307- یک نکته کامپیوتری درباره Google Docs

 

یکی از مشتریانم به دنبال راهی ساده و بیهزینه میگشت که شعبات مختلفش بتوانند یک فایل واحد اکسل را به صورت آنلاین ویرایش و در همان اینترنت ذخیره کنند. من راههای مختلفی را امتحان کردم و تنها موردی که خیلی خوب جواب داد استفاده از سرویس Google Docs بود. برای استفاده از این سرویس وارد نشانی http://docs.google.com می‌شویم و با اکانت گوگلی که از قبل داریم فایل excel یا word (یا دیگر انواع فایل) را آپلود کرده، به دلخواه برای خود و دیگران share میکنیم و خیلی هم خوب جواب میدهد.

 

فکر کردم بد نیست این تجربه را به دوستان هم بگویم که اگر خواستند کار مشابهی انجام دهند، وقتشان مثل من تلف نشود و مستقیم سراغ Google Docs بروند.

 

 

/ 5 نظر / 3 بازدید
پارس درگاه

مدير محترم وبلاگ با سلام، مجموعه 85 سايت علمي پارس درگاه به آدرس www.irpds.com با ارايه اطلاعات علمي از جمله دسترسي رايگان به 000/70مقالات(full text)، جديدترين اخبار علمي- تحقيقاتي جهان و ايران، ارايه روزانه اخبار در زمينه نوآوري ها، اختراعات و اکتشافات ايرانيان، اخبار همايش ها، ...، فراخوان هاي علمي، فني و هنري، معرفي نشريات و سايت ها و وبلاگ هاي علمي تخصصي و..... براي اساتيد، دانشجويان، محققين و علاقمندان مطالب علمي ايجاد شده است. ضمنا مديران سايت ها و وبلاگ¬ها با نصب كد جستجوگر و ارتباطي پارس درگاه(در بخش "ويرايش كد قالب")، ضمن دسترسي مستقيم به منابع 85 رشته علمي، مي توانند اطلاعات علمي خود را جهت اشتراک به پارس درگاه ارسال نمايند. (اين کد در بخش"دريافت کد جستجوگر" صفحه اول سايت نيز وجود دارد.) لينک دريافت کد جستجوگر و ارتباطي پارس درگاه: www.irpds.com/SearchCode.asp با احترام هيات امناي مجموعه سايت هاي علمي پارس درگاه

میثم

آقا از این جالب تر امکان به اشتراک گذاشتن تقویم کاری است که گوگل جدیدا راه انداخته www.google.com/calendar

سینرژی

سلام اگرچه این ابزار جواب می‌دهد ولی من پیشنهاد می‌کنم برای جمع آوری اطلاعات شعبات، به جای اکسل از اکسس استفاده کنند.

نسيم ساحل

جالب بود . ممنون در ضمن با اجازه شما وبلاگتان را لينك نمودم .[گل]

راه میانبر

درسته مجیدجان. مشکل این بود که اینها نمیخواستند از اون فایل اکسل دست بردارند و حجم کارشون هم در حدی بود که همین اکسل کفایت میکرد.