من دیگر برج زهر مار نبودم. مرده‌‌ای بدم، که زنده شدم !

/ 5 نظر / 5 بازدید
حميد

اميدوارم تا آخر عمر روحيات بچگي خود را فراموش نكنيم.

tfahimeh

از سهراب اجازه می گيرم تا شعرش را به زبانی ديگر سرايم : بچه باشيم چه در ...

مجيد برقي

سلام، با خواندن يادداشت امروز ياد اين داستان كوتاه افتادم: روز كريسمس بود و زن و شوهر جواني كه خيلي به هم علاقمند بودند، پولي نداشتند تا براي هم هديه بخرند. مرد جوان يك ساعت بدون بند داشت و همسرش موهايي بلند و زيبا. براي اينكه همسرش را خوشحال كند، ساعت خود را فروخت و برايش يك سنجاق سر طلا خريد. وقتي به خانه رسد ديد كه همسرش موهايش را به يك آرايشگاه براي درست كردن كلاه گيس فروخته و براي او يك بند ساعت خريده است..... اين يك داستان بود ولي واقعا ما در مقام ”انسان” از گذشت چه ميدانيم؟

bita

خوب مينويسی.موفق باشي.