518- سیر تحول

یکی از کارهایی که من، گاه به گاه، انجام می‌دهم آنست که یادداشت‌های گذشته‌ی وبلاگم را می‌خوانم. نزدیک به ده‌سال نوشتن غنیمتی است برای خودم در یادآوری احوالاتی که داشته‌ام و روزگاری که از سر گذرانده‌ام. گاه حسرت می‌خورم که چرا در روزگار دانشجویی عادت نداشته‌ام که دست‌کم هفته‌ای یک‌بار، خاطرات روزانه بنویسم.

برخی نوشته‌ها، به‌ویژه آنها را که در لحظات بی‌خودی نوشته ام، بسیار دوست دارم و جالب آن اصلا درک نمی‌کنم که چگونه آنها را نوشته‌ام. انگار که دیگری آنها را نوشته. بعضی از آنها بسیار از من دورند و گروهی هنوز، نزدیک.

داشتم به این می‌اندیشیدم که من یک آدم معمولی هستم، گاه نوشته‌هایم برای خودم بیگانه و عجیب می‌شود. حال ببین که برای بررسی آرا و افکار یک متفکر و فیلسوف و دانشمند، چقدر مهم است که سیر تحول آرا و اندیشه‌های او را بدانیم و بعد درباره‌ی او نظر بدهیم، نه آن که با مطالعه‌ی یک کتاب یا مقاله و اثر او به شکلی مستقل، بخواهیم تمام زندگی فکری و علمی‌اش را تحلیل کنیم.

/ 5 نظر / 4 بازدید
امیرعلی

سلام. 1- شما آدم معمولی ای نیستید! در رفتار و منش و طرز فکری خیلی ها از جمله خودم و کسان دیگری تاثیر زیادی داشته اید. پس ناشکری نکنید و خود را معمولی نخوانید! 2- من هم همین حس را دارم. یکبار یکی از نوشته هایم برایم ارسال شده بود و زیرش نوشته شده بود منبع: وبلاگ قصه راستکی!فکر می کردم اشتباه است! 3- چند ماه پیش در جریان هیاهویی بر سر کتابی با عنوان "مکتب در فرآیند تکامل" نوشته روحانی مقیم آمریکا و استاد دانشگاه پرینستون "سیدحسین مدرسی طباطبایی". گروهی به موافقت و گروهی به مخالفت و بیشتر دعوای حیدری-نعمتی برخاستند و جالب اینکه مدافعین به آقای مدرسی نامه می زنند که به ما کمک کن و جوب اینها را بده! مخالفین هم ای میل می زنند که اگر مردی بیا و جواب بده! جواب استاد به هر 2 گروه یک متن مشترک بود: از انجایی که من این کتاب را 20سال پیش نوشته ام و اکنون نظرم نسبت به بسیاری از مسائل مطرح در ان دگرگون شده است، از دفاع از این کتاب معذورم! به زودی کتاب دیگری حاوی نظرات جدیدم منتشر خواهد شد! 4- جالب اینکه هر 2گروه فکر می کردند استاد از روی شکسته نفسی یا ترس جواب نداده و هیچکس نمی فهمید که نظرش واقعا

امیرعلی

جالب اینکه هر 2گروه فکر می کردند استاد از روی شکسته نفسی یا ترس جواب نداده و هیچکس نمی فهمید که نظرش واقعا عوض شده! حالا حکایت شما است.

حجازی

خون چو می جوشد منش از وب رنگی می زنم!

م. هاشمی - مدیریت تبلیغات سایت طب فیزیکی و توانبخشی

با سلام از وبلاگ طب فیزیکی و توانبخشی .دیدن فرمایید. این وبلاگ توسط اساتید دانشگاه تهران نوشته شده و حاوی مطالب متنوعی در زمینه درمانهای غیر جراحی بیماریهای ستون فقرات(کمردرد، درد گردن، دنبالچه)، درد، طب سوزنی، طب ورزش، مشکلات اعصاب محیطی و مرکزی و مشکلات حرکتی مثل ام اس و آسیب نخاع است. http://www.rehab.blogfa.com ادرس سایت اصلی: http://www.drraissi.ir شبکه ی ویدیو های این وبلاگ در سایت آپارات (طب فیزیکی و توان بخشی): www.aparat.com/daghagh سیستم rss وبلاگ : rehab.blogfa.com/rss (می توانید در این سیستم عضو شوید و همیشه به روز باشید.) از كلوب طب فیزیکی و توانبخشی دیدن فرمایید: http://www.cloob.com/clubname/Rehabilitation2012 آدرس کلینیک طب فیزیکی و توانبخشی(دکتر رئیسی): تهران، خ. شریعتی روبروی پارک شریعتی(کوروش). نبش کوچه پیروز. ساختمان شریعتی. طبقه اول واحد 10 تلفن 22882831 مرکز نوار عصب و عضله 22882831 و 09198045447 با آرزوی سلامتی وسرافرازی برای هم میهنان عزیز م. هاشمی - مدیریت تبلیغات سایت طب فیزیکی و توانبخشی