میان‌بر 10

pareto
با سلام.
لابد با «اصل پارتو» آشنایی داری. همون رابطه‌ی 20-80 . مثلا 80% ثروت دست 20% مردمه و 20% ثروت دست 80% مردم، یا این که 80% وقت ما صرف کارهایی می‌شه که 20% اهمیت داره و 20% وقت ما صرف کارهایی می‌شه که 80% اهمیت داره و الی آخر. حالا با درست‌دونستن فرض فوق (که خیلی بی‌راه هم نیست) می‌خوام یه محاسبه انجام بدم:
از هر 100% فقط 20% می‌دونن که وجودشون مهمه و از اون‌ها فقط 20% می‌فهمن که وجودشون مهمه و از اون‌ها هم فقط 20% تصمیم می‌گیرن که از عمرشون خوب استفاده کنن و از اون‌ها هم 20% دست به عمل می‌زنند و از اون‌ها هم 20% امیدوار می‌مونن و . . . . تنها 20% می‌دونن که این راه بی‌انتهاست و . . . .
خیلی‌ وقت‌ها از خودم می‌پرسم کجای این مجموعه هستم.

/ 6 نظر / 3 بازدید
ظفر

من در آن ۸۰ درصد اولی راهم با شما جداست!

افرا خانوم

بعضی وقتا خيلی راحت ميشه مساله رو حل کرد مثل ظفر! ..... راحت خودشو پيدا کرد!! منم فکر ميکنم ۲۰٪ اوقات به مرحله دوم ميرسم و ............ بقيشم پشت در نشستم.

هادي

بابا ما كه تا رفتيم ببينيم كجا هستيم سرمون گيج رفت و ديديم كه نقش بر زمين هستيم . بقيه را نمي دانم والا!!!

حميد

مثل خانومها كه ۲0% مواقع گذشت ميكنن و فكر ميكنن ۸۰٪ گذشت كرده اند و آقايون بيچاره 80٪ مواقع گذشت مي كنن ولي ۲۰٪ ادعا مي كنن.

انجمن حمايت از بانوان توانمند و با گذشت!!

نخير خانومها هيچم 20% گذشت نميكنند.نسبت 99 به 1 به نفع خانوم هاست.

راه ميان‌بر

از دست حميد و انجمن حمايت از بانوان ! آخه منظور من از اين همه مطلب اين بود؟ نه ! اين بود؟ بابا كي مي‌خواهيد قاطي اون ۲۰ درصدي‌ها بشيد؟