555- حیف از زنگ انشا

در طول کارم به عنوان یک مهندس و مدرس، همواره مهارت نوشتن به دردم خورده است. بیشتر از بسیاری درس‌های تخصصی و مهارت‌های دیگر.

از سال 1375 که با ویندوز 3.1  نخستین متن را تایپ کردم (آن هم با چه بدبختی!) دیگر هرگز، حتا یک بار، شخصی به جای من برایم چیزی تایپ نکرده است. راستش را بخواهید اصولا تایپ و نگارش همکارانم را قبول هم ندارم و نمی‌گذارم کسی کارهای مربوط به مرا تایپ کند.

گزارش‌های ماهیانه و سالیانه‌ی کارم را همیشه خودم نوشته‌ام وتایپ کرده‌ام. خیلی سریع‌تر، دقیق‌تر و بهتر از واحد کپی و روابط عمومی و ...

نوشتن پاکیزه، روان و صحیح بر مخاطبان تاثیر مثبت می‌گذارد. کلام، خوب یا بد، تاثیرگذار است و آن که بهتر می‌نویسد، خودبخود وجهه‌ی بهتری از خویش ارائه می‌کند.

گاه خواندن نامه‌ها و دیدن دست‌خط شخصیت‌های مشهور و تحصیلکرده و دکتر و مهندس و استاد دانشگاه، چنان آدمی را متاسف می‌کند که با خودت می‌گویی حیف از درس انشا، حیف از درس خوشنویسی، حیف از زنگ هنر!

/ 4 نظر / 4 بازدید
palina

سلام من سینوزیت حاددر ناحیه پیشانی دارم .خوشحالم میکنید داروی همیوپاتی درمانم را معرفی کنید. شاد باشید. پستهائی روکه درباره داروهای همیوپاتی داشتید برای من خیلی مفید بودند

میثم

آقا دقيقاً بنده هم همينطورم. با وجود کلي تايپيست تو اداره، تمام کارهاي تايپ رو خودم انجام ميدم. يعني اگه بخوام بدم به اونا اول بدبختيه، اصلاح کردن يه فايل ورد درب و داغون! من وقتي يه فايل نامرتب يا متن تايپي نامرتب غيراصولي دستم برسه، اصلا رغبت نميکنم بخونمش

سینرژی

من سال 72 بود که به خاطر محدود بودن زمان کار با کامپیوتر در دبیرستان، کلاس تایپ رفتم و از آن موقع، فارسی و انگلیسی رو ده انگشتی تایپ می کنم. ولی تقریبا هیچ وقت در محل کار نامه ها و گزارشات رو تایپ نکردم - غیر و مواقع اضطراری - و همیشه ابتدای کار وقت گذاشتم و به منشی و کارمندان استاندارهای نگارشی مد نظرم رو آموزش دادم. بعد هم با نظارت و راهنمایی، به سطح استاندارهای مورد انتظار خودم نزدیکشون کردم.

مهتا

این تاسفات مختص داخل ایرانه .جایی که تنبل ترین دانش آموزان می رن رشته ی انسانی و حقوق و مدیریت میخونن .آخرشم با پارتی میشن همکار یک سری آدم باهوش و اونجاست که خوندن نامه ها و دیدن دست خطشون و حتی حرف زدنشون آدمو متاسف میکنه. (بلا نسبت همه). امروز یه دهیار رو دیدم که موقع سرچ اطلاعات دهیاری، نوشت"اطتلاعات دهیاری"!